Home Świat Podekscytowany Rhino w Gladiator 2? Nadchodzi coś jeszcze fajniejszego

Podekscytowany Rhino w Gladiator 2? Nadchodzi coś jeszcze fajniejszego

20
0


Streszczenie

  • W filmie Gladiator 2 Lucius stanie do walki z nosorożcem w Koloseum, a także będzie toczył emocjonujące bitwy wodne z rekinami ludojadami.
  • Paul Mescal wciela się w główną rolę, wykazując podobieństwo do Maximusa, gdy Lucjusz walczy o przetrwanie w brutalnym Koloseum.
  • Obecność nosorożców i rekinów w Koloseum w Gladiatorze 2 jest częściowo oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Gladiator 2 będzie przedstawiać Luciusa walczącego z nosorożcem w Koloseum, ale jest jeszcze bardziej ekscytujące zagrożenie pojawiające się w długo oczekiwanym sequelu. Przybywając 24 lata po oryginalnym filmie Ridleya Scotta, Gladiator 2Historia ma podążać za kolejnym burzliwym okresem dla Rzymu, z kolejnym pokoleniem waśniących się postaci w centrum uwagi sequela. Jednak główną rolę Russella Crowe’a przejmuje Paul Mescal, który gra Lucjusza, syna Lucilli, która zniknęła po Gladiatororyginalne zakończenie. Niestety dla Luciusa, znajduje się on w tej samej sytuacji co Maximus dekady wcześniej.

O ile nie wydarzy się nic poważnego, Butler nie pojawi się wśród Gladiator 2imponująca lista obsady, biorąc pod uwagę śmierć Maximusa. Jego dziedzictwo będzie nadal żywe w sequelu dzięki podróży Luciusa i nawiązaniu do bohaterskiej postaci, którą przedstawiono w Gladiator 2zwiastun. Po tym, jak jego życie zostaje wywrócone do góry nogami przez rzymską armię, Lucjusz zostaje zniewolony i zmuszony do walki jako gladiator. Zwiastun daje wgląd w nową rzeczywistość Lucjusza, w tym w niektóre z okropności, z którymi będzie musiał się zmierzyć w Koloseum, wszystko dla rozrywki władców Rzymu i ich wiernych zwolenników.

Gladiator 2 drażni rekiny w Koloseum

Kontynuacja Gladiatora zawiera emocjonującą bitwę wodną

Lucius grany przez Paula Mescala będzie kluczową postacią w Gladiator 2co oznacza, że ​​będzie miał kilka ekscytujących sekwencji w Koloseum, walcząc u boku innych mężczyzn zniewolonych przez armię rzymską. Jeden z najbardziej intrygujących momentów w Gladiator 2 zwiastun pokazuje, jak Lucius i jego koledzy gladiatorzy przygotowują się do walki z nosorożcem. Lucius kopiuje nawet jeden z charakterystycznych ruchów Maximusa, rzucając piaskiem, aby odwrócić uwagę bestii. Mimo to nie jest to najfajniejsze zagrożenie, z jakim przyjdzie się zmierzyć mężczyznom, biorąc pod uwagę Gladiator 2 wspominał także o obecności rekinów ludojadów w Koloseum.

Na początku Gladiator 2 zwiastun, Koloseum jest wypełnione wodą. Szybkie ujęcie amfiteatru z góry pokazuje również gladiatorów na łodziach, a także rekiny pływające w wodzie. Gdy Lucius pomaga prowadzić swoich towarzyszy gladiatorów, jeden z mężczyzn zostaje trafiony strzałą i spada za burtę, co prowadzi do o wiele brutalniejszego losu. Mężczyzna zostaje szybko rozszarpany przez podwodne stworzenie, co wskazuje, że rekiny będą główną atrakcją Gladiator 2′ogromna, wypełniona wodą część KoloseumElementy pokazane w materiale są szalone, ale co ciekawe, nie są aż tak dalekie od prawdziwej historii.

Powiązany

8 sposobów, w jaki postać Paula Mescala w Gladiatorze 2 kopiuje Maximusa Russella Crowe’a

Główny bohater Gladiatora 2, Lucius, wykazuje wiele podobieństw do Maximusa z Gladiatora, m.in. chęć zemsty i pogardę dla skorumpowanego imperium.

Czy nosorożce i rekiny w Koloseum odzwierciedlają prawdziwą historię?

Groźby Gladiatora 2 nie są wydumane na podstawie wydarzeń historycznych

Jak widać w historycznych dramatach Ridleya Scotta skupionych wokół starożytnego Rzymu, walki gladiatorów były głównymi atrakcjami Koloseum. Prawdziwe walki również historycznie zawierały użycie niebezpiecznych zwierząt, co również zostało włączone do pierwszego Gladiator film z tygrysami. Gladiator 2 wzmacnia te niebezpieczne elementy, dzięki uwzględnieniu nosorożców i rekinów. Podczas gdy zwierzęta takie jak tygrysy, niedźwiedzie, lwy, słonie, hipopotamy, a nawet nosorożce faktycznie się pojawiły, istnieją sprzeczne doniesienia na temat tego, czy rekiny zostały wypuszczone na wolność w prawdziwym Koloseum. Mimo wszystko aspekt bitwy morskiej jest bardzo dokładny.

W Koloseum odbywały się symulowane bitwy morskie, zwane „naumachiami”. Tak jak pokazano w Gladiator 2arena była wypełniona wodą, aby gościć epickie bitwy gladiatorów z udziałem dużych statków i innych elementów scenografii. Prawdziwe bitwy morskie często obejmowały stworzenia wodne, aby zwiększyć zagrożenie, z jakim musieli się mierzyć wojownicy, ale historycy wydają się spierać o to, jakie stworzenia były zaangażowane. Chociaż istnieją pewne twierdzenia, że ​​zaangażowane były rekiny, tak czy inaczej, cesarze, którzy byli gospodarzami wydarzeń, byli bardzo dumni z organizacji tego widowiska. Na podstawie reakcji Gety i Karakalli w Gladiator 2Są również dumni z tworzenia rozrywki w Koloseum.

Gladiator II 2024 Nowy plakat filmowy
Gladiator II
Data wydania
22 listopada 2024 r.
Dystrybutor(zy)
Paramount PicturesSource link