Home Świat Rosja nie wysyła Nigeryjczyków na wojnę w zamian za odnowienie wizy –...

Rosja nie wysyła Nigeryjczyków na wojnę w zamian za odnowienie wizy – FG

27
0


Rząd federalny Nigerii zaprzeczył doniesieniom jakoby nigeryjscy studenci są siłą wysyłani przez Rosję na front wojenny w zamian za odnowienie wizy.

Oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych wydane przez jego rzecznika, Amb. Eche Abu-Obezdementował doniesienia, jakoby nigeryjscy studenci byli wysyłani na front wojenny na Ukrainie w zamian za przedłużenie wiz.

W oświadczeniu wyjaśniono, że ambasada Nigerii w Moskwie pozostaje w ścisłym kontakcie z kierownictwem Stowarzyszenia Studentów Nigerii w Moskwie i nie zgłoszono żadnego przypadku werbowania studentów nigeryjskich lub innych studentów afrykańskich do udziału w wojnie, jak wspomniano wcześniej.

W związku z tym w oświadczeniu nawołuje się opinię publiczną do ignorowania takich dezinformacji i apeluje do mediów, aby zachowały należytą staranność i weryfikowały informacje przed ich podaniem do wiadomości publicznej.

Wiadomości z Naiji donosi, że wyjaśnienia są odpowiedzią na wcześniejsze doniesienia, które stwierdził, że Według doniesień rząd wysyła zagranicznych studentów i tysiące migrantów z Rosji do walki w wojnie z Ukrainą o odnowienie wiz.

Według raportu Bloomberga Rosja grozi, że nie przedłuży wiz afrykańskim studentom i młodym pracownikom, jeśli nie zgodzą się na wstąpienie do wojska.

Według doniesień cytujących ukraiński wywiad Rosja zaangażowała się w globalną akcję rekrutacyjną mającą na celu werbowanie zagranicznych najemników w co najmniej 21 krajach, w tym w kilku krajach Afryki.Source link