Home Świat Trump rzuca wyzwanie Bidenowi na mecz golfa: dam mu 10 uderzeń na...

Trump rzuca wyzwanie Bidenowi na mecz golfa: dam mu 10 uderzeń na stronę!

27
0


Treść artykułu

Zapomnij o PGA Tour kontra LIV Golf – największa rywalizacja w tym sporcie toczy się w gronie seniorów i znów robi się gorąco.

Treść artykułu

We wtorek walka między Donaldem Trumpem a Joe Bidenem o najwyższy urząd na świecie powróciła do swojego głównego tematu: kto jest lepszy w golfa?

Przemawiając do tłumu w Trump National Doral Golf Club w Miami, Trump wyzwał Bidena na „18-dołkowy mecz golfowy” i obiecał przekazać 1 milion dolarów na rzecz organizacji charytatywnej wybranej przez prezydenta USA, jeśli przegra.

„Będzie to jedno z najchętniej oglądanych wydarzeń sportowych w historii, być może większe niż Puchar Rydera, a nawet Masters” – powiedział Trump.

78-letni były prezydent, miłośnik golfa, zaoferował 81-letniemu Bidenowi ogromną przewagę i mimo wszystko obiecał, że zwycięży.

„Dam nawet Joe Bidenowi 10 uderzeń na stronę. 10 uderzeń, to dużo. To oznacza 20 uderzeń, jeśli nie grasz w golfa” – chwalił się Trump. „Dam mu 10 uderzeń na stronę, a jeśli wygra, dam wybranej przez niego organizacji charytatywnej, dowolnej, którą zechce, 1 milion dolarów”.

Treść artykułu

Ten komentarz, jak i całe to widowisko, nawiązuje do debaty z ubiegłego miesiąca, podczas której dwaj kandydaci na prezydenta wdali się w ostrą dyskusję na temat jakości gry w golfa drugiej strony.

Na wypadek, gdybyście przegapili ten wielki moment w historii debaty prezydenckiej i golfa w USA:

„Chętnie wziąłbym udział w konkursie jazdy z nim” – powiedział Biden podczas słynnej wymiany zdań. „Zredukowałem swój handicap, który miałem, gdy byłem wiceprezydentem, do szóstki. Ale, nawiasem mówiąc, powiedziałem ci, że chętnie zagram w golfa, jeśli będziesz nosił własną torbę. Myślisz, że dasz radę?”

„To największe kłamstwo ze wszystkich, że ma handicap szósty” – odpowiedział Trump.

„Miałem handicap 8” – odpowiedział Biden, zapominając, że 10 sekund wcześniej miał handicap 6.

„Nigdy” – odparł Trump, kręcąc głową. „Widziałem twój zamach, znam twój zamach. Nie zachowujmy się jak dzieci”.

„Jesteś dzieckiem” – powiedział Biden, kończąc na chwilę najbardziej pamiętną debatę golfową w historii.

W ciągu dwóch tygodni od jednostronnej debaty Biden zmagał się z presją ze strony krytyków i wielu zwolenników, by ustąpił miejsca, po tym jak pokazał swój wiek i nie wyglądał zbyt dobrze na scenie w towarzystwie swojego zarozumiałego rywala.

Może nadszedł czas, aby Scranton Joe odkurzył kije golfowe i pokazał światu, że wciąż ma to coś. Albo i nie.

Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej

Source link