Home Świat USA pokonują Kanadę 86-72 w meczu towarzyskim koszykówki mężczyzn przed igrzyskami olimpijskimi

24
0

Treść artykułu

LAS VEGAS — Dla USA Basketball droga do igrzysk olimpijskich w Paryżu rozpoczęła się od zwycięstwa.

Anthony Davis zdobył 13 punktów, Stephen Curry dodał 12, a Stany Zjednoczone rozpoczęły przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu od wygranej w środę wieczorem z Kanadą 86-72.

Jrue Holiday zdobył 11 punktów, a Anthony Davis zakończył z 10 dla USA, które ma jeszcze cztery pokazy przed przybyciem do Francji. RJ Barrett zdobył 12 punktów dla Kanady, a Shai Gilgeous-Alexander i Dillon Brooks mieli po 10.

USA przegrywały 11-1 w połowie pierwszej kwarty, nie trafiając pierwszych sześciu rzutów. Reszta połowy: USA 40, Kanada 22, a Amerykanie strzelili 18 na 28 — 64 procent — w tym czasie. W przerwie przewaga wynosiła 41-33, a Amerykanie zwiększyli ją do 69-54 przed czwartą kwartą.

Zajmujący siódme miejsce w rankingu Kanadyjczycy ostatni raz widzieli zajmujących pierwsze miejsce Amerykanów w meczu o brązowy medal na Mistrzostwach Świata FIBA ​​we wrześniu, kiedy to Kanada zwyciężyła po dogrywce 127-118 i zdobyła swój pierwszy medal na tym wydarzeniu.

Kanadyjska męska drużyna koszykówki po raz pierwszy wystąpi na igrzyskach olimpijskich od zajęcia siódmego miejsca na Igrzyskach w Sydney w 2000 r. Olimpijskie zawody koszykarskie odbędą się od 27 lipca do 11 sierpnia.