Home Świat Oblężona Prezydent Generalna Konwencji Ludowej Alor, Emma Ojukwu odzyskuje wolność

Oblężona Prezydent Generalna Konwencji Ludowej Alor, Emma Ojukwu odzyskuje wolność

19
0


Emma Ojukwu, przewodnicząca generalna Konwencji Ludowej Alor, została wczoraj wieczorem zwolniona za kaucją przez nigeryjską policję w Abudży.

Dowiedzieliśmy się, że Ojukwu otrzymał natychmiastową poradę, aby udał się i zawarł pokój z Igwe i mieszkańcami swojego miasta.

Po powrocie z aresztu Ojukwu powiedział: „Jakkolwiek by było, w Abudży wyjaśniłem każde oskarżenie w jego petycji, popierając je dokumentacją, która zadowoliła policję. Oskarżenia przeciwko mnie były ewidentnie fałszywe.

„Zostałem zwolniony, abym mógł wrócić do domu i wrócić, kiedy mnie będą potrzebować. Policja w Abudży była dla mnie bardzo uprzejma. Zachowywali się profesjonalnie; od DIG, CP, ACP, IPO i innych, wszyscy byli dobrzy dla mnie i dla innych, którzy byli ze mną solidarni”.

Aresztowanie szefa Ojukwu nastąpiło po tym, jak zignorował on kilka zaproszeń ze strony policji, co odzwierciedla panującą tam bezkarność i lekceważenie prawa i porządku.

W oświadczeniu podpisanym przez wiceprzewodniczącego Konwencji Ludowej Alor, Chuka Uzodike, stwierdził, że kadencja Ojukwu na stanowisku Prezydenta Generalnego charakteryzowała się działaniami, które według wielu były szkodliwe dla Alor, a ostatni incydent był szczególnie rażący.

„Jednym z najpoważniejszych zarzutów wobec Ojukwu jest wysłanie przez niego nieautoryzowanej jednostki ochroniarskiej, „Tiger Squad”, rzekomo będącej przedłużeniem grupy ochroniarskiej Ebubeagu.

„Odmowa Ojukwu uznania i współpracy z Igwe Okonkwo i jego współpracownikami podważyła jedność i strukturę zarządzania ustanowioną poprzez harmonizację. To jeszcze bardziej pogłębiło kryzys w Alor, prowadząc do załamania komunikacji i współpracy w kierownictwie społeczności.

„Aresztowanie i późniejsze uwolnienie Emmy Ojukwu podkreślają trwającą potrzebę rozliczenia i pojednania w Alor. Jego działania, szczególnie w ramach „Tiger Squad”, przyniosły cierpienie społeczności.

„Ponadto jego odmowa współpracy z tradycyjnym władcą i innymi zharmonizowanymi przywódcami zaostrzyła niestabilność w Alor. Istotne jest, aby organy ścigania zbadały również szefa Uzomę Igbonwę, który odegrał znaczącą rolę w trwającym kryzysie.

„Wzywamy wszystkich mieszkańców Alor do zachowania spokoju i pozwolenia prawu na działanie. Dążenie do sprawiedliwości i pokoju powinno być naszym wspólnym priorytetem”.Source link