Home Świat Konferencja prasowa Bidena w czwartek będzie dla niego kluczowym testem

Konferencja prasowa Bidena w czwartek będzie dla niego kluczowym testem

23
0


Konferencja prasowa Bidena odbędzie się o 18:30 czasu wschodniego

Treść artykułu

WASZYNGTON — Prezydent Joe Biden będzie miał w czwartek nową okazję, aby spróbować udowodnić amerykańskiej opinii publicznej, że jest w stanie pełnić urząd przez kolejne cztery lata po tym, jak jego szokująca porażka w debacie poddała w wątpliwość przyszłość jego prezydentury.

Reklama 2

Treść artykułu

Biden nie jest jednak znany jako mistrz wielkich przemówień, a jego ostatnie wysiłki na rzecz oczyszczenia sytuacji okazały się niewystarczające.

Biden, 81 lat, zamknie szczyt NATO w Waszyngtonie — wydarzenie mające na celu zaprezentowanie jego przywództwa na arenie międzynarodowej — rzadką solową konferencją prasową. Jego wytrzymałość i skuteczność są pod lupą jak nigdy dotąd, a on sam walczy o stłumienie paniki Partii Demokratycznej co do swoich szans w listopadzie.

Według wielu wskaźników, od wzrostu zatrudnienia i ważnego ustawodawstwa po rozszerzony sojusz transatlantycki, Biden może wskazać sukcesy podczas swojej kadencji. Ale tam, gdzie czasami zawodził — spektakularnie, w przypadku debaty — to w definiującej części roli, która nie jest w oficjalnym opisie stanowiska: wygłaszaniu inspirujących przemówień, które przyciągają uwagę i szacunek narodu.

Reklama 3

Treść artykułu

Biden próbował poprawić swoje wyniki od czasu debaty, ale jego wywiad w ABC w zeszłym tygodniu był rozczarowujący. Nic, co próbował zrobić, nie powstrzymuje krwawienia, a coraz więcej ustawodawców wzywa go do wycofania się w obliczu obaw, że mógłby oddać Biały Dom republikańskiemu byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Amerykanie mają tendencję do oceniania swoich liderów mniej za to, co robią, a bardziej za to, jak ich postrzegają, a porażka Bidena w debacie wstrząsnęła jego partią do głębi.

„Debata przypomniała nam, że można mieć tyle polityk, ile się chce, ale ważniejsze jest to, co widzi i słyszy społeczeństwo” – powiedział Julian Zelizer, historyk zajmujący się prezydenturą w Princeton.

Retoryka jest ściśle powiązana z nowoczesną prezydenturą, od słów Franklina D. Roosevelta „Jedyną rzeczą, której musimy się bać, jest sam strach” do słów Ronalda Reagana „Panie Gorbaczow, zburz ten mur!”

Treść artykułu

Reklama 4

Treść artykułu

Może inspirować w obliczu tragedii, jak przemówienie George’a W. Busha wygłoszone przez megafon na dymiących gruzach Ground Zero, i pomóc krajowi zmęczonemu wojną i recesją odzyskać poczucie własnej wartości, jak „Yes we can!” Baracka Obamy. Nawet okrzyk Donalda Trumpa „Make America Great Again” odzwierciedlał temperament wzburzonego narodu.

„Ludzie postrzegali Trumpa jako odzwierciedlenie bardziej burzliwego, chaotycznego i wściekłego kraju” – powiedział Zelizer. „Wyborcy mogą postrzegać słabość Bidena jako symbol słabości lub własnej niestabilności”.

Biden potrafi wygłosić dobrą mowę — jego orędzie o stanie państwa z początku tego roku pomogło uciszyć sceptyków co do jego przydatności jako kandydata. Jednak jego siłą jako prezydenta i polityka było to, jak jego człowieczeństwo w intymnych sytuacjach znalazło oddźwięk u wyborców, a także siła jego osobistej narracji i przyziemnych korzeni.

Reklama 5

Treść artykułu

Jednak te chwile, rozgrywające się w zaciszu domowym lub przed niewielkimi tłumami, nawet jeśli zostaną nagłośnione w mediach społecznościowych, na co liczy zespół Bidena, z pewnością dotrą do mniejszej liczby odbiorców niż dziesiątki milionów, które oglądały jego walkę z Trumpem.

Pomimo licznych apeli ze strony części jego partii o ustąpienie, Biden obstaje przy swoim i twierdzi, że jest najlepszym Demokratą do pokonania Trumpa, którego kandydaturę nazwał egzystencjalnym zagrożeniem dla demokracji.

Jego konferencja prasowa będzie uważnie obserwowana pod kątem umiejętności błyskawicznego myślenia, wykazywania się dynamizmem i artykułowania, że ​​wciąż jest w stanie wykonywać tę pracę i że ma szansę ją ponownie wygrać.

