Home Świat Niemcy zakażą stosowania chińskich komponentów w głównych częściach swoich sieci 5G

Niemcy zakażą stosowania chińskich komponentów w głównych częściach swoich sieci 5G

15
0


Treść artykułu

BERLIN — Niemcy wprowadzą dwuetapowy zakaz stosowania podzespołów chińskich firm Huawei i ZTE w głównych elementach sieci 5G, począwszy od 2026 roku. Taką decyzję podjął najwyższy urzędnik ds. bezpieczeństwa kraju w czwartek.

Treść artykułu

Niemcy, kraj o największej gospodarce w Europie, od dawna zastanawiają się, co zrobić z podzespołami produkowanymi przez chińskich dostawców w sieciach telefonii komórkowej nowej generacji.

Minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser powiedziała, że ​​podzespoły Huawei i ZTE zostaną wykluczone z sieci szkieletowych 5G do końca 2026 r., natomiast „krytyczne systemy zarządzania” tych dwóch producentów w sieciach dostępowych i transportowych 5G muszą zostać wymienione do końca 2029 r.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że decyzja jest następstwem negocjacji z Deutsche Telekom, Vodafone i Telefonica, które obsługują niemieckie sieci 5G. Ze wszystkimi trzema firmami zostaną podpisane umowy.

Rząd kanclerza Olafa Scholza opracował w zeszłym roku strategię stosunków z Chinami, która odnosi się do „systemowej rywalizacji” z azjatycką potęgą i konieczności zmniejszenia ryzyka zależności gospodarczej, ale podkreśla chęć Berlina do współpracy z Pekinem w kwestiach takich jak zmiana klimatu i utrzymanie więzi handlowych. Strategia ta spotkała się z krytyką ze strony Pekinu.

Scholz odwiedził Chiny w kwietniu. Była to jego druga podróż do tego kraju od czasu objęcia urzędu pod koniec 2021 r.

Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowejSource link