Home Świat Rafael Nadal, który odpadnie z Wimbledonu, będzie przygotowywał się do igrzysk olimpijskich

Rafael Nadal, który odpadnie z Wimbledonu, będzie przygotowywał się do igrzysk olimpijskich

20
0


Treść artykułu

Zgodnie z oczekiwaniami Rafael Nadal opuści Wimbledon i zamiast tego przygotuje się do igrzysk olimpijskich w Paryżu, biorąc udział w turnieju na kortach ziemnych w Bastad w Szwecji, na którym nie był od 19 lat.

Reklama 2

Treść artykułu

22-krotny mistrz Wielkiego Szlema, który 3 czerwca skończył 38 lat, powiedział w czwartek, że chce po prostu pozostać na mączce, zamiast przechodzić na trawę w drużynie All England Club, a potem musieć wracać na mączkę na letnie igrzyska.

„Wierzymy, że najlepsze dla mojego ciała będzie nie zmienianie nawierzchni” – stwierdził Nadal w oświadczeniu.

Przez ostatnie półtora roku zmagał się z kontuzjami bioder i brzucha, w tym miał operację w 2023 r., w związku z czym był zmuszony grać w ograniczonym harmonogramie. Pod koniec ubiegłego miesiąca Nadal został pokonany w pierwszej rundzie French Open z ewentualnym wicemistrzem Alexandrem Zverevem – co oznacza, że ​​Nadal po raz pierwszy w karierze przegrał kolejne mecze na glinie.

Letnie Igrzyska będą gospodarzem zawodów tenisowych na korcie Roland Garros, które rozpoczną się 27 lipca. To właśnie tam odbędzie się turniej French Open, podczas którego Nadal zdobył rekordową liczbę 14 tytułów.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Ładowanie...

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

Nadal będzie grał w grze podwójnej – z Carlosem Alcarazem – i singlowej na Igrzyskach Olimpijskich, powiedział w środę kapitan hiszpańskiej drużyny tenisowej mężczyzn David Ferrer. 21-letni Alcaraz wygrał w niedzielę French Open i po raz trzeci zdobył tytuł Wielkiego Szlema. Jest najmłodszym człowiekiem, który zdobył główne mistrzostwa na wszystkich trzech nawierzchniach.

Po odpadnięciu z rywalizacji w meczu przeciwko Zverevowi w Paryżu Nadal został zapytany o udział w Wimbledonie, który odbędzie się w dniach 1–14 lipca.

„Szczerze mówiąc, wygląda to na trudne. W moim przypadku nie mogę teraz potwierdzić, co się dzieje, ale wygląda na to, że trudno będzie przejść na trawę, skoro igrzyska olimpijskie znów będą rozgrywane na glinie” – powiedział.

„Ale nie sądzę, żeby to było mądre, po tych wszystkich rzeczach, które przydarzyły się mojemu ciału” – kontynuował Nadal – „(aby) teraz dokonać dużego przejścia na zupełnie inną nawierzchnię, a następnie natychmiast wrócić na mączkę”.

Reklama 4

Treść artykułu

Zdobył dwa tytuły na Wimbledonie, pokonując Rogera Federera w finale 2008 i Tomasa Berdycha w finale 2010. Nadal był tam również trzykrotnie wicemistrzem i odpadł po dotarciu do półfinału w każdym ze swoich trzech ostatnich występów, w tym po ostatnim wyjeździe do All England Club w 2022 r., kiedy wycofał się z finałowej czwórki z powodu naderwania mięśnia brzucha .

„Będzie mi brakowało gry na tegorocznych Mistrzostwach Wimbledonu. Jestem zasmucony, że w tym roku nie mogę przeżyć wspaniałej atmosfery tego niesamowitego wydarzenia, które zawsze będzie w moim sercu” – powiedział Nadal w czwartek – „i nie mogę być ze wszystkimi brytyjskimi fanami, którzy zawsze okazywali mi wielkie wsparcie. Będę za wami tęsknił.”

Będzie to jego czwarty występ w Bastad – turnieju na kortach ziemnych rozpoczynającym się 15 lipca – i pierwszy od 2005 roku. Nadal zdobył tam trofeum w tym samym roku, pokonując Berdycha w finale.

Polecane przez redakcję

Treść artykułuSource link