Nawet przed debatą zwycięstwa Bidena jako prezydenta często miały miejsce pomimo jego niezdolności do sprzedania ich sceptycznie nastawionej opinii publicznej. Wchodząc w konfrontację z Trumpem, ma historycznie niskie oceny pracy jako amerykański przywódca. I nie był w stanie przezwyciężyć pesymizmu wyborców co do kierunku, w jakim zmierza kraj, a większość wyborców w jego własnej partii już uważała, że ​​jest za stary, aby skutecznie przewodzić krajowi.

Reklama 6

Treść artykułu

Jak powiedziała Allison Prasch, profesor retoryki, która bada komunikację prezydencką na Uniwersytecie Wisconsin w Madison, debata zamiast pomóc Bidenowi zresetować wyścig z Trumpem, potwierdziła wcześniej istniejące obawy wyborców dotyczące niego.

„Prezydent jest symbolem” – powiedziała, dodając, że Amerykanie często patrzą na prezydenta jak na lustro, w którym odbijają swoje nadzieje i obawy.

„Można argumentować, że kiedy widzisz prezydenta, który wydaje się niedołężny i ma trudności z wykonywaniem podstawowych obowiązków prezydenckich, pojawiają się pytania o stan narodu” – powiedziała.

Porównała jego ostatnie pełne wahania publiczne wypowiedzi z jego przesłaniem z kampanii sprzed czterech lat.

„W 2020 roku obiecał wykazać się pewnością siebie w obliczu chaosu. Mówił: »Jestem tą stałą siłą«” — powiedział Prasch. „Jeśli tak się wypromowałeś i robisz coś przeciwnego w tej debacie, to właśnie dlatego było to tak wstrząsające dla opinii publicznej”.

Reklama 7

Treść artykułu

Doradcy i sojusznicy Bidena odpowiedzieli na debatę serią publicznych oświadczeń broniących stanu psychicznego Bidena i jego przydatności do pełnienia tej funkcji. Skupili się oni w szczególności na ważnych decyzjach Gabinetu Owalnego, a nie na jego zdolności do przekazywania ich masom.

„Nie widziałem żadnego powodu, by kwestionować lub wątpić w jego jasność umysłu, zrozumienie kontekstu, dociekliwą naturę i stopień, w jakim ma całkowitą kontrolę nad faktami i liczbami” – powiedział w poniedziałek rzecznik Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego John Kirby.

Brett McGurk, koordynator Białego Domu ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej oraz weteran czterech administracji, powiedział, że nigdy nie martwił się procesem decyzyjnym Bidena.

Mówiąc o Bidenie, powiedział agencji Associated Press: „Nigdy nie widziałem prezydenta, który nie byłby przygotowany, który nie byłby rozważny, który nie zadawałby rygorystycznych pytań osobom obecnym na sali lub zagranicznemu przywódcy”, dodając, że Biden „czasami podejmuje decyzje, które często są trudnymi decyzjami, a następnie faktycznie je realizuje”.

Reklama 8

Treść artykułu

Chociaż Biden i jego zespół od czasu debaty podejmowali skoordynowane wysiłki, aby zwiększyć jego widoczność publiczną — która była ograniczona przez współpracowników zaniepokojonych skłonnością Bidena do wpadek i potknięć — okazało się, że jest on nierówny i momentami rozczarowujący.

W niedzielę, prowadząc kampanię w Pensylwanii, Biden wygłosił przemówienie trwające niecałe 10 minut w kościele w Filadelfii oraz na wiecu w Harrisburg, ale za to spędził trzy razy więcej czasu na robieniu sobie selfie i przytulaniu dzieci – to rodzaj treści podnoszących na duchu, które zawsze wzmacniały jego pozycję polityczną.

Wywiad telefoniczny z „Morning Joe” stacji MSNBC pokazał bunt i niechęć Bidena do „elit” partyjnych, gdy obiecał pozostać w wyścigu. W swoim przemówieniu otwierającym szczyt NATO Biden był stanowczy w obronie sojuszu.

Reklama 9

Treść artykułu

„Im częściej będzie wychodził na kampanię do wyborców, tym wyraźniejszy będzie kontrast i łatwiejszy będzie wybór dla tych wyborców: między Joe Bidenem, porządnym człowiekiem walczącym o klasę średnią, a niezrównoważonym miliarderem, takim jak Trump, który chce znieść ustawę ACA i zamienić nasz kraj w dyktaturę” – powiedział rzecznik kampanii Kevin Munoz, odnosząc się częściowo do ustawy o niedrogiej opiece zdrowotnej.

Jednak zapytany w wywiadzie dla ABC, jak by się czuł, gdyby jego kandydatura oddała Biały Dom z powrotem Trumpowi, udzielił wypaczonej i mało inspirującej odpowiedzi: „Będę czuł, dopóki dałem z siebie wszystko i wykonałem tak dobrą robotę, jak potrafię, o to właśnie chodzi”.

Treść artykułuSource link