Home Świat Niektóre bronie skonfiskowane z blokady Coutts używane do polowań: Obrona

Niektóre bronie skonfiskowane z blokady Coutts używane do polowań: Obrona

21
0


Treść artykułu

LETHBRIDGE, Alta. — Adwokat jednego z dwóch mężczyzn oskarżonych o spisek mający na celu dokonanie morderstwa podczas blokady granicznej w Coutts w Albercie zasugerował, że część broni skonfiskowanej przez policję to karabiny używane do polowań na drobną zwierzynę.

Treść artykułu

Katherin Beyak złożyła ten komentarz w środę podczas przesłuchania krzyżowego eksperta ds. broni palnej Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej (RCMP).

Jej klient, Chris Carbert i jego współoskarżony, Anthony Olienick, zostali aresztowani w 2022 r., po tym jak policja skonfiskowała zapas broni, amunicji i kamizelek kuloodpornych z przyczep znajdujących się w pobliżu blokady.

Beyak powiedziała, że ​​niektóre z broni to karabiny małego kalibru, które strzelają tą samą amunicją. Przedstawiła tabelę z listą pocisków i powiedziała, że ​​karabiny te są normalnie używane do polowań na drobną zwierzynę.

Wykres przedstawiony ławie przysięgłych przedstawiał możliwe cele dla różnych rozmiarów pocisków, od małych zwierząt po jelenie, niedźwiedzie grizzly i łosie.

„Zasugeruję ci, że do różnych celów używa się nabojów o różnych kalibrach” – powiedział Beyak.

Treść artykułu

„Tak” – odpowiedział ekspert ds. broni palnej Bryan Hui.

„Na przykład z tego wykresu wynika, że ​​amunicja kalibru .22 i .223 jest przeznaczona głównie do polowań na drobną zwierzynę lub szkodniki” – powiedziała.

„Nie mogę powiedzieć, że polowanie jest moją specjalnością, ale tak wynika z wykresów” – powiedział Hui.

Hui zeznał, że wśród skonfiskowanej broni znajdował się zakazany półautomatyczny karabin AR-15 i kilka zakazanych półautomatycznych pistoletów kalibru .45.

Dodał, że jedną z największych broni jest karabin powtarzalny Remington 700, który wykorzystuje amunicję Lapua Magnum kalibru .338.

„Ogólnie rzecz biorąc… to stosunkowo większy typ kalibru w porównaniu do tego, co zwykle widzę w karabinach myśliwskich” – powiedział Hui. „Dzięki większemu kalibrowi zazwyczaj masz możliwość strzelania na większą odległość”.

Blokada na dwa tygodnie zablokowała ruch na ruchliwym przejściu granicznym między Kanadą a USA w ramach protestu przeciwko środkom zapobiegającym COVID-19 i obowiązkowi szczepień.

Tajni funkcjonariusze, podszywający się pod ochotników podczas blokady, zeznali wcześniej, że Olienick powiedział, iż jego zdaniem policjanci konni są narzędziami „diabła” premiera Justina Trudeau i zasługują na powieszenie.

Policjanci zeznali przed sądem, że Olienick powiedział, że jeśli policja wkroczy na teren blokady, „poderżnie im gardła”.

Podczas rozprawy pojawiły się także wiadomości tekstowe, w których Carbert ostrzegał swoją matkę, że jest gotowy umrzeć.

Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowejSource link