Home Świat Znaleziono „cudownego” psa na głębokości 40–50 stóp w jaskini

Znaleziono „cudownego” psa na głębokości 40–50 stóp w jaskini

49
0


Treść artykułu

NARROWS, Wirginia — Pewien bardzo szczęśliwy pies dochodzi do siebie w schronisku po tym, jak grupa grotołazów poinformowała, że ​​ich weekendowa wyprawa do jaskini w zachodniej Wirginii zamieniła się w misję ratunkową, gdy znaleźli go 40–50 stóp pod ziemią.

Reklama 2

Treść artykułu

Dave Jackson i Jesse Rochette z firmy CaveSim, zajmującej się symulacją jaskiń edukacyjnych w Kolorado, w niedzielę udali się do Narrows w hrabstwie Giles, aby eksplorować Giant Caverns z lokalną parą, powiedział Jackson telefonicznie w środę. Pierwszy członek ich grupy zszedł do jaskini w kształcie lejka i zauważył coś niezwykłego — psa.

„Powiedział: ‘Wow! Tu jest pies!” powiedział Rochette. „I zapytałem, czy żyje, a on powiedział: ‘Tak!”

Rochette, który sam o sobie mówi, że jest „fanem psów”, odparł atak kawałkiem salami.

„Od razu podeszła i wciągnęła salami i to uwielbiała” – powiedział Rochette. Pies trząsł się, więc owinęli go kocami termicznymi, piankowymi podkładkami i wszystkim, co mogli znaleźć, w tym kapturem ze starej kurtki, którą znaleźli w jaskini – powiedział. Następnie kazali jej pić wodę, najpierw każąc jej zlizywać wodę z jego palców, a następnie opuszczając rękę, aż zaczęła pić z miski.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Jackson powiedział, że brał już udział w kursach ratownictwa i w akcjach ratowniczych, ale nigdy w takiej, w której uczestniczyło zwierzę.

„Wszyscy nosimy ze sobą trochę sprzętu ratunkowego” – powiedział Jackson i zebrali to, co mieli. Grotołazi improwizowali uprząż dla psa z plandeki i taśmy i zmontowali system, aby wyciągnąć psa przywiązanego do Rochette, powiedział.

Cała akcja ratunkowa trwała około trzech godzin – powiedział Rochette.

„Kiedy oboje ominęliśmy krawędź dołu i wyszliśmy na świeże powietrze, ona natychmiast się ożywiła” – powiedział. „Podniosła głowę i zaczęła wąchać powietrze”.

Właściciel nieruchomości powiedział, że nie rozpoznał psa, więc Rochette powiedział, że zabrali go do pobliskiego szpitala weterynaryjnego, a następnie przewieziono go do schroniska dla zwierząt w hrabstwie Giles, gdzie dobrze dochodził do siebie i dostał mnóstwo smakołyków, gdy Rochette odwiedził go w poniedziałek.

Reklama 4

Treść artykułu

Chociaż nigdy nie uratował zwierzęcia z jaskini, Rochette powiedział, że inni grotołazi, z którymi rozmawiał, opowiadali mu o innych akcjach ratunkowych. Jaskinia, w której byli w niedzielę, była usiana czaszkami i kośćmi zwierząt, powiedział Rochette.

„Miło było, że jaskinia nie musiała już trzymać kolejnego osobnika” – powiedział.

Początkowo nazwali ją „Cave Dog” (pies jaskiniowy), ale później zdecydowali się na SPAR-C, co jest skrótem od small party assisted rescue (small impreza wspomagana ratownictwem), do którego dodano C (canine) – powiedziała Rochette.

W poniedziałkowym wpisie na Facebooku schronisko nazwało psa „żywym cudem” i dodało, że nie wiedzieli, czego się spodziewać, gdy po raz pierwszy usłyszeli o jej losie.

„Wczoraj otrzymaliśmy telefon o psie, który wpadł do jaskini w Narrows” – powiedziało schronisko. „Szczerze mówiąc, nie wiedzieliśmy, jak będą wyglądać kolejne godziny, a nawet minuty”.

Ale pies, którego schronisko nazywa Sparsy, nie miał złamanych kości. Nie mogła dobrze używać tylnych nóg bez pomocy, ale spodziewali się, że w ciągu kilku dni będzie w stanie wstać i poruszać się dzięki lekom, odpoczynkowi i dobremu odżywianiu.

W środę schronisko opublikowało aktualizację, że dziewczynka jest już w pełni sprawna i że koszty jej leczenia zostały pokryte. Schronisko nadal szuka jej właściciela, ale poinformowało, że jeśli będzie dalej goić się w tym tempie, wkrótce będzie gotowa na nowy dom.

Treść artykułuSource link