Home Świat Obejrzyj: Strzelanki w trzeciej kwarcie dają Celtics zdecydowaną przewagę

Obejrzyj: Strzelanki w trzeciej kwarcie dają Celtics zdecydowaną przewagę

16
0

W pierwszej połowie trzeciego meczu Mavericks utrzymywali Celtics na 41% skuteczności. Po przerwie najwyraźniej postanowili już nie pudłować.

Celtics oddali pierwsze osiem strzałów w trzeciej kwarcie i w tej kwarcie pokonali Mavericks 35-19. Stąd pochodziło piętnaście z tych punktów Jaylena Brownaktóry w spektakularnej kwarcie dołożył także trzy asysty. Gdy opadł kurz, Celtics prowadzili 85-70.

Brown i Jayson Tatum na zmianę podawali sobie dziesięciocentówki, a Tatum zdobył siedem punktów w trzeciej kwarcie. Biorąc pod uwagę całą dyskusję po pierwszym meczu na temat tego, czy najlepszym zawodnikiem Bostonu był Brown czy Tatum, odpowiedź jest taka, że ​​ci dwaj gracze mogą stanowić najlepszy duet NBA.

Brown pokazał także, że osławiona obrona Kyriego Irvinga i Luki Doncića nie ma szans na zatrzymanie go w obronie.

Jednak zaciekły atak był wynikiem dusznej obrony Bostonu, co zainspirowało trenera Mavericks Jasona Kidda do zagrania z Timem Hardawayem Jr. i Maxim Kleberem w ataku. Żaden z nich nie zdobył gola przez trzy kwarty, będąc poparzonym w defensywie. Jak wtedy, gdy zablokowany układ Hardawaya doprowadził do szybkiego przełamania w drugą stronę.

Gdyby Mavs utrzymali jednocyfrowe prowadzenie, być może mieliby szansę. Jednak nieubłagany wynik Bostonu w trzeciej kwarcie sprawił, że trzeci mecz – a być może także finały NBA – był poza zasięgiem.