Home Świat Prognozowanie trzech przyszłych członków Galerii Sław Chicago Bears

Prognozowanie trzech przyszłych członków Galerii Sław Chicago Bears

24
0


Oficjalne przyjęcie klasy 2024 do Galerii Sław Futbolu Amerykańskiego odbędzie się 3 sierpnia.

Na mniej niż miesiąc przed corocznym wydarzeniem w Canton w stanie Ohio przyjrzeliśmy się, którzy zawodnicy — obecni i byli — z 32 drużyn ligi, naszym zdaniem pewnego dnia otrzymają podobne wyróżnienie.

Oto trzej gracze Chicago Bears, którzy ostatecznie powinni zdobyć futbolową nieśmiertelność:

Zawodnik linii obrony Lance Briggs

Briggs był sercem defensywy Bears przez 12 lat kariery, stając się wszechstronnym graczem różnicującym na pozycji linebackera. Siedmiokrotny uczestnik Pro Bowl i jednorazowy członek pierwszej drużyny All-Pro, zajmuje 19. miejsce w rankingu wszech czasów z 944 solowymi szarżami (97 za stratą), dodając 84 obrony podań, 16 wymuszonych fumbli, 16 przechwytów i 15 sacków w 173 grach, wszystkie z Chicago.

Tylko trzech linebackerów w historii NFL wyrównały lub przewyższyły te wyniki. Tymczasem wszyscy oni dokonali tego w znacznie dłuższym okresie niż Briggs, w tym Karlos Dansby (212 gier), London Fletcher (256 gier) i członek Galerii Sław Ray Lewis (228 gier).

Brak wyboru Briggsa do drużyny All-Pro jest rażący, ale przez większość swojej kariery walczył o miejsce obok takich graczy jak Derrick Brooks, Clay Matthews i DeMarcus Ware.

Były zawodnik Bears przeszedł na emeryturę po sezonie 2014, więc jest uprawniony do gry już od jakiegoś czasu. Może nadszedł czas, aby Canton w końcu zadzwonił.

Cornerback Charles Tillman

Tillman od początku był solidnym obrońcą i liderem, ale uznanie zyskał dopiero znacznie później w swojej karierze.

Przez pierwsze osiem sezonów w NFL Tillman średnio wykonywał 83 szarże, 15 obron podań, cztery przechwyty i cztery wymuszone fumbles. Ale po otrzymaniu pierwszych nominacji do Pro Bowl (2011, 2012) i All-Pro (2012) osiągał niemal takie same wyniki, notując 84 szarże, 15 obron podań, siedem wymuszonych fumbles i trzy przechwyty rocznie.

Często pomijany, Tillman był wzorem konsekwencji, a także wyjątkowym graczem zmieniającym grę. NFL widziała swoją uczciwą część wpływowych graczy defensywnych, ale żaden gracz w historii łącznie wymusił więcej strat piłki (44) i przechwytów (38) w swojej karierze niż były zawodnik Bears.

Obrońca Khalil Mack

Mack jest już na radarze Hall of Fame jako ośmiokrotny uczestnik Pro Bowl i trzykrotny All-Pro. Nadal jest aktywny, grając dla Los Angeles Chargers, ale piąty wybór w NFL Draft 2014 miał ogromny wpływ podczas jego gry w Bears.

Przez cztery sezony w Chicago Mack był siłą napędową, notując 36 sacków w 53 meczach. Od 2018 do 2021 roku, zaledwie ośmiu graczy miał więcej, przy czym tylko Chandler Jones dokonał tego w mniejszej liczbie gier (52).

Mack jest zaledwie 64. graczem w historii NFL, który przekroczył granicę stu sacków. Tymczasem zaledwie trzech graczy zanotowali więcej (101,5) punktów w ciągu pierwszych 151 gier, w tym Dexter Manley (103,5), Mark Gastineau (107,5) i JJ Watt (114,5).

Source link