Home Świat Koszty budowy kolejnej oczyszczalni ścieków w Metro Vancouver są niepokojące, zatwierdzono kontrakt...

Koszty budowy kolejnej oczyszczalni ścieków w Metro Vancouver są niepokojące, zatwierdzono kontrakt o wartości 60 mln dolarów

23
0


Podczas gdy wokół przesadnie kosztownej oczyszczalni ścieków Metro Vancouver narastają kontrowersje, trwają prace nad budową jeszcze większej oczyszczalni.

61-letnia oczyszczalnia ścieków na wyspie Iona wymaga modernizacji, aby mogła obsługiwać rosnącą populację Metro Vancouver i spełniać federalne przepisy dotyczące zanieczyszczeń.

Zakład, zlokalizowany między South Vancouver a międzynarodowym lotniskiem w Vancouver, oczyszcza około 40 procent ścieków z regionu.

Budżet tego projektu wynosi obecnie 10 miliardów dolarów, a w środę Metro Vancouver Liquid Waste Board zatwierdziło kontrakt na usługi konsultantów projektowych o wartości 60 milionów dolarów.
Były audytor generalny ds. samorządów lokalnych w Kolumbii Brytyjskiej wzywa do przeglądu oczyszczalni ścieków North Shore


Projekt spotyka się z silną krytyką ze strony opinii publicznej z powodu sprzeciwu wobec inwestycji North Shore, której szacowany koszt wzrósł czterokrotnie, do prawie 4 miliardów dolarów.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy

Nowo wybrany przewodniczący rady Metro Vancouver Mike Hurley powiedział, że obawia się powtórzenia się projektu Iona.

Adres e-mail, na który będziesz otrzymywać najważniejsze wiadomości dnia z Kanady i ze świata.

„Ponieważ zawsze widzę otwartą książeczkę czekową, jeśli chodzi o doradców, z jakiegokolwiek powodu” – powiedział. „Naprawdę muszę zrozumieć, że zachowujemy rzeczywistą kontrolę nad tym, ile płacimy doradcom”.

Chociaż władze Metro Vancouver zapowiedziały przeprowadzenie kontroli zakładu North Shore, apele o przeprowadzenie audytu na szczeblu prowincjonalnym lub federalnym jak dotąd pozostały bez odpowiedzi.

Radny miasta New Westminster, Daniel Fontaine, powiedział, że stanowi to problem, skoro pieniądze i tak są wydawane na projekt Iona.


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Politycy z Metro Vancouver wzywają federalnego audytora generalnego do zbadania kwestii nadmiernej zabudowy”


Politycy z Metro Vancouver wzywają federalnego audytora generalnego do zbadania opóźnień w budowie


„Społeczeństwo, przynajmniej na tym etapie i prawdopodobnie przez jakiś czas, będzie proszone o zatwierdzenie tego typu umów konsultacyjnych o wartości 60 milionów dolarów w obliczu braku wszystkich informacji” – powiedział.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy

„Nikt nie wierzy w tę kwotę 9,9 miliarda dolarów” – dodał.

„Wiemy od byłego przewodniczącego George’a Harviego, (który) publicznie oświadczył na otwartym spotkaniu, że koszty wzrosły już do 12 miliardów dolarów i będą zwiększane o 1 miliard dolarów co pół roku”.

Jednak pracownicy Metro Vancouver twierdzą, że rozsądniej byłoby wydać te pieniądze wcześniej, niż później.

Cheryl Nelms, dyrektor generalna ds. realizacji projektu, powiedziała, że ​​każdy rok opóźnienia w realizacji projektu zwiększa koszty nawet o 300 milionów dolarów.

Władze regionalne wyznaczyły sobie cel ukończenia modernizacji oczyszczalni ścieków do 2039 r.