Home Świat Napięcie wśród przedstawicieli wzrasta, gdy 150 ustawodawców kwestionuje przywództwo

Napięcie wśród przedstawicieli wzrasta, gdy 150 ustawodawców kwestionuje przywództwo

19
0


W Izbie Reprezentantów narasta poważny konflikt, ponieważ ponad 150 członków pierwszej kadencji występuje przeciwko obecnemu kierownictwu Izby, oskarżając ich o marginalizację i wykluczenie z kluczowych działań legislacyjnych.

Wiadomości Naija dowiedzieli się, że niezadowoleni ustawodawcy utworzyli grupę nacisku o nazwie „Novelty Group”, aby promować swój program.

Chociaż ich pierwotne spotkanie zaplanowano na wczorajszy wieczór w Abudży, zostało ono przełożone z powodu śmierci Olaide Adewale Akinremi, posła reprezentującego okręg wyborczy Ibadan North Federal w stanie Oyo w ramach partii All Progressives Congress (APC).

Źródło w grupie ujawniło LEADERSHIP, że nowa data spotkania zostanie ogłoszona po zakończeniu okresu żałoby po zmarłym ustawodawcy.

Według doniesień, na czele działań grupy stoi wpływowy członek APC z regionu Południe/Południe.

Liczba członków Novelty Group szybko rośnie i obecnie są to przedstawiciele ośmiu partii politycznych z sześciu stref geopolitycznych Nigerii.

Powodem powstania grupy jest frustracja spowodowana postrzeganym podporządkowaniem Izby Reprezentantów Prezydentowi, zwłaszcza w kontekście szybkiego uchwalania projektów ustaw i innych dyrektyw bez dokładnej kontroli legislacyjnej.

Jeden z członków grupy, który rozmawiał z LEADERSHIP, skrytykował przewodniczącego Tajudeena Abbasa za to, że nie potwierdził niezależności Izby i zbyt łatwo uległ wpływom prezydenta.

Niezadowolenie dotyczy także wiceprzewodniczącego Benjamina Kalu, przewodniczącego Izby Reprezentantów Juliusa Ihonvbere i lidera mniejszości Kingsleya Chindy, a niektórzy członkowie rozważają ich impeachment.

Członkowie pierwszej kadencji są również niezadowoleni z przewodniczących komisji, oskarżając ich o wykluczanie posłów i innych członków z funkcji nadzorczych i świadczeń. Planują orędować za restrukturyzacją komisji Izby, aby rozwiązać te problemy.

Grupa Novelty podejmuje działania mające na celu rozwiązanie tych problemów, a jej celem jest przekształcenie wewnętrznej dynamiki Izby oraz zapewnienie bardziej sprawiedliwej reprezentacji i uczestnictwa wszystkich członków.

W odpowiedzi na te wydarzenia rzecznik Izby Reprezentantów i przewodniczący Komisji ds. Mediów i Spraw Publicznych Izby Reprezentantów, Hon. Akin Rotimi Jr., stwierdził, że nie ma wiedzy o grupie rozłamowej, ale potwierdził utworzenie różnych grup w celu promowania wspólnych interesów w ramach procesu legislacyjnego.

Podkreślił, że kierownictwo Izby Reprezentantów nadal opowiada się za inkluzywnym sprawowaniem rządów, dbając o to, aby głos wszystkich przedstawicieli, w tym ustawodawców pierwszej kadencji, został usłyszany.Source link