Home Świat Strathcona Resources i Canada Growth Fund nawiążą współpracę w projekcie wychwytywania dwutlenku...

Strathcona Resources i Canada Growth Fund nawiążą współpracę w projekcie wychwytywania dwutlenku węgla

25
0


Canada Growth Fund współpracuje ze Strathcona Resources Ltd. przy projekcie wychwytywania i składowania dwutlenku węgla. Każda z grup przekaże do 1 miliarda dolarów finansowania.

W komunikacie prasowym w środę wieczorem firma Strathcona ogłosiła, że ​​projekt będzie obejmował budowę infrastruktury wychwytywania i składowania dwutlenku węgla w zakładach grawitacyjnego drenażu wspomaganego parą w Saskatchewan i Albercie.

Firma twierdzi, że ma nadzieję, iż dzięki temu projektowi uda się wychwytywać i trwale składować do dwóch milionów ton dwutlenku węgla rocznie, ale ostateczna decyzja inwestycyjna w tej sprawie nie zapadła jeszcze.

Adres e-mail, na który będziesz otrzymywać najważniejsze wiadomości dnia z Kanady i ze świata.

Strathcona twierdzi, że będzie budować, posiadać i obsługiwać wszystkie projekty wychwytywania dwutlenku węgla i zachowa pełne prawo własności do powiązanych z nimi uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Spółka twierdzi, że spodziewa się odzyskać niemal całą swoją część kosztów kapitałowych za pośrednictwem federalnej ulgi podatkowej na wychwytywanie dwutlenku węgla i innych dotacji.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy

W komunikacie prasowym Kanadyjskiego Funduszu Wzrostu napisano, że partnerstwo to jest pierwszym w swoim rodzaju podejściem do dzielenia się ryzykiem związanym z wychwytywaniem i składowaniem dwutlenku węgla.
Pierwsze ulgi podatkowe przyznane na inwestycje w wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla oraz czyste technologie: Freeland


&kopia 2024 The Canadian Press