Home Świat Oyebanji Parleys Belgium na temat technologii, rolnictwa i potencjału intelektualnego

Oyebanji Parleys Belgium na temat technologii, rolnictwa i potencjału intelektualnego

17
0


Gubernator stanu Ekiti, pan Biodun Oyebanji, powiedział w środę, że jego administracja buduje fundamenty wzajemnych stosunków dwustronnych między stanem a krajami rozwiniętymi, aby poprawić losy jego obywateli.

Gubernator Oyebanji oświadczył to podczas spotkania z ambasadorem Belgii w Nigerii, panem Pieterem Leenknegtem w ambasadzie Belgii w Abudży.

Spotkanie odbyło się w środę i omawiano potencjalne obszary współpracy.

Gubernator Oyebanji, któremu towarzyszyli niektórzy przedstawiciele władz stanowych, w tym komisarz ds. budżetu, planowania ekonomicznego i zarządzania wydajnością, pan Niyi Adebayo, komisarz ds. finansów, pan Akin Oyebode, a także dyrektor generalny biura partnerstwa, Biodun Oyeleye, podkreślili niektóre kluczowe obszary 30-letniego planu rozwoju stanu.

Oznajmił, że rząd stanowy ma jasną wizję możliwości w obszarach innowacji ekosystemowych, technologii, energii odnawialnej, zarządzania środowiskiem oraz produkcji rolnej i eksportu, a także rozwoju potencjału intelektualnego na rzecz tworzenia bogactwa.

„Nasza wizja stanu Ekiti jest jasna: pomimo różnych wyzwań, wskaźników i czynników, w tym faktu, że jesteśmy śródlądowi, jesteśmy zobowiązani do eksploracji i wykorzystywania możliwości w innowacjach ekosystemowych, technologii, odnawialnych źródłach energii i produkcji rolnej. Współpraca z krajami rozwiniętymi jest kluczowa dla realizacji naszego 30-letniego planu rozwoju i zapewnienia zrównoważonego wzrostu i dobrobytu dla naszych ludzi”.

Gubernator podkreślił znaczące inwestycje stanu w programy socjalne, rolnictwo komercyjne i różne inicjatywy interwencyjne mające na celu zwiększenie siły nabywczej obywateli Ekiti, podkreślając konieczność międzynarodowej współpracy w celu pełnej realizacji ambitnego 30-letniego planu rozwoju stanu.Source link