Home Technologia Apple pozwala rywalom korzystać z płatności zbliżeniowych, ale nadal jest narażony na...

Apple pozwala rywalom korzystać z płatności zbliżeniowych, ale nadal jest narażony na liczne dochodzenia antymonopolowe w UE

14
0


Apple udostępni swój system płatności mobilnych typu „tap-and-go” konkurentom, poinformował w czwartek unijny organ regulacyjny ds. konkurencji, mimo że jego szefowa Margrethe Vestager stwierdziła, że ​​producent iPhone’a nie zmienił jeszcze swoich praktyk biznesowych, aby dostosować się do przełomowych przepisów technologicznych.

Firma stoi przed trzy dochodzenia na podstawie ustawy o rynkach cyfrowychco wymaga od dużych firm technologicznych zapewnienia równych szans rywalom i zapewnienia użytkownikom większego wyboru.

Vestager powiedziała w zeszłym miesiącu, że Zasady App Store naruszają DMA oraz zapoczątkowała dochodzenie w sprawie nowych warunków umownych dla deweloperów aplikacji i konkurencyjnych sklepów z aplikacjami.


Margrethe Vestager, unijna inspektor ochrony konkurencji, stwierdziła, że ​​producent iPhone’a musi jeszcze zmienić swoje praktyki biznesowe, aby dostosować się do przełomowych przepisów technologicznych. Zdjęcia Getty’ego

Dodała, że ​​od tego czasu nie zauważyła żadnych działań ze strony Apple zmierzających do dostosowania się do ustawy DMA.

„Na razie mogę powiedzieć, że nie zauważyliśmy żadnej zmiany w zachowaniu Apple, jeśli chodzi o nasze wstępne ustalenia” – powiedziała Vestager na konferencji prasowej.

„Miałam taką nadzieję, ponieważ uważam, że będzie to korzystne dla konsumentów i klientów, a oczywiście będzie to wyrazem szacunku dla prawodawcy, jeśli szczegółowo omówimy, czego można oczekiwać od strażników” – powiedziała.

W osobnym oświadczeniu Vestager powiedziała w czwartek, że przyjęła ofertę Apple’a dotyczącą udostępnienia systemu płatności mobilnych typu „zbliż i przejdź” konkