Home Świat Z zaklejonymi taśmą ustami Baldwin oglądał nagranie, na którym widać, jak strzela...

Z zaklejonymi taśmą ustami Baldwin oglądał nagranie, na którym widać, jak strzela z pistoletu… JAN MOIR jest w sądzie, rozpoczyna się proces hollywoodzkiego aktora oskarżonego o śmiertelne postrzelenie

21
0


O godzinie 8 rano, gdy temperatura wynosiła już ponad 21°C, Alec Baldwin w towarzystwie żony Hilarii i grupy prawników w wysokich butach i garniturach przybył do sądu w Santa Fe.

Kto wie, jaka jest strategia, ale Hilaria zaczęła wchodzić na salę rozpraw oddzielnie od męża, szybko przemieszczając się po placu w spódnicy królowej jogi, z powiewającymi lśniącymi włosami, ignorując wszystkie pytania reporterów.

Alec Baldwin przybywa do sądu w Nowym Meksyku ze swoją żoną Hilarią i grupą prawników

Baldwin próbował ukryć twarz, oglądając nagranie z incydentu, w którym postrzelono Halynę Hutchins, podczas gdy jego żona oglądała to razem z resztą sądu na ekranie wyświetlanym nad głową

Baldwin próbował ukryć twarz, oglądając nagranie z incydentu, w którym postrzelono Halynę Hutchins, podczas gdy jego żona oglądała to razem z resztą sądu na ekranie nad głową

Nadal utrudniony niedawną operacją biodra, postępy Baldwina są coraz wolniejsze. Ciężki i sprężysty, wygląda jak człowiek z ciężarem świata na ramionach. Cóż, mógłby.

Baldwinowi postawiono zarzut zabójstwa w związku ze śmiercią operatorki Halyny Hutchins na planie jego filmu Rust w październiku 2021 r.

Na planie Bonanza Creek Ranch, 20 mil na południe od Santa Fe, celował bronią w Hutchins podczas próby w kościele, gdy wystrzelił pistolet, zabijając ją i raniąc reżysera Joela Souzę. Baldwin nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Lekarze próbują uratować Hutchinsa, ukraińskiego operatora filmowego, który został postrzelony i zginął na planie filmu Rust

Lekarze próbują uratować Hutchinsa, ukraińskiego operatora filmowego, który został postrzelony i zginął na planie filmu Rust

Na jego cześć, jak zwykle, przed budynkiem sądu zebrał się cyrk, gdzie 41 redakcji z całego świata akredytowało się do relacjonowania wydarzenia.

Wśród nich była Gloria Allred, 83-letnia wybitna prawniczka reprezentująca rodzinę ofiary. Allred podniosła zdjęcie Hutchins w milczącym oskarżeniu, wyjaśniając, że jej rodzina nie mogła podróżować z rodzinnej Ukrainy z powodu wojny.

Reprezentuje ich w pozwie cywilnym złożonym przeciwko panu Baldwinowi i wyraziła pewne zaniepokojenie jego nadchodzącym reality show, The Baldwins. „To nie jest reality show!”, krzyknęła, dodając, że byłoby „obrzydliwe”, gdyby włączył momenty z tego procesu do swojego nowego serialu. Aby być uczciwym, nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, że ma taki zamiar.

Pierwszego dnia procesu 66-letniego aktora na sali sądowej rozpoczęły się przesłuchania.

Hannah Gutierrez-Reed, młoda rusznikarka z Rust, która odpowiadała za bezpieczeństwo broni na planie, trafiła już za kratki po tym, jak oskarżono ją o to samo przestępstwo.

Baldwin mógł liczyć na wsparcie swojej żony, Hilarii, nie tylko w sądzie, ale obecny był także jego brat, aktor Stephen.

Baldwin mógł liczyć na wsparcie swojej żony, Hilarii, nie tylko w sądzie, ale obecny był także jego brat, aktor Stephen.

Obecnie odwołuje się od wyroku, ale prokuratura nie traciła czasu i od razu obarczyła go winą za brak kontroli bezpieczeństwa i procedur dotyczących broni.

„Za każdym razem, gdy brał tę broń do ręki, nie sprawdzał jej bezpieczeństwa przy pomocy niedoświadczonej rusznikarki. Powodem tego było to, że nie chciał jej urazić” – powiedziała prokurator Erlinda Ocampo Johnson.

„Naruszył podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące broni palnej”.

W imieniu obrony Alex Spiro powiedział: „To była niewypowiedziana tragedia, ale Alec Baldwin nie popełnił żadnego przestępstwa.

Był aktorem grającym. Spiro odpowiedział, że stare przysłowie, że nigdy nie należy celować bronią w kogoś, chyba że zamierza się go zastrzelić, nie ma tutaj zastosowania.

Świadkowie ujawnili ostatnie słowa Hutchins, wypowiedziane chwilę po tym, jak została postrzelona przez Aleca Baldwina na planie jej filmu Rust. Pani Hutchins, operatorka filmu westernowego, zmarła 21 października 2021 r., po tym, jak Baldwin oddał strzał podczas ćwiczenia techniki dobywania broni na planie w Nowym Meksyku. Kilka sekund po postrzeleniu pani Hutchins krzyknęła do operatora mikrofonu: „To nic nie dało. To nic nie dało”, według raportu Los Angeles Times opartego na wywiadach z 14 członkami ekipy.

Świadkowie powiedzieli, że kilka sekund po tym, jak została postrzelona, ​​pani Hutchins krzyknęła do operatora wysięgnika: „To nie było dobre. To w ogóle nie było dobre” – wynika z raportu Los Angeles Times opartego na wywiadach z 14 członkami załogi.

„Te podstawowe zasady nie są podstawowymi zasadami na planie filmowym. W filmach widzisz ludzi, którzy cały czas celują do siebie z broni”.

Potem zaczął śpiewać tandetny rap o tym, że filmy muszą sprawiać, żeby wszystko wydawało się prawdziwe, skarbie.

„Kaskader musi skakać. Wąż musi syczeć” – bełkotał, zanim oskarżenie wniosło sprzeciw, po czym kontynuował, prosząc ławę przysięgłych o oddzielenie Aleca Baldwina aktora od Aleca Baldwina człowieka.

Ława przysięgłych zobaczyła materiał filmowy z obsadą i ekipą ćwiczącą tę fatalną scenę. Był tam Alec Baldwin ubrany jak bandyta Harland Rust, w komplecie ze Stetsonem i dziką brodą, raz po raz wyciągając broń z kabury na ramieniu.

Przy stole obrony Alec Baldwin, podmiot, obserwował to z ręką na ustach. Kilka rzędów za nim, jego żona Hilaria siedziała na swoim miejscu, z brodą w dłoniach, obserwując chciwie.

Z mojego miejsca w ławie prasowej sali sądowej wydawało się oczywiste, że palec Baldwina był na spuście. Baldwin w przeszłości zaprzeczał pociągnięciu za spust, co jest kluczowym, ale kontrowersyjnym czynnikiem w jego sprawie.

Rusznikarz Hannah Gutierrez-Reed, operatorka broni na planie, która ładowała broń aktorowi Alecowi Baldwinowi przed zabiciem operatora, została skazana w kwietniu na 18 miesięcy więzienia.

Rusznikarz Hannah Gutierrez-Reed, operatorka broni na planie, która ładowała broń aktorowi Alecowi Baldwinowi przed zabiciem operatora, została skazana w kwietniu na 18 miesięcy więzienia.

„Dowody, które usłyszysz, wskazują, że nie jest to możliwe, broń nie wystrzeli bez naciśnięcia spustu” – powiedział Johnson oskarżycielowi. „Nawet gdyby tak było” – powiedział Spiro w imieniu obrony – „to tylko uczyniłoby twoje oświadczenie niepoprawnym. Nie czyni cię to winnym morderstwa”. Pod koniec porannej sesji nastąpiło przypomnienie tragedii, która była sednem tej sprawy.

Zobaczyliśmy niepokojące nagranie z kamery ratownika na klapie, na którym widać Hutchins, 42 lata, walczącą o życie na brudnej podłodze planu Bonanza Creek. „Halyna, Halyna, weź głęboki oddech, weź głęboki oddech” – krzyczy jeden głos. „Grzeczna dziewczynka, grzeczna dziewczynka” – mówi inny. „Jezu Chryste” – ktoś krzyczy, gdy medyk wpada z butlą tlenową.

Ich panika jest wyczuwalna, gdy ranną kobietę przetransportowano helikopterem do szpitala, gdzie lekarzom nie udało się jej uratować.

Na sali sądowej Alec Baldwin obserwował beznamiętnie, robiąc notatki na żółtym notesie prawniczym. Za nim jego żona, matka jego siedmiorga małych dzieci, wyglądała na wyczerpaną i napiętą.