Home Świat Maya Massafera pozywa Facebooka za transfobię po tym, jak walczyła o zmianę...

Maya Massafera pozywa Facebooka za transfobię po tym, jak walczyła o zmianę swojego imienia na platformie

24
0


Według felietonisty influencer nie otrzymał wsparcia ze strony portalu społecznościowego, gdy prosił o zmianę nazwy społecznościowej; nazwa została już zmieniona

Streszczenie
Influencerka Maya Massafera oskarżyła Facebooka o transfobię po tym, jak miała trudności ze zmianą swojego imienia i płci w sieci społecznościowej. W pozwie prawnicy Mai dołączyli kilka dokumentów potwierdzających jej tożsamość płciową.
Adwokaci Mai dołączyli do pozwu kilka dokumentów potwierdzających jej tożsamość płciową.

Adwokaci Mai dołączyli do pozwu kilka dokumentów potwierdzających jej tożsamość płciową.

Zdjęcie: Reprodukcja: Instagram/mayamassafera

Influencerka Maya Massafera wniosła pozew przeciwko Facebookowi po tym, jak miała trudności ze zmianą swojego imienia i płci w sieci społecznościowej. Maya oskarża platformę o transfobię za brak wsparcia w prośbie o zmianę jej nazwy społecznościowej, według felietonisty Gabriela Perline’a z Contigo!.

Adwokaci Mai dołączyli do pozwu szereg dokumentów potwierdzających jej tożsamość płciową, a także doniesienia prasowe o jej zmianie płci.

Maya Massafera: sprawdź nowy wygląd influencerki
Maya Massafera: sprawdź nowy wygląd influencerki

„Oprócz posiadania jednego z największych kanałów YouTube poświęconych rozrywce i wywiadom, profil autorki stanowi jej główne źródło dochodu. Wykorzystuje ona swoją stronę na Facebooku do publikowania wywiadów i filmów z reakcjami, zarabiając w ten sposób na swoich treściach (…) To, co jest uważane za jej największe źródło dochodu, stało się teraz przyczyną jej największych problemów”, stwierdza strona pozwana w pozwie.

Zespół Mai wyjaśnił również, że próbowała zmienić swoje dane na platformie Facebook po zmianie dokumentów cywilnych. „I od tego momentu zaczyna się cała saga powódki, ponieważ pozwana firma po prostu nie zmienia danych powódki, zachowując stare imię Matheus Mazzafera z rodzajem męskim (…) Od prawie dwóch miesięcy powódka próbuje zmienić nazwę swojego profilu, prostą funkcję do wykonania, ale którą Instagram wykonał zgodnie z prośbą, jednak Facebook do tej pory nie został zmieniony, a to powoduje u powódki dysforię dotyczącą jej wizerunku”.

Według influencerki próbowała publikować zdjęcia i filmy jako Maya Massafera, ale portal społecznościowy usunął je, uzasadniając to tym, że naruszyłaby wytyczne platformy, podszywając się pod kogoś innego. Obrona stwierdziła, że ​​cierpi na ataki paniki „gdy patrzy na swój profil i jest traktowana jak mężczyzna”.

W związku z tym Maya wnioskowała o karę dzienną w wysokości 10 000 R$, „która, jeśli nie zostanie zastosowana do terminu określonego przez Waszą Ekscelencję, zostanie automatycznie przedłużona na ten sam okres o kwotę nie mniejszą niż 15 000 R$ za każdy dzień grzywny w przypadku niezastosowania się do niej”.

Platforma stwierdziła, że ​​zmiana została już wprowadzona. „Facebook Brazil informuje, że skontaktował się z dostawcą aplikacji Facebooka – jedynym, który ma zdolność do zarządzania i rozwijania wyżej wymienionej usługi – który stwierdził, że strona w kwestii ma obecnie żądaną nazwę „MAYAMASMAFERA” w serwisie Facebook i że nakaz został wykonany”.

O Ziemia USA wyszukał profil influencerki na platformie i potwierdził, że jej imię i nazwisko zostało zaktualizowane.

Source link