Home Świat Tweed City: Horror: mężczyzna zaatakowany siekierą przed centrum handlowym

Tweed City: Horror: mężczyzna zaatakowany siekierą przed centrum handlowym

26
0


|

Mężczyzna doznał obrażeń twarzy po ataku metalowym przedmiotem w pobliżu regionalnego centrum handlowego.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 15:30 w samym sercu Tweed City, przy Minjungbal Drive w północnej części Nowej Południowej Walii.

Rzecznik pogotowia ratunkowego Nowej Południowej Walii powiedział: Biuletyn Gold Coast 25-letniego mężczyznę przewieziono do szpitala uniwersyteckiego Gold Coast w stanie stabilnym. Według jednego ze źródeł, doznał on „powierzchownego urazu” po uderzeniu metalowym przedmiotem.

Na miejscu zdarzenia pojawiło się kilka zespołów pogotowia ratunkowego oraz funkcjonariuszy policji.

Główny inspektor policji okręgu Tweed Byron, Matt Kehoe, powiedział, że nie ma żadnego zagrożenia dla społeczeństwa.

„Nie był to poważny incydent, chociaż znaleziono broń, a jedna osoba odniosła obrażenia” – powiedział.

„Zawsze budzi niepokój obecność broni w miejscu publicznym, ale społeczeństwo może być pewne, że policja pojawiła się na miejscu natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia i szybko opanowała sytuację”.

Mężczyzna doznał obrażeń twarzy w wyniku ataku przedmiotem przypominającym siekierę, do którego doszło w pobliżu centrum handlowego w północnej Nowej Południowej Walii.

Policja poszukuje napastnika.

„Drugi mężczyzna zamieszany w zdarzenie uciekł z miejsca zdarzenia, a śledztwo jest nadal w toku” – powiedział inspektor Kehoe.

„Prosimy każdą osobę posiadającą nagrania z telefonu lub kamery samochodowej o kontakt z policją w Tweed lub organizacją Crimestoppers.

„Sądzimy, że wiemy, kim jest ta osoba, poprosiliśmy ją, aby zgłosiła się na komisariat policji w Tweed Heads, ale w tej chwili jesteśmy tam, kontynuując dochodzenie w celu jej zlokalizowania”.

Domniemana broń została zabezpieczona przez policję w celu przeprowadzenia śledztwa.

Policja poszukuje napastnika z siekierą, który zranił mężczyznę przed centrum handlowym w północnej Nowej Południowej Walii

Świadkowie poinformowali Channel Nine, że napastnik wszedł do sklepu w centrum miasta i krzyczał na mężczyznę, że ma papierosy, po czym rozpoczął atak i uciekł z miejsca zdarzenia.

Klienci, którzy byli świadkami zdarzenia, wyrazili swój szok i przerażenie w mediach społecznościowych, a jeden z nich napisał: „wszędzie była krew”.

„Wow, właśnie zobaczyłam gościa… wszędzie krew. Zastanawiałam się, co się stało. Straszne rzeczy” – napisała Jacqueline Garbett.

Allison Sultana powiedziała, że ​​partner jej syna próbował udzielić pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie, dodając, że do ataku doszło przed sklepem Woolworths.

Jak napisała Sara Georgi, klienci zaczęli „wychodzić z centrum”, gdy tylko rozeszła się wieść o ataku. Dodała również, że policja „szybko” przybyła na miejsce zdarzenia.