Home Świat Zespół Kanady przezwycięża rasistowskie komentarze i wygrywa mistrzostwa świata w hokeju

Zespół Kanady przezwycięża rasistowskie komentarze i wygrywa mistrzostwa świata w hokeju

20
0


Bramkarz kanadyjskiej reprezentacji juniorów, mistrzów świata w hokeju na trawie, przyznał, że użył rasistowskiego komentarza jako „paliwa”, które pomogło jego drużynie zdobyć złoty medal.

Kanadyjskie drużyny hokejowe U-16 i U-18 w zeszłym tygodniu odwiedziły Żylinę na Słowacji, aby wziąć udział w turnieju Międzynarodowej Federacji Hokeja Ulicznego i Piłki (ISBF).

Zespoły były podekscytowane rywalizacją, ale wydarzenie rozpoczęło się niepewnie podczas ceremonii otwarcia. Kiedy bramkarz U-18 Aalamdaya Singh Kailay został wybrany na chorążego Kanady, zawodnik z innej drużyny wyraził żal z powodu tego wyboru.

„Jeden z zawodników reprezentacji USA U-16, który tam był, powiedział: «Ty nawet nie jesteś z Kanady»”.

Trener drużyny U-18 Jon Silcox powiedział, że kilku graczy z drużyny Kanady usłyszało ten komentarz i że zaszkodziło to początkowi turnieju.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy

„To przykre, że takie rzeczy zdarzają się do dziś. Mamy nadzieję, że uda nam się coś zmienić i poprawić warunki hokeja i hokeistów” – powiedział Silcox.
Szczyt poświęcony rasizmowi, seksizmowi, homofobii i dyskryminacji w hokeju


Kailay powiedziała, że ​​początkowo zignorowała ten komentarz.

Najświeższe wiadomości z Kanady i świata dostarczane natychmiast do Twojej skrzynki odbiorczej.

„Bardziej skupiałem się na swojej drużynie, bardziej skupiałem się na chłopakach, bardziej skupiałem się na swoim kraju niż na jakimś głupim komentarzu” – powiedział.

Po tym, jak Team Canada pokonał Team USA w dogrywce w ostatniej grze fazy każdy z każdym turnieju, powiedział, że ma wątpliwości. A kiedy Kanada ponownie zmierzyła się z USA w meczu o złoty medal, oparł się na tym.

„Zdecydowanie użyłem tego komentarza jako paliwa” – powiedział bramkarz. „Pomyślałem sobie: ‘Wiesz co, czas zamknąć usta tym hejterom, wygrajmy to złoto’”.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy

Kailay puścił tylko jednego gola, wspierając swoją kanadyjską drużynę w zwycięstwie 5-1 nad reprezentacją USA.


Kliknij, aby odtworzyć wideo: „Rodziny złożą skargi przeciwko Hockey Quebec w związku z domniemanym rasizmem zawodnika”


Rodziny złożą skargi przeciwko Hockey Quebec w związku z domniemanym rasizmem ze strony zawodników


„To niesamowita osoba, jest wszystkim, czym jest program Team Canada i Canadian Ball Hockey Association” – powiedział Silcox o bramkarzu. „To światowej klasy sportowiec, światowej klasy kolega z drużyny, zawsze uśmiechnięty i błyskotliwy młody człowiek”.

Silcox powiedział, że skarga dotycząca komentarza została złożona do ISBF i ma nadzieję, że organizacja podejmie odpowiednie działania.

Kailay powiedziała, że ​​zdobycie pucharu było niezapomnianym uczuciem.

„To było coś wielkiego, nie tylko dla mnie, ale i dla reszty zespołu. Dla mnie jako Kanadyjczyka znaczy to bardzo wiele, zwłaszcza że hokej jest tak ważną częścią bycia Kanadyjczykiem” – powiedział.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy

W związku z nieprzyjemnym komentarzem i szerszym problemem rasizmu w hokeju, Kailay ma kilka rad dla innych, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji.

„Moja wiadomość do rodziców i innych graczy brzmiałaby: Czyny mówią głośniej niż słowa. Wyjdź tam, pokaż na parkiecie, na boisku, na lodzie, jak dobry jesteś. Nie traktuj tych słów poważnie”.

„Pokazałem im, co znaczy być Kanadyjczykiem, i to jest mistrzostwo”.

Reprezentacja Kanady U-16 także zdobyła złoto, pokonując gospodarzy, Słowację, w emocjonującym meczu zakończonym wynikiem 6-5 w dogrywce.