Home Świat Sampaio pokonuje Sesiego w dogrywce i wygrywa pierwszy mecz finałów LBF

(aktualizacja o 23:44)

Pierwszy rozdział decyzji między Sampaio Basquete i Sesi Araraquara potwierdził wstępne prognozy. W pierwszym meczu finałów LBF (Women’s Basketball League) drużyna z Maranhão wygrała 70 do 65 w dogrywce i uzyskała prowadzenie 1-0 w serii.

Sampaio wygrywa w dogrywce i pierwszy mecz finałów LBF

+ ŚLEDŹ OTD NA , X, , E FACEBOOK

Sassá Gonçalves był indywidualnym hitem meczu. Zawodnik Sampaio był najlepszym strzelcem meczu z 24 punktami, zdobywając 6 z 9 trójek wykonanych przez drużynę Maranhão w całym meczu. Ta liczba była decydująca dla zwycięstwa, ponieważ Sesi oddał tylko 3 rzuty w tym polu. Sassá zebrał również 8 zbiórek i zapewnił 5 asyst w meczu.

Kolejny mecz finałów LBF zaplanowano na ten piątek (12). Od godziny 21:00 Sampaio Basquete i Sesi Araraquara zagrają kolejny mecz w Ginásio Costa Rodrigues. Następnie seria przeniesie się do stanu São Paulo, gdzie Sesi będzie gospodarzem trzeciego meczu zaplanowanego na środę (17). Numer 4, jeśli będzie to konieczne, również będzie w Araraquara.

Podsumowanie gry

Zachęcony przez fanów, Sampaio zaprezentował się dobrze w obronie w pierwszej kwarcie i zdołał uzyskać ośmiopunktową przewagę. W drugiej kwarcie wszystko stało się bardziej wyrównane, a Sesi dostosował swoją obronę i oddał więcej strzałów w ataku. Dzięki temu różnica spadła do sześciu punktów przed przerwą.

Po przerwie Sesi Araraquara kontynuowało dobrą formę i kilka razy było blisko wyrównania. Jednak Tubarão wiedział, jak radzić sobie z presją i zamieniał decydujące piłki na prowadzenie. Ten ton utrzymywał się, aż Sesi zdołał odwrócić losy meczu na około 3 minuty przed końcem, ale Sampaio wyrównał wynik w ostatnich sekundach z Sassá i mecz przeszedł do dogrywki.

W dogrywce obie drużyny rozbiły obręcz pospiesznymi rzutami. Do ostatniej minuty Sampaio i Sesi zdobyli tylko jeden kosz. Sassá, po raz kolejny, rozstrzygnęła mecz, zamieniając kolejny rzut za trzy punkty na 14 sekund przed końcem. Gospodarze mieli również blok Rafa i rzuty wolne Izy Sangalli, aby wyjść z tego zwycięsko.