Home Świat Nigeryjscy sędziowie wkrótce zaczną uczestniczyć w najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach sportowych – Tangawarima

Nigeryjscy sędziowie wkrótce zaczną uczestniczyć w najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach sportowych – Tangawarima

21
0


Były sędzia FIFA, a obecnie starszy instruktor techniczny FIFA, Felix Tangawarima, wyraził przekonanie, że jeśli nigeryjscy sędziowie nowego pokolenia otrzymają niezbędne wsparcie i zachętę ze strony NFF, nieobecność nigeryjskich sędziów na najważniejszych międzynarodowych turniejach wkrótce stanie się przeszłością.

Tangawarima, który stoi na czele zespołu FIFA nadzorującego pięciodniowy program szkoleniowy dla reprezentacji kraju Młode Talenty (40 młodych arbitrów), który obecnie kończy podobny program dla sędziów elitarnych, przemawiał podczas wizyty kurtuazyjnej u prezesa NFF, Alhaji Ibrahima Musy Gusau, w sekretariacie NFF w Abudży w środę.

„Widzieliśmy tak wiele obietnic i potencjału Młode Talenty, i jak powiedziałem w zeszłym tygodniu, są tam wyjątkowe talenty, które mogą łatwo stanąć na wysokości zadania i zastąpić niektórych elitarnych sędziów, którzy naszym zdaniem nie są już wystarczająco dobrzy. Teraz naszym obowiązkiem, a także obowiązkiem NFF, jest ciągłe inspirowanie, wspieranie i zachęcanie młodych ludzi do realizacji ich potencjału i osiągnięcia apogeum.

„Nie da się już dłużej utrzymać, że duże turnieje odbywają się bez nigeryjskich sędziów. Trzeba coś zrobić i mogę powiedzieć, że teraz jesteśmy na dobrej drodze. Cieszę się z nowego kierunku, jaki NFF obiera w obszarze rozwoju sędziowania, zaangażowania kierownictwa w motywowanie sędziów i osobistego zainteresowania prezesa NFF zmianą narracji”.

Wyrażając uznanie dla znakomitej pracy Podkomisji Sędziów NFF, Tangawarima, który towarzyszył instruktorowi fitness FIFA Markowi Mzengo z Malawi, zaapelował do prezesa NFF o umożliwienie nigeryjskim instruktorom sędziów międzynarodowych okresowego angażowania przyszłych instruktorów w strefach w celu zwiększenia ich potencjału.

W odpowiedzi Gusau stwierdził, że najbardziej zasmuca go zawsze każde zgłoszenie o wykroczeniu popełnionym przez nigeryjskiego sędziego lub opublikowanie listy sędziów na najważniejsze turnieje, na której nie ma ani jednego nigeryjskiego sędziego.

„Osobiście uważam to za niedopuszczalne. Przy każdej okazji mówię sędziom, że będziemy nadal pomagać tym, którzy celowo wychodzą poza linię, aby trzymali się z daleka na stałe. To powołanie, które wymaga najwyższego poziomu uczciwości, dyscypliny, poświęcenia, staranności i prawości moralnej.

„Jesteśmy zachwyceni dobrą rekomendacją, jaką dałeś naszemu następnemu pokoleniu sędziów. Będziemy ciężko pracować, aby mogli wykorzystać swój potencjał”.

Prezes NFF wykorzystał tę okazję, aby ogłosić, że federacja już zakupiła nowe gadżety dla nigeryjskich sędziów, które usprawnią ich pracę na boisku.

Na spotkaniu obecni byli również zastępca sekretarza generalnego NFF dr Emmanuel Ikpeme, dyrektor ds. komunikacji, przewodnicząca podkomisji ds. sędziów NFF, pani Faith Irabor; członkowie podkomisji ds. sędziów NFF Abraham Zakowi i Waziri Furo Gawe są członkami podkomisji ds. sędziów NFF. SA do sekretarza generalnego, pana Mohammeda. Kto tam?Source link