Home Świat Ministerstwo Hodowli Zwierząt zwiększy dochody, stworzy możliwości zatrudnienia – FG

Ministerstwo Hodowli Zwierząt zwiększy dochody, stworzy możliwości zatrudnienia – FG

15
0


Prokurator generalny Federacji i minister sprawiedliwości pan Lateef Fagbemi poinformował w środę, że prezydent Bola Ahmed Tinubu podjął decyzję o utworzeniu Federalnego Ministerstwa Rozwoju Hodowli Zwierząt ze względu na jego potencjał w zakresie zwiększenia produkcji białka, zwiększenia możliwości zatrudnienia i generowania dochodów dla rządu.

Minister powiedział to podczas informowania korespondentów Kapitolu Stanowego na zakończenie posiedzenia Federalnej Rady Wykonawczej (FEC), któremu przewodniczył prezydent.
Dodał, że proponowane ministerstwo skupiłoby się na rozwoju hodowli zwierząt, co pozwoliłoby Ministerstwu Rolnictwa skoncentrować się na innych obszarach.

„Prezydent wcześniej poinformował Radę, że tworzone jest ministerstwo znane jako Ministerstwo Rozwoju Hodowli Zwierząt, ponieważ uważa, że ​​Ministerstwo Rolnictwa powinno zostać podzielone na dwie części: jedną, która będzie się koncentrować na rozwoju hodowli zwierząt, ze względu na to, co możemy osiągnąć pod względem białka, zatrudnienia, dochodów dla rządu i jak to wpłynie na życie przeciętnego obywatela Nigerii” – powiedział.

Dodał, że nowe ministerstwo ułatwi produkcję zwierzęcą na dużą skalę, wygeneruje dochody i stworzy możliwości zatrudnienia dla Nigeryjczyków.

„Tak więc w odniesieniu do Ministerstwa Rozwoju Hodowli Zwierząt, w odniesieniu do rządowej polityki ograniczania zarządzania, od każdej ogólnej zasady musi być wyjątek, który będzie dyktować decyzję rządu, to, co kieruje działaniami lub reakcją rządu, leży w ogólnym interesie obywateli Nigerii.

„Jeśli chodzi o ten inwentarz żywy, prezydent bardzo poważnie zajął się wkładem rolnictwa. Rolnictwo, obecnie podzielone na dwie części, nie ogłosiło, że powstanie kolejne ministerstwo, nie trzeba dodawać, że te implikacje również będą z tym związane.

„Zgadzam się, że może to kosztować pieniądze, ale zostanie to zrobione w taki sposób, że korzyści będą znacznie większe niż straty lub obawy, które możesz wyrażać.

„Mówiłem o tym inwentarzu żywym i powiedziałem, że oprócz poprawy spożycia białka przez naszych ludzi, zapewnia on również pieniądze dla rządu, ponieważ będzie on na dużą skalę, co zapewni pieniądze lub dochód dla rządu, a także zwiększy możliwości zatrudnienia dla ludzi. Więc to są niektóre z obszarów, które moim zdaniem powinienem wyjaśnić”, powiedział.Source link