Home Świat Sektor morski potrzebuje bardzo silnego prawa dla współczesnych realiów – NSC

Sektor morski potrzebuje bardzo silnego prawa dla współczesnych realiów – NSC

19
0


Sekretarz wykonawczy Nigeryjskiej Rady Żeglugowej (NSC) Barr. Akutah Pius Ukeyima powiedział, że Nigeria potrzebuje bardzo silnego prawa, które będzie w stanie sprostać współczesnym realiom w sektorze morskim.

Bar Akutah zwrócił uwagę na ten fakt na trwającym 17. Międzynarodowym Seminarium Morskim dla Sędziów, zorganizowanym przez Nigeryjską Radę Spedytorów we współpracy z Narodowym Instytutem Sądowniczym (NJI) w Abudży.

Powiedział, że powinniśmy uwzględnić w prawie pewne podstawowe wymogi i dostosować je do współczesnych realiów sektora morskiego. Dziś pan prezydent uznał za konieczne skoncentrowanie uwagi na sektorze morskim, aby rozwijać gospodarkę.

Według niego ustawa zapewni im ramy regulacyjne do świadczenia usług regulacyjnych w tym sektorze, szczególnie w celu zwiększenia efektywności sektora, co przełoży się na rozwój biznesu i poprawę sytuacji nigeryjskiej gospodarki.

Gubernator stanu Nasarawa, Abdullahi Sule, FNSE, stwierdził również, że seminarium nie tylko przyczyni się do rozwoju zawodowego sędziów, ale także pomoże w promowaniu sprzyjających ram prawnych dla przemysłu morskiego.

Powiedział, że „w obliczu naszych starań o uczynienie z Nigerii światowego centrum transportu morskiego, kluczowe znaczenie ma posiadanie solidnego systemu prawnego, który będzie w stanie skutecznie stawić czoła zmieniającym się wyzwaniom i wykorzystać szanse w tym sektorze.

„Jestem szczególnie zadowolony widząc współpracę między Nigeryjską Radą Spedytorów a Rządem Stanu Nasarawa na rzecz promowania interesów naszego stanu i kraju jako całości.

„Partnerstwo to otwiera nowe możliwości współpracy w takich obszarach jak rozwój infrastruktury, budowanie potencjału i propagowanie polityki, które są niezbędne do napędzania zrównoważonego wzrostu i rozwoju w sektorze morskim.

„Widzę ogromny potencjał współpracy między Nigeryjską Radą Spedytorów a Rządem Stanu Nasarawa w takich obszarach, jak szkolenia i budowanie potencjału naszej lokalnej siły roboczej, promowanie inwestycji w infrastrukturę morską i tworzenie sprzyjającego środowiska biznesowego dla działalności morskiej.

Najwyższy Sędzia Nigerii i Przewodniczący Rady Gubernatorów Narodowego Instytutu Sądowniczego, Sędzia Olukayode Ariwoola powiedział, że Krajowa Polityka Wymiaru Sprawiedliwości zaleca ciągłe szkolenia jako jeden z kluczowych elementów gwarantujących niezależność sądownictwa, a także jakość i wydajność systemu sądowniczego.

„Jak wszyscy wiemy, szkolenia i budowanie potencjału stanowią integralną część zawodu prawnika dla członków nigeryjskiej palestry i ławy adwokackiej, niezależnie od wybranej dziedziny.Source link