Home Świat Pracownicy hotelu w Milwaukee zwolnieni po śmierci mężczyzny przygwożdżonego do ziemi

Pracownicy hotelu w Milwaukee zwolnieni po śmierci mężczyzny przygwożdżonego do ziemi

30
0


Treść artykułu

Jak poinformowała firma zarządzająca hotelem, kilku pracowników zamieszanych w śmierć czarnoskórego mężczyzny, który padł ofiarą upadku na ziemię przed hotelem Hyatt Regency w Milwaukee, zostało zwolnionych.

Reklama 2

Treść artykułu

Członkowie rodziny D’Vontaye Mitchella i ich prawnicy przejrzeli nagranie z monitoringu hotelowego udostępnione w środę przez biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Milwaukee i opisali, jak widzieli, jak ochroniarze gonili Mitchella po hotelu, a następnie wywlekli go na zewnątrz, gdzie został pobity.

„Zachowanie, które zaobserwowaliśmy u kilku współpracowników 30 czerwca, naruszało nasze zasady i procedury i nie odzwierciedla naszych wartości jako organizacji ani zachowań, których oczekujemy od naszych współpracowników” — powiedział rzecznik Aimbridge Hospitality w wiadomości e-mail. „Po przeglądzie ich działań ich zatrudnienie zostało zakończone. Będziemy kontynuować nasze niezależne dochodzenie i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć organy ścigania w dochodzeniu w sprawie tego tragicznego incydentu”.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Rzecznik nie podał, ilu pracowników zostało zwolnionych ani jakie stanowiska zajmowali.

Mitchell, 43 lata, został przytrzymany na brzuchu przed hotelem, donoszą media. Policja powiedziała, że ​​wszedł do hotelu, spowodował zamieszki i walczył ze strażnikami, gdy go wyprowadzali.

Biuro koronera stwierdziło, że wstępną przyczyną zgonu było zabójstwo, ale przyczyna pozostaje przedmiotem dochodzenia. Do tej pory nikt nie został oskarżony o popełnienie przestępstwa.

Biuro prokuratora okręgowego poinformowało w środę, że ono i śledczy czekają na pełne wyniki sekcji zwłok i że sprawę traktuje się jako zabójstwo.

POLECANY FILM

Ładowanie...

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

Uroczystości pogrzebowe Mitchella zaplanowano na czwartek. Przemówienie pochwalne ma wygłosić pastor Al Sharpton. Sharpton jest długoletnim aktywistą i liderem, który zasiada w US Commission on Civil Rights.

Reklama 4

Treść artykułu

Nie jest jasne, dlaczego Mitchell znajdował się w hotelu ani co się wydarzyło, zanim strażnicy go przytrzymali.

DeAsia Harmon, wdowa po Mitchellu, opisała to, co zobaczyła na nagraniach z monitoringu jako „obrzydliwe”. Harmon powiedziała, że ​​nagranie pokazuje krwawiącego Mitchella wywleczonego z hotelu.

„To mnie mdli” – powiedział Harmon podczas konferencji prasowej w środę. „Uciekał, by ratować życie. Próbował odejść. Powiedział „pójdę”, a oni go nie puścili”.

Znany prawnik ds. praw obywatelskich Ben Crump jest częścią zespołu prawnego reprezentującego rodzinę Mitchella. Crump powiedział w środę, że mają podpisane oświadczenie pracownika hotelu, który powiedział, że ochroniarz uderzył Mitchella pałką i że Mitchell nie stanowił żadnego zagrożenia, gdy leżał na ziemi. Pracownik powiedział, że ochroniarz nakazał mu i bagażowemu pomóc przytrzymać Mitchella, powiedział Crump.

Crump reprezentował również rodzinę George’a Floyda, który został zabity w maju 2020 r. przez białego policjanta w Minneapolis. Śmierć Floyda wywołała światowe protesty przeciwko przemocy rasowej i brutalności policji.

Śmierć Mitchella nastąpiła w czasie, gdy Milwaukee przygotowywało się do rozpoczęcia w poniedziałek Krajowej Konwencji Republikanów i gdy nasilały się obawy dotyczące bezpieczeństwa wywołane protestami politycznymi.

Treść artykułuSource link