Home Świat Niewidoma kobieta ujawnia szokującą, wulgarną wypowiedź właściciela restauracji, który odmówił jej wpuszczenia...

Niewidoma kobieta ujawnia szokującą, wulgarną wypowiedź właściciela restauracji, który odmówił jej wpuszczenia jej z psem przewodnikiem

28
0


|

Niewidoma kobieta wjechała do restauracji po tym, jak odmówiono jej wpuszczenia psa przewodnika, a właściciel również ją przeklinał.

Carlyn White, która z prawnego punktu widzenia jest niewidoma i polega na swoim psie przewodniku Kuzco, twierdzi, że była zszokowana, gdy powiedziano jej, że nie może wejść z psem do lokalu.

White z Mississippi próbował zjeść obiad w restauracji Popwell’s Family w Kokomo, kiedy odmówiono mu wstępu.

Rozmawiam z WCAXWhite powiedział: „Zaczęliśmy wyjaśniać, że jest psem służbowym. Nie możesz temu zaprzeczyć, jest to nielegalne.

Pomimo protestów White stwierdził, że pracownik restauracji zachował się „od razu niegrzecznie” i powiedział mu: „Żadnych psów. To nie ma znaczenia.

Carlyn White, która z prawnego punktu widzenia jest niewidoma i polega na swoim psie przewodniku Kuzco, twierdzi, że była zszokowana, gdy powiedziano jej, że nie może wejść z psem do lokalu.

Po rozmowie z właścicielką restauracji przeszli do rzeczy – powiedział jej: „Chodź, nabierz sobie talerz jedzenia, wyjdź na podwórko i zjedz to ze swoim psem”.

White złożył już skargę na restaurację do Departamentu Sprawiedliwości, której wartość może sięgać nawet 500 dolarów.

Jej zdaniem Popwell naruszyła zasady ustanowione w amerykańskiej ustawie o osobach niepełnosprawnych, która wymaga, aby w miejscach publicznych zwierzęta towarzyszące mogły towarzyszyć właścicielom.

Alison Patrolia z Hub City Service Dogs powiedziała placówce, że psy można poprosić o opuszczenie tylko wtedy, gdy wymkną się spod kontroli.

Patrolia stwierdziła: „Dużo szczeka, warczy, jeśli bardziej przeszkadzają w przestrzeni publicznej”.

Dodała, że ​​prawo federalne ogranicza, które placówki mogą pytać o niepełnosprawność lub psa asystującego.

„Pierwsze to: «Czy to jest pies służbowy?», drugie: «Jakie zadanie wykonuje dla ciebie pies?».

Jane Walton z Disability Rights Mississippi powiedziała: „To zwierzęta, które patrzą na zegar.

White z Mississippi próbował zjeść obiad w restauracji Popwell's Family w Kokomo, którą widać na zdjęciu, ale odmówiono mu wstępu

White z Mississippi próbował zjeść obiad w restauracji Popwell’s Family w Kokomo, którą widać na zdjęciu, ale odmówiono mu wstępu

„Pracują, aby pomóc osobie, z którą są. Te psy są dobrze wyszkolone, więc nic nie zrobią.

White szuka osób takich jak nieznany właściciel restauracji, aby trochę zastanowiły się przed podjęciem działań.

Dodała: „Mógł wyciszyć swój telefon, wpisać go w Google i od razu dostałby odpowiedź”.

Rozgniewana telefonem jej matka Melissa zadzwoniła do restauracji w mediach społecznościowych i ujawniła, że ​​prowadzą interesy gdzie indziej.

Melissa napisała: „Zwykle tego nie robię, ale dzisiaj moja córka została odesłana do lokalnej restauracji ze względu na jej psa przewodnika, a właścicielka wręcz mnie przeklinała.

Twój pies został przeszkolony, aby podczas posiłków przebywać pod stołem. Nawet nie wiesz, że tam jest. Wiem, że niektórzy nie wiedzą, ale NIE MOŻNA odmówić psa asystującego.

– Och, i zostanie to zgłoszone. Kazał nam wyjść na podwórko i zjeść z psem. Obrażano nas i kazano nam nie dzwonić.

Kiedy DailyMail.com poprosiła o komentarz, kobieta, która podała, że ​​jest właścicielką, stwierdziła, że ​​„nie ma nic więcej do powiedzenia”.