Home Świat Nawet angielskie legendy uważają, że Kane miał pecha i wykorzystał rzut karny...

Nawet angielskie legendy uważają, że Kane miał pecha i wykorzystał rzut karny w półfinale Euro

22
0


Zaledwie 11 minut po tym, jak Xavi Simons dał Holandii prowadzenie 1:0 nad Anglią w Środa, półfinał Euro 2024wysoce kontrowersyjna decyzja pozwoliła Trzem Lwom wyrównać.

Kontrowersyjny moment przyniósł Anglii przyznanie rzutu karnego, gdy Harry Kane upadł z bólu po tym, jak został przewrócony przez Denzela Dumfriesa. Początkowo sędzia Felix Zwayer zarządził rzut karny, ale kilka sekund później zarządzono kontrolę VAR. Gdy Zwayer sprawdził monitor, spiker ITV i angielska legenda Lee Dixon powiedział, że byłby „zdumiony”, gdyby przyznano rzut karny.

Po tym, jak Zwayer przyznał Kane’owi rzut karny, legenda Manchesteru United Gary Neville nazwał tę decyzję „absolutnym wstydem” i poprowadził tyradę w mediach społecznościowych. Neville zauważył, że żaden z angielskich graczy na boisku nie domagał się rzutu karnego, co tylko zwiększyło dziwność decyzji sędziego.

„Słuchajcie, jako obrońca, to był absolutny wstyd” – powiedział Neville podczas przerwy w programie ITV. „To nie było nawet w przybliżeniu rzut karny, ale szczególnie w tak ważnym meczu… On (Dumfries) po prostu naturalnie wchodzi, żeby spróbować zablokować strzał. To nie jest nawet w przybliżeniu rzut karny i nie sądzę, żeby wielu angielskich piłkarzy domagało się go”.

Kiedy Ian Wright bronił decyzji, nazywając konkurs rzutów Dumfriesa „lekkomyślnym”, Neville odparł: „Wszyscy wariujemy. Jeśli ktoś uważa, że ​​to lekkomyślne, szczerze”.

Oprócz Dixona i Neville’a, decyzję krytykowali także Jamie Carragher i Alan Shearer. Podczas gdy Carragher dawał wyraz swoim uczuciom za pośrednictwem mediów społecznościowych Shearer powiedział w programie BBC, że Dumfries znajdował się w całkowicie legalnej sytuacji, gdy próbował zablokować piłkę Kane’owi.

„Nie ma wątpliwości, że doszło do kontaktu, ale obrońca (Dumfries) próbuje zablokować piłkę” – powiedział Shearer. „Kontynuacja akcji Harry’ego Kane’a łączy piłkę i nie sądziłem, że to był błąd, że został odwrócony (przez VAR).”

Wiadomo, że Anglia miała szczęście, skoro cztery jej legendy uważają, że drużyna nie zasłużyła na rzut karny.

Gdzie indziej, holenderska legenda Pierre van Hooijdonk wezwał do „umieszczenia Zwayera na czarnej liście” za swoją decyzję, a kapitan Holandii Virgil van Dijk również nie szczędził krytyki pod adresem sędziego.

Source link