Home Świat Sześciokrotny uczestnik Meczu Gwiazd NBA wycofuje się ze składu drużyny USA

Sześciokrotny uczestnik Meczu Gwiazd NBA wycofuje się ze składu drużyny USA

13
0


Napastnik Star Clippers, Kawhi Leonard wycofam się ze składu drużyny USA przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, o czym poinformowali Shams Charania i Joe Vardon z The Athletic, a co później potwierdziła drużyna USA.

USA Basketball zamierza wyznaczyć następcę Leonarda w składzie 12 drużyn, które pojadą do Paryża. Według Charanii i Vardona, mocnym kandydatem jest Derrick White, rozgrywający drużyny Celtics.

Leonard był poza grą pod koniec sezonu 2023-24 z powodu zapalenia prawego kolana. Opuścił ostatnie osiem meczów sezonu regularnego i pierwszy mecz play-offów z powodu dolegliwości, wrócił na mecz 2 i 3 przeciwko Dallas, a następnie opuścił ostatnie trzy mecze przegranej Clippers w pierwszej rundzie.

Po zgłoszeniu się do obozu treningowego drużyny USA Leonard powiedział w weekend że jego kolano w ostatnich tygodniach poprawiło się na tyle, że mógł grać tego lata. Ani raport The Athletic, ani USA Basketball oficjalne oświadczenie w kontekście odejścia Leonarda z drużyny wyraźnie wspomniano o kolanie, ale wygląda na to, że czynnikiem motywującym decyzję był stan zdrowia napastnika.

„Kawhi przygotowywał się do igrzysk olimpijskich przez ostatnie kilka tygodni i odbył kilka mocnych treningów w Las Vegas” – czytamy w oświadczeniu Team USA. „Czuł się gotowy do rywalizacji. Szanuje jednak fakt, że USA Basketball i Clippers uznali, że w jego najlepszym interesie jest spędzenie reszty lata na przygotowaniach do nadchodzącego sezonu, zamiast uczestniczenia w igrzyskach olimpijskich w Paryżu”.

Choć z oświadczenia wynika, że ​​decyzję podjęli Clippers i Team USA, Marc J. Spears z Andscape dowiedział się od pewnego źródła, że ​​obóz Leonarda Wyciągnął rękę kilka dni temu w USA Basketball, aby wyrazić zaniepokojenie.

Source link