Home Świat Rodzina 74-letniego emeryta, zasztyletowanego na śmierć przez nieznajomego, który poprzysiągł „zabić przypadkowego...

Rodzina 74-letniego emeryta, zasztyletowanego na śmierć przez nieznajomego, który poprzysiągł „zabić przypadkowego człowieka”, nazywając go „tchórzliwym, złym potworem” i skazując na dożywocie

38
0


Rodzina emeryta zabitego przez nieznajomego podczas spaceru po parku potępiła zabójcę, nazywając go „tchórzliwym i brutalnym potworem”.

Cameronowi Davisowi, 31-latkowi, powiedziano, że musi odsiedzieć co najmniej 28 lat więzienia po uznaniu go winnym zamordowania 74-letniej Lorny England.

Zadał jej cios nożem co najmniej dwa razy w parku, gdy wracała do domu po rutynowych zakupach w Lidlu, aby kupić mąkę w Exeter w hrabstwie Devon.

Przerażające nagranie z kamery umieszczonej na ciele policjanta, gdy go aresztowano, pokazuje, jak Davis krzyczy do policjantów: „Ona nie umarła – powiedzcie mi, że ona nie umarła?”. Podczas aresztowania powiedział policjantom także: „Mówiłem wam”.

Zaledwie kilka godzin wcześniej Davis został przebadany przez specjalistów od zdrowia psychicznego, którzy poinformowali go, że jeśli go wypuszczą, „zabije kogoś przypadkowego”.

Rodzina 74-letniej Lorny England, która została zabita przez nieznajomego, gdy spacerowała po parku, potępiła jej zabójcę, nazywając go „tchórzliwym i brutalnym potworem”.

Cameronowi Davisowi, 31 lat, powiedziano, że musi odsiedzieć co najmniej 28 lat po uznaniu go winnym morderstwa. Zadźgał Lornę co najmniej dwa razy w parku, gdy wracała do domu z rutynowych zakupów w Lidlu, aby kupić mąkę w Exeter, Devon

Cameronowi Davisowi, 31 lat, powiedziano, że musi odsiedzieć co najmniej 28 lat po uznaniu go winnym morderstwa. Zadźgał Lornę co najmniej dwa razy w parku, gdy wracała do domu z rutynowych zakupów w Lidlu, aby kupić mąkę w Exeter, Devon

Jak wynika z jego procesu o morderstwo, zaledwie kilka godzin wcześniej Davis został zbadany przez specjalistów od zdrowia psychicznego, którzy poinformowali go, że jeśli go wypuszczą, „zabije kogoś przypadkowego”.

Jak wynika z jego procesu o morderstwo, zaledwie kilka godzin wcześniej Davis został zbadany przez specjalistów od zdrowia psychicznego, którzy poinformowali go, że jeśli go wypuszczą, „zabije kogoś przypadkowego”.

Mąż Lorny, 83-letni David, który był z Lorną od 54 lat, powiedział Davis podczas rozprawy w Sądzie Koronnym w Exeter: „Mam nadzieję, że twoje życie nie jest łatwe. Zawsze będziesz nazywana zabójczynią babć”.

Mąż Lorny, 83-letni David, który był z Lorną od 54 lat, powiedział Davis podczas rozprawy w Sądzie Koronnym w Exeter: „Mam nadzieję, że twoje życie nie jest łatwe. Zawsze będziesz nazywana zabójczynią babć”.

Davis zaprzeczył oskarżeniu o morderstwo i przyznał się do zabójstwa w afekcie, powołując się na zmniejszoną poczytalność, jednak we wtorek uznano go za winnego po dwutygodniowym procesie w Sądzie Koronnym w Exeter.

Podczas dzisiejszej rozprawy dotyczącej wyroku kilku członków rodziny Lorny odczytało oświadczenia dotyczące wpływu, jaki ten „tchórzliwy” czyn wywarł na „setkę osób”.

Jej 83-letni mąż David, który był z Lorną od 54 lat, powiedział Davis: „Mam nadzieję, że twoje życie nie jest łatwe. Zawsze będziesz nazywana zabójczynią babć”.

Dodał: „54 lata temu miałem zaszczyt spotkać, zakochać się i poślubić Lornę – najwspanialszą kobietę na świecie.

Razem wychowaliśmy dwójkę wspaniałych dzieci.

Lorna została zaatakowana i brutalnie zamordowana przez Camerona Davisa po południu w sobotę 18 lutego 2023 roku – a moje życie od tamtej pory nigdy nie było już takie samo.

Lorna postanowiła iść na zakupy pieszo, ponieważ chciała osiągnąć pułap 10 000 kroków – nie wiedząc, kiedy uda jej się to osiągnąć.

Musiała być bardzo przerażona, widząc cię z nożem w ręku.

„Nie chcę myśleć, co musiała przeżywać i jakie były jej ostatnie myśli, gdy próbowała się bronić.

„Cały czas myślę o tym, jak ktoś może być tak zły.

‘Rozdziera mi serce, że ostatnią twarzą, jaką widziała, była twoja twarz – tchórzliwego, brutalnego potwora.

Jak mogłeś zrobić coś takiego komuś tak mądremu, pogodnemu i pozytywnemu?

„Była niezwykle silną i odważną kobietą – zawsze zachowywała pozytywne nastawienie i spokój w obliczu wszystkiego, z czym musiała się zmierzyć.

‘Lorna była moim przewodnikiem, bratnią duszą i miała wszystko, dla czego warto żyć.

„Prześladuje mnie, ile bólu musiała wycierpieć, gdyby została brutalnie dźgnięta nożem przez Camerona Davisa.

Czuję się zagubiony i samotny bez Lorny u boku.

„Złamałeś serce naszej rodziny na zawsze.

Czuję się, jakbym została potępiona, a to ona jest karana – dała mi cel, dla którego mogłam się obudzić, a bez niej w moim sercu panuje ogromna pustka.

„Nasze życie zostało przez ciebie całkowicie zniszczone, Cameronie Davisie.

„Często mam wizje i retrospekcje, a także to, jak ktoś może być tak brutalny, a potem iść do baru i pić drinki, jakby nic się nie stało

„Żadna kara, jaką otrzymasz, nie będzie adekwatna do bólu i tortur, jakie zadałeś Lornie, mnie i swojej rodzinie”.

Córka Lorny, Jackie Baxter, zeznała przed sądem: „Prześladuje mnie myśl, jak bardzo musiała się bać, kiedy cię znalazła.

Musiała być przerażona i bardzo cierpieć.

„To będzie mnie prześladować do końca życia.

„Jesteś uosobieniem zła.”

Jackie opisała go jako „samolubnego i smutnego” człowieka, który „podążał za 74-letnią kobietą”.

Dodała: „Ona była dla ciebie niewinną nieznajomą – ty jesteś potworem i mordercą.

Nigdy nie pogodzę się ze stratą matki w tak okropny sposób.

Wyrok, który otrzymasz, nigdy nie będzie porównywalny z trwającą traumą, bólem i cierpieniem, jakie zadałeś mnie i mojej rodzinie.

Moja rodzina i ja będziemy karani do końca życia.

Dopóki żyję, będę walczył o to, żebyś siedział w więzieniu i płacił za swoje zbrodnie i czyny.

— Ukradłeś życie mojej matki. Zniszczyłeś naszą rodzinę i złamałeś nam serca.

‘Nigdy Ci nie wybaczę.’

Podczas dzisiejszej rozprawy w sprawie wyroku sędzia Stacey opisała Lornę jako „niezwykłą i wspaniałą kobietę” i dodała: „Każdy, kto ją znał, rozkoszował się dobrocią i światłem, które wzbudzała, i miłością, którą emanowała.

Dodała: „Wiem, że żadna kara, jaka cię spotka, nie będzie mogła się równać z bólem, jaki zadałeś Lornie i jej rodzinie.

18 lutego postanowiłeś zabić nieznajomego, jeśli nie dostaniesz tego, czego chcesz

‘Żywiłeś poczucie litości dla siebie i chęć zemsty za to, że nie przydzielono ci łóżka w szpitalu wcześniej.

— Zaatakowałeś samotną kobietę wracającą do domu z zakupów. To był zaplanowany, zaplanowany atak.

‘Jej rodzina nigdy nie dowie się, co dokładnie się stało, ponieważ odmawiasz udzielenia odpowiedzi.

‘Lorna walczyła dzielnie. Jestem pewien, że zrobiła wszystko, co mogła, żeby z tobą walczyć, ale ty dźgnąłeś ją w serce.

— Zostawiłeś ją bezdusznie i odszedłeś. Resztę popołudnia spędziłeś na piciu w różnych barach.

Kiedy zostałeś aresztowany, wygłaszałeś wulgarne i obraźliwe uwagi na temat Lorny i próbowałeś zrzucić winę na innych za swoje czyny.

„Byłeś w stanie dokonać racjonalnego wyboru, zdecydowałeś się na dokonanie tego szokującego czynu, aby ukarać szpital, personel służby zdrowia psychicznego, policję i wszystkich ludzi, którzy próbowali ci pomóc i wesprzeć cię, ponieważ nie dostałeś tego, czego chciałeś.

‘Cała twoja uwaga była skupiona na sobie.

„Próbowałeś zrzucić winę na innych, ale pozwól, że powiem jasno: byłeś całkowicie odpowiedzialny za śmierć Lorny i nikt poza tobą nie był w żaden sposób za to odpowiedzialny.

„Planowałeś zabić kogoś, kiedy byłeś zły i nie dostałeś tego, czego chciałeś”

„Nie przyjęli Cię jako pacjenta – po ocenie dwóch bardzo doświadczonych i dobrze wykwalifikowanych lekarzy fizjoterapeutów i specjalistów zdrowia psychicznego nie wymagałeś leczenia

— Gdybyś to zrobił, łóżko byłoby dostępne.

„Nie była to decyzja podyktowana ograniczeniami zasobów, ale potrzebami klinicznymi, a pacjent nie spełniał wymogów koniecznych do umieszczenia go w oddziale izolacyjnym”

Wszyscy starali się go wspierać, okazywać mu empatię i życzliwość.

„Nie chodzi o to, że społeczeństwo zawiodło z powodu działań policji czy służb publicznych.

Tylko ty wiedziałeś, że spełnisz groźby, które wielokrotnie wcześniej wypowiadałeś, a które wcześniej były tylko pustymi groźbami.

Podczas rozprawy wykorzystano już nagrania z monitoringu, na których widać, jak opuszcza on szpitalny oddział ratunkowy, po czym kupuje w supermarkecie dwie butelki wódki i nóż kuchenny.

Na nagraniu widać również Lornę po jej zakupach, świadomą tego, jaki los ją czeka.

Tymczasem Davisa widać, jak wędruje po Ludwell Valley Park w Exeter w hrabstwie Devon, a Lornę widać później na kamerach monitoringu, jak spaceruje po tym samym parku.

Niestety ich ścieżki się krzyżują i Davis dokonuje śmiertelnego ataku, w wyniku którego Lorna zostaje dźgnięta nożem w szyję i serce.

Mimo wszelkich starań przerażonych świadków, stwierdzono zgon na miejscu zdarzenia.

Policja opublikowała poruszające zgłoszenie na numer alarmowy 999, w którym osoba dzwoniąca powiedziała operatorowi, że widziała Lornę i Davisa na ścieżce około 100 metrów od siebie, zanim sama była świadkiem ataku.

Słychać, jak kobieta, która pocieszała Lornę podczas rozmowy, mówi: „Myślałam, że się znają, ale doszło do kłótni i zobaczyłam, jak ona upada na ziemię, więc podeszłam do nich, ponieważ martwiłam się o nią.

„Porozmawiałam z nim i zapytałam: »Co zrobiłeś?«, a on odpowiedział: »Ona potrzebuje pomocy, miała atak albo coś takiego«.

„Nie widziałem żadnego noża, ale ona była pocięta. Miała też rany na dłoni i klatce piersiowej”.

Rozpoczęto pięciogodzinną obławę, w trakcie której nagrania z monitoringu pokazują, jak Davis pije alkohol w pubie.

Później zostaje przyłapany na paleniu papierosa na ulicy, gdy uzbrojeni policjanci wkraczają, aby dokonać aresztowania.