Home Świat Mężczyzna, który przyznał się do zabicia 4 kobiet w Winnipeg, uznany za...

Mężczyzna, który przyznał się do zabicia 4 kobiet w Winnipeg, uznany za winnego

35
0


Treść artykułu

WINNIPEG — Mężczyzna, który przyznał się do zabicia czterech kobiet w Winnipeg, ale twierdził, że jest zbyt chory psychicznie, aby ponosić za to odpowiedzialność, został uznany winnym morderstwa pierwszego stopnia.

Reklama 2

Treść artykułu

Adwokaci obrony argumentowali, że w momencie popełnienia zabójstw w 2022 r. Jeremy Skibicki cierpiał na schizofrenię i powinien zostać uznany za niewinnego i osadzony w szpitalu.

Jednak prokuratorzy stwierdzili, że miał on zdolności umysłowe i świadomość pozwalające na popełnienie i zatuszowanie zabójstw.

Ludzie na wypełnionej sali sądowej wiwatowali i klaskali, gdy w czwartek ogłoszono wyrok. Skibicki nie okazywał emocji.

Wyrok skazujący za morderstwo pierwszego stopnia automatycznie pociąga za sobą karę dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości ubiegania się o zwolnienie warunkowe przez 25 lat.

Sędzia Sądu Królewskiego Glenn Joyal powiedział, że całkowicie zgadza się z psychiatrą, który zeznawał na rzecz Korony w procesie. Sędzia stwierdził, że uznał, że Skibicki nie miał zaburzeń psychicznych, które wpływałyby na jego zdolność do rozpoznania, że ​​zabójstwa były moralnie złe.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Powiedział, że ta „szokująca i niepokojąca” sprawa jest symbolem problemu zaginionych i zamordowanych rdzennych kobiet i dziewcząt w Kanadzie.

Podczas trwającego kilka tygodni procesu ustalono, że Skibicki miał atakować rdzenne kobiety w schroniskach dla bezdomnych, dusić je lub topić, a ich szczątki wyrzucać do pojemników na śmieci.

Sąd usłyszał niepokojące szczegóły dotyczące zabójstw kobiet: Morgan Harris (39 l.), Marcedes Myran (26 l.), Rebecci Contois (24 l.) i niezidentyfikowanej kobiety, którą rdzenna społeczność nadała imieniu Mashkode Bizhiki’ikwe, czyli Kobieta-Bawół.

POLECANY FILM

Ładowanie...

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

Contois pochodził z Pierwszego Narodu O-Chi-Chak-Ko-Sipi, a Harris i Myran z Pierwszego Narodu Long Plain. Wszyscy trzej mieszkali w Winnipeg, kiedy zostali zabici.

Reklama 4

Treść artykułu

Jedynym dowodem, jaki policja posiada, wskazującym na tożsamość Buffalo Woman, jest DNA znalezione na mankiecie kobiecej kurtki.

Dr Sohom Das, który zeznawał na korzyść obrony, powiedział, że Skibicki czuł się zmuszony zabić kobiety, ponieważ wypełniał misję od Boga i słyszał halucynacje słuchowe, które namawiały go do zabójstwa.

Das powiedział, że Skibicki już wówczas wiedział, że zabójstwa były złe pod względem prawnym, ale nie potrafił stwierdzić, że były złe pod względem moralnym.

Sąd usłyszał, że Skibicki ma historię chorób psychicznych, w tym depresję, zaburzenie osobowości typu borderline i myśli samobójcze. Jednak wcześniej nie zdiagnozowano u niego schizofrenii.

Dr Gary Chaimowitz, który zeznawał w imieniu oskarżyciela, powiedział, że Skibicki prawdopodobnie cierpi na zaburzenia antyspołeczne i uzależnienie od substancji psychoaktywnych, ale w momencie popełnienia zabójstwa nie miał aktywnych poważnych zaburzeń psychicznych.

Reklama 5

Treść artykułu

Chaimowitz powiedział, że uważa, że ​​Skibicki był zmuszony zabić z powodu swojego seksualnego zainteresowania zmarłymi. Sąd usłyszał, że dokonywał aktów seksualnych na ich ciałach przed pozbyciem się ich szczątków.

Zabójstwa wyszły na jaw w maju 2022 r., kiedy mężczyzna szukający złomu znalazł częściowe szczątki Contois w śmietniku w dzielnicy Skibicki. Więcej jej szczątków odkryto na miejskim wysypisku śmieci w następnym miesiącu.

Podczas przesłuchania przez policję Skibicki przyznał się do zabicia Contois i trzech innych kobiet. Powiedział, że zabójstwa miały podłoże rasowe i powoływał się na poglądy białych suprematystów.

Buffalo Woman zginęła w marcu tego roku, natomiast Harris i Myran zginęli w maju.

Władze Korony stwierdziły, że nie sądzą, aby było więcej ofiar.

Reklama 6

Treść artykułu

W 2022 roku policja stwierdziła, że ​​szczątki Harrisa i Myrana zostały przewiezione na inne wysypisko śmieci poza miastem, ale przeszukanie tego miejsca byłoby zbyt skomplikowane i niebezpieczne.

Odbyły się ogólnokrajowe protesty domagające się przeszukania składowiska odpadów Prairie Green. Rządy federalny i Manitoby niedawno przeznaczyły łącznie 40 milionów dolarów na przeszukanie, które ma się rozpocząć jesienią.

Rząd federalny ma infolinię dla osób dotkniętych problemem zaginionych i zamordowanych kobiet i dziewcząt tubylczych: 1-844-413-6649. Infolinia Hope for Wellness, z pomocą w Cree, Ojibway i Inuktitut, jest również dostępna dla wszystkich rdzennych mieszkańców Kanady: 1-855-242-3310.

Treść artykułuSource link