Home Świat Trzy wnioski z pokazowego zwycięstwa drużyny USA nad Kanadą

Trzy wnioski z pokazowego zwycięstwa drużyny USA nad Kanadą

23
0


Reprezentacja USA pokonała Kanadę 86-72 po słabym początku meczu, przygotowując się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Pomimo mając niesamowicie utalentowaną kadrę, na początku gry widoczne były pewne wyraźne problemy wieku dziecięcego. Steve KerrZespół w końcu zrozumiał, jak sobie radzić, przejął kontrolę nad meczem i pokonał utalentowaną kadrę Kanadyjczyków.

Oto trzy lekcje, które wyciągnęliśmy z pierwszego meczu pokazowego.

1. Joel Embiid nie jest w 100% zdrowy

Pomimo wpływu, jaki wywarł na niego rozmiar i fizyczność, mobilność Embiida wydawała się wątpliwa. Był ociężały, poruszając się w górę i w dół boiska, a jego ruchy boczne nie były na poziomie, do którego przyzwyczailiśmy się u niego. Embiid wciąż dochodzi do siebie po operacji łąkotki i może być zmuszony do odegrania mniejszej roli niż przewidywano podczas igrzysk olimpijskich, zwłaszcza jeśli chce być gotowy na rozpoczęcie nadchodzącego sezonu NBA.

Mimo to Embiid zakończył mecz z pięcioma punktami, sześcioma zbiórkami i dwiema asystami, trafiając 50% rzutów z gry.

2. Jrue Holiday będzie kimś więcej niż tylko człowiekiem od kleju

Holiday był zagrożeniem w obronie. Zanotował dwa bloki i miał wpływ na wiele innych rzutów. Jego wszechstronność w obronie na wielu pozycjach zapewniła drużynie USA silną obecność w punkcie ataku i mogła łączyć defensywne posiadania piłki z okazjami do szybkiego ataku, kiedy tylko było to możliwe. Był również jednym z bardziej niezawodnych kreatorów rzutów i punktów ofensywnych, kończąc grę z 11 punktami, pięcioma zbiórkami i czterema asystami.

Kiedy Boston Celtics pozyskali Holidaya zeszłego lata, oczekiwano, że będzie spoiwem w ich składzie. Jednak stał się prawdziwą siłą napędową składu w wielu okresach tego sezonu. Na podstawie jego występu w środę, może mieć podobną trajektorię w Team USA.

3. Anthony Davis może być najbardziej dominującym graczem drużyny USA

Davis wydaje się być w pełni zdrowy i gotowy do gry w Team USA. W ostatnich latach miał kilka trudnych sezonów dla Los Angeles Lakers, ale biorąc pod uwagę jego występ przeciwko Kanadzie, może przypomnieć światu, dlaczego jest jednym z najbardziej dominujących graczy w grze. W środę był siłą dwukierunkową, dominując pod tablicą, zdobywając punkty z łatwością i chroniąc obręcz przy każdej okazji.

Davis zakończył grę z 10 punktami, 11 zbiórkami, dwiema asystami, dwoma przechwytami i czterema blokami. Jeśli uda mu się pozostać zdrowym, prawdopodobnie będzie siłą napędową potencjalnego biegu drużyny USA w kierunku złotego medalu.

Source link