Home Świat Studio RJ ponownie wykorzystuje pudełka po jajkach do opracowywania obiektów dla domu

Studio RJ ponownie wykorzystuje pudełka po jajkach do opracowywania obiektów dla domu

26
0


Marka Bekka powstała niecały rok temu, aby nadać nowe znaczenie odpadom i przekształcić je w elementy designu.





Kartony po jajkach są ponownie wykorzystywane i zamieniane w przedmioty gospodarstwa domowego:

Pod koniec 2022 r. artystka wizualna i projektantka Brenda Guimarães, lat 38, pochodząca z Fortalezy (CE), przeprowadziła się do Rio de Janeiro (RJ), „już obciążona pewnym dyskomfortem i pewnym niezadowoleniem”, jak mówi Planeta o trajektorii jej studio projektowe dotyczące wpływu społeczno-środowiskowego, Bekka. Obejrzyj powyższy wywiad wideo.

Po prawie 20 latach pracy w branży modowej w największych sklepach detalicznych w kraju to, co kiedyś było jej wymarzoną karierą, zaczęło zamieniać się w ogromną uciążliwość. Zwłaszcza gdy zrozumie się, że branża modowa jest drugim co do wielkości trucicielem.

Następnie Brenda przybyła do stolicy Rio de Janeiro, robiąc sobie przerwę w karierze i wyruszając na studia artystyczne. „Odzyskałem swoje umiejętności manualne i wydobyłem wszystko, co zostało stłumione przez system wszechświata korporacyjnego. Zacząłem malować i rysować. Wszystko to bardzo mnie przekształciło” – mówi.

W trakcie tego procesu projektantka, która była już zaangażowana w kwestie ochrony środowiska, zaczęła przelewać na papier pomysły, które miała wnieść do świata. „Zaczęłam więc zbierać śmieci, które tak bardzo mnie niepokoiły, i szukać sposobów na ich ponowne wykorzystanie w piękniejszy sposób” – mówi Brenda, która oficjalnie założyła swoje studio w lutym tego roku.

„Zaczęłam robić wiele eksperymentów. Na przykład przerobić plastikową butelkę w naprawdę piękny wazon do domu. Studiowałam powłoki, aż dotarłam do ciasta celulozowego” – wyjaśnia projektantka o głównym surowcu swoich dzieł.

Oparta na kartonie po jajkach

Bekka zajmuje się sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego, takich jak artykuły dekoracyjne, wazony i lampy, wykonanych z celulozy i spoiw, dzięki czemu elementy te są bardziej wytrzymałe i trwałe. Każdy z nich jest kształtowany, szlifowany i malowany.

Ciasto użyte jako baza jest wykonane z tektury pochodzącej z recyklingu, w szczególności z opakowań po jajkach, których „mamy pod dostatkiem” – mówi. Odpady te odbierane są przez spółdzielnię recyklingową w Rocinha.

Partnerstwo z organizacją pozarządową w Rocinha

„Opracowałam program szkoleniowy dla kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej i współpracuję z organizacją pozarządową Família na Mesa w Rocinha” – mówi Brenda, która ma możliwość promowania kontaktu ze sztuką, edukacji ekologicznej i bezpiecznych rozmów, a także generowania dochody tych kobiet.

W oparciu o rysunki stworzone przez artystkę kobiety pracują nad replikami dzieł, które są wykonane w 100% ręcznie. Wykonanie każdego obiektu zajmuje od dwóch do trzech tygodni.

Naciśnij przycisk odtwarzania, aby obejrzeć powyższy film.





Source link