Home Świat Rodzina 85-letniego weterana wojny z Wietnamu, który w poruszającym nekrologu ujawnił się...

Rodzina 85-letniego weterana wojny z Wietnamu, który w poruszającym nekrologu ujawnił się jako gej, ujawnia niepokojący powód, dla którego ostatnie lata jego życia nie musiały być tak samotne

22
0


Rodzina weterana wojny z Wietnamu, który w swoim emocjonalnym nekrologu przyznał się do bycia gejem, ujawniła, dlaczego ostatnie lata życia przeżył samotnie.

Pułkownik Edward Thomas Ryan zmarł na raka jelit w wieku 85 lat w swoim domu w Albany w stanie Nowy Jork, po tym jak przez większość życia mieszkał w pobliskim Rensselaer, gdzie służył jako strażak.

W ostatnim przesłaniu do swoich bliskich i świata, opublikowanym dn Związek Albany TimesRyan wyznał, że przez całe życie w tajemnicy żył jako gej.

– Muszę ci powiedzieć jeszcze jedną rzecz. Byłem gejem przez całe życie: w szkole podstawowej, w liceum, na studiach, w życiu” – napisał weteran.

– powiedział jego bratanek Joseph Ryan, lat 68 Stanowisko Nowego JorkuOdznaczony weteran był „osobą prywatną”, ale dodał, że jego rodzina wiedziała o seksualności Ryana, a nawet poznała jego wieloletniego partnera, Paula.

Pułkownik Edward Thomas Ryan przez całe życie trzymał bolesną tajemnicę, ujawniając ją jedynie przyjaciołom i rodzinie w swoim nekrologu.

– Pojechaliby na wakacje. Gdy tylko przejdzie na emeryturę, weźmie miesiąc wolnego, a oni po prostu wybiorą go, gdziekolwiek będą chcieli, w dowolne miejsce na świecie” – powiedział Joseph Ryan.

„Więc w pewnym sensie wiedzieliśmy, ale nie był typem, który mówił cokolwiek bezpośrednio… Nasza rodzina nie jest typem, który próbuje mówić cokolwiek o ludziach”.

Joseph dodał: „Był cichy, ale odważny. To było w nim przez cały ten czas.

Ryan opowiedział o swoim 25-letnim związku z miłością swojego życia, innym mężczyzną o imieniu Paul.

W swoim nekrologu Ryan wyznał: „Miałem pełne miłości i uczucia relacje z Paulem Cavagnaro z North Greenbush” – wyznał Ryan.

„Był miłością mojego życia. Spędziliśmy razem 25 wspaniałych lat. Paul zmarł w 1994 roku w wyniku nieprawidłowego zabiegu medycznego. Zostanę pochowany obok Pawła.

Były żołnierz wyjaśnił, że nigdy nie odważył się wyjawić swojej tajemnicy ze strachu przed odrzuceniem przez osoby, które znał i kochał.

„Przykro mi, że nie miałem odwagi ujawnić się jako gej. Bałem się ostracyzmu: ze strony rodziny, przyjaciół i współpracowników” – wspomina.

„Widząc, jak traktowano ludzi takich jak ja, po prostu nie mogłem tego zrobić. Teraz, gdy mój sekret został poznany, na zawsze będę spoczywał w pokoju.

„Miałem pełen miłości, czuły związek z Paulem Cavagnaro z North Greenbush” – wyznał Ryan na zdjęciu. „Był miłością mojego życia. Spędziliśmy razem 25 wspaniałych lat”

Joseph powiedział, że weteran obawiał się postawienia przed sądem wojskowym za jawne homoseksualizm, ponieważ przez większą część jego kariery wojskowej związki homoseksualne były podstawą zwolnienia ze służby wojskowej.

Ryan służył w 10. Brygadzie Armii i otrzymał kilka odznaczeń wojskowych, w tym Medal Służby Obrony Narodowej i Medal Obrony Wolności „za służbę państwu po ataku na Amerykę 11 września 2001 r.”, jak wynika z jego nekrologu.

Miał wiele talentów, był także jednym z założycieli i właścicieli lokalnej stacji radiowej WGY-FM w Albany.

Ryan zmarł w wieku 85 lat w swoim domu w Albany w stanie Nowy Jork (zdjęcie)

Ryan zmarł w wieku 85 lat w swoim domu w Albany w stanie Nowy Jork (zdjęcie)

Ponadto był szefem kuchni w East Greenbush, American Legion Post i dożywotnim członkiem Vietnam Veterans of America.

Ryan pozostawił po sobie 14 siostrzenic i siostrzeńców, którzy czule nazywali go „wujkiem Edem”.

Jego nekrolog stał się wirusowy, a historia Ryana poruszyła ludzi w całym kraju.

Komentator jego nekrologu powiedział: „Edward wydaje się być niezwykłym człowiekiem. Dziękuję za jego służbę nie tylko Ojczyźnie, ale swoim sąsiadom.

‘Byłeś prawdziwym bohaterem. Złamane jest mi to, że przeżyłaś swoje życie w milczeniu, ale bardzo się cieszę, gdy słyszę o Twoim życiu z Paulem.

Przyjaciel Ryana udostępnił powyższe zdjęcie w swoim nekrologu

Przyjaciel Ryana udostępnił powyższe zdjęcie w swoim nekrologu

Ryan służył w 10. Brygadzie Armii i otrzymał kilka nagród wojskowych

Ryan służył w 10. Brygadzie Armii i otrzymał kilka nagród wojskowych

Inna osoba powiedziała: „Jako osobę, która ujawniła się dopiero w wieku 40 lat, ten nekrolog naprawdę poruszył moje serce.

Mam nadzieję, że Edward i Paul połączą się teraz w miłości na zawsze. Nikt nie powinien spędzać całego życia na ukrywaniu tego, kim jest i kogo kocha.

Trzeci powiedział: „Odważny człowiek stał się odważniejszy. Niech Bóg błogosławi wujka Eda.

Komentatorka Chrissy Wills twierdziła, że ​​spotkała Ryana i jego partnera.

Wills napisał: „Poznałem Toma, kiedy poślubiłem siostrzeńca jego partnera, Paula. Spędziliśmy razem kilka świąt, obiadów, pikników.

„Był prawdziwym dżentelmenem i szkoda, że ​​czuł, że musi ukrywać, że jest gejem. Razem z Pawłem świetnie się bawili. Niech w końcu zazna spokoju.