Home Świat Wszyscy celebryci, którzy wzywali Bidena do wycofania się po „niszczącym” wezwaniu George’a...

Wszyscy celebryci, którzy wzywali Bidena do wycofania się po „niszczącym” wezwaniu George’a Clooneya do odsunięcia się Joe w artykule redakcyjnym w New York Times

33
0


Coraz większa liczba wpływowych celebrytów wzywa prezydenta Bidena, aby ustąpił i nie ubiegał się o reelekcję. Powodem są rosnące obawy o to, czy prezydent nadaje się do pełnienia drugiej kadencji i czy jest w stanie pokonać Donalda Trumpa po jego katastrofalnym występie w debacie.

George Clooney, wieloletni demokrata, był ostatnią gwiazdą, która naciskała na Bidena, by wycofał się z wyścigu, zamieszczając w środę sensacyjny artykuł w „New York Times”.

Kilka tygodni temu słynny aktor był główną atrakcją zbiórki funduszy na kampanię reelekcyjną prezydenta, gdzie został sfotografowany obok Bidena.

Dołącza do grona szanowanych nazwisk w zdominowanym przez Demokratów przemyśle rozrywkowym, domagających się nominacji nowego kandydata partii, który jesienią tego roku zmierzy się z Trumpem.

George Clooney napisał w artykule redakcyjnym w New York Times, że Demokraci potrzebują nowego kandydata zaledwie kilka tygodni po tym, jak był głównym organizatorem zbiórki funduszy dla Bidena

Podczas gdy stratedzy polityczni sceptycznie podchodzą do wpływu poparcia celebrytów na kampanie polityczne, artykuł Clooneya wzywający do odsunięcia Bidena od władzy ma znaczenie w kontekście jego relacji z osobistych doświadczeń z prezydentem w zeszłym miesiącu.

„To jest druzgocące, to jest druzgocące” – powiedział David Axelrod, wieloletni doradca Obamy.

Clooney nie jest jedyną gwiazdą, która w ostatnich miesiącach utrzymywała bliskie kontakty z Bidenem i wzywała go do ustąpienia.

Oto wszyscy celebryci Partii Demokratycznej wzywający Bidena do wycofania się:

George Clooney

Aktor George Clooney, który 15 czerwca był główną gwiazdą zbiórki funduszy na rzecz Bidena w Los Angeles, napisał w „New York Times”, że kocha Bidena, ale partia potrzebuje nowego kandydata.

„To druzgocące, ale Joe Biden, z którym byłem trzy tygodnie temu na zbiórce funduszy, nie był tym „wielkim wydarzeniem” Biden z 2010 r. Nie był nawet Joe Bidenem z 2020 r. Był tym samym człowiekiem, którego wszyscy widzieliśmy w debacie” – napisał Clooney.

Clooney powiedział, że pomimo tego, co mówią publicznie demokratyczni ustawodawcy, osoby, z którymi rozmawiał za zamkniętymi drzwiami, zgadzają się z nim.

Aktor podsumował: „Joe Biden jest bohaterem; uratował demokrację w 2020 roku. Potrzebujemy, żeby zrobił to ponownie w 2024 roku”.

Prezydent Biden z George’em Clooneyem, Julią Roberts i byłym prezydentem Obamą na zbiórce funduszy w zeszłym miesiącu

Prezydent Biden z George’em Clooneyem, Julią Roberts i byłym prezydentem Obamą na zbiórce funduszy w zeszłym miesiącu

Rob Reiner

Reżyser Ron Reiner również wezwał Bidena do rezygnacji.

Nominowany do Oscara reżyser i producent napisał w niedzielę na X: „Czas przestać się wygłupiać. Jeśli skazany przestępca wygra, stracimy naszą demokrację. Joe Biden skutecznie służył Ameryce z honorem, przyzwoitością i godnością. Czas, aby Joe Biden zrezygnował”.

Twórca filmu Kiedy Harry poznał Sally pochwalił Clooneya za wypowiedzenie się na ten temat w osobnym poście opublikowanym w środę.

Napisał również: „Kochamy i szanujemy Joe Bidena. Uznajemy wszystko, co zrobił dla naszego kraju. Ale demokracja stoi w obliczu egzystencjalnego zagrożenia. Potrzebujemy kogoś młodszego, kto będzie walczył. Joe Biden musi odejść”.

Reżyser Rob Reiner wezwał Bidena do odsunięcia się. Powiedział, że demokracja stoi w obliczu „zagrożenia egzystencjalnego” i potrzebuje kogoś młodszego od Bidena, kto będzie z nią walczył

Reżyser Rob Reiner wezwał Bidena do odsunięcia się. Powiedział, że demokracja stoi w obliczu „zagrożenia egzystencjalnego” i potrzebuje kogoś młodszego od Bidena, kto będzie z nią walczył

Jan Cusack

John Cusack bije na alarm już od jakiegoś czasu.

Aktor, który krytycznie oceniał działania Bidena w Strefie Gazy, wyraził zgodę na wezwanie Reinera do rezygnacji Bidena 8 lipca.

Cusack zamieścił ponownie wpis Reinera na X, w którym napisał: „Nie było większego obrońcy polityki wewnętrznej Bidena niż Rob – ma rację”.

Mia Farrow

Aktorka i aktywistka Mia Farrow zamieściła na X prostą wiadomość: „czas przekazać pochodnię”.

Ostrzegła, że ​​w przeciwnym razie „stracimy Senat, Izbę Reprezentantów i naszą demokrację”.

Farrow zamieściła drugi post na X, w którym stwierdziła, że ​​zagłosuje na Bidena, jeśli nie zrezygnuje, ale argumentowała, że ​​„on przegrywa”. NIGDY nie możemy oddać naszego kraju Trumpowi.

„Mam nadzieję, że nominuje innego utalentowanego Demokratę, który będzie kontynuował wielkie osiągnięcia Joe Bidena — i wygra” — powiedziała.

Aktorka Mia Farrow powiedziała, że ​​nadszedł czas, aby „przekazać pałeczkę” organizacji X, inaczej ryzykujemy utratę demokracji

Aktorka Mia Farrow powiedziała, że ​​nadszedł czas, aby „przekazać pałeczkę” organizacji X, inaczej ryzykujemy utratę demokracji

Stephen King

Pisarz Stephen King wezwał w poniedziałek Bidena do wycofania się z wyścigu.

„Joe Biden był wspaniałym prezydentem, ale nadszedł czas, aby – w interesie Ameryki, którą wyraźnie kocha – ogłosił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję” – napisał King w X.

Michał Moore

Twórca filmów dokumentalnych Michael Moore wykorzystał swój podcast, aby błagać Bidena, aby wycofał się z wyścigu.

Choć Moore skrytykował niektóre działania Bidena, 70-letni liberał chwalił osiągnięcia Bidena z pierwszej kadencji, ale argumentował, że Biden powinien ustąpić, aby powstrzymać Trumpa.

Moore napisał na X, że wycofując się z wyścigu, pomoże umieścić pierwszą kobietę w Gabinecie Owalnym. Powiedział, że wiceprezydent Kamala Harris wypełni misję i że Biden musi „zrobić to, co słuszne”.

Twórca filmów dokumentalnych Michael Moore w swoim podcaście „apelował” do Bidena o wycofanie się z wyścigu prezydenckiego, aby pokonać Trumpa

Twórca filmów dokumentalnych Michael Moore w swoim podcaście „apelował” do Bidena o wycofanie się z wyścigu prezydenckiego, aby pokonać Trumpa

Stephen Colbert

Prowadzący program rozrywkowy późnym wieczorem Stephen Colbert zasugerował w swoim monologu otwierającym ten tydzień, że Biden powinien zrezygnować, zaledwie kilka miesięcy po moderowaniu rozmowy z Bidenem, a także byłymi prezydentami Obamą i Clinton podczas zbiórki funduszy w Nowym Jorku pod koniec marca.

„Poświęcenie wymaga szczególnego rodzaju odwagi i wierzę, że Joe Biden jest zdolny do takiej odwagi” – powiedział Colbert w swoim programie.

„Uważam, że jest on wystarczająco dobrym człowiekiem, wystarczająco dobrym prezydentem, aby stawiać potrzeby kraju ponad potrzeby swojego ego” – kontynuował.

„I choć może to być bolesne, możliwe, że przekazanie przywództwa młodszemu pokoleniu jest właściwą decyzją dla dobra ogółu”.

Stephen Colbert (pierwszy po lewej) z prezydentami Bidenem, Obamą i Clinton podczas zbiórki funduszy na kampanię 28 marca w Nowym Jorku.

Stephen Colbert (pierwszy po lewej) z prezydentami Bidenem, Obamą i Clinton podczas zbiórki funduszy na kampanię 28 marca w Nowym Jorku.

Jan Stewart

Komik Jon Stewart nie posunął się do wezwania Bidena do ustąpienia, ale w poniedziałek ostro skrytykował prezydenta i Demokratów, którzy odrzucili wezwania Bidena do wycofania się z wyścigu.

Steward odrzucił argumenty, że dzień wyborów jest zbyt blisko, aby Biden mógł zrezygnować, krzycząc, że cztery miesiące to „wieczność”.

Powiedział, że nie mówi, że Biden musi się wycofać, ale zapytał: „czy nie możemy przetestować odporności tej kandydatury? Czy nie możemy rozpocząć rozmowy?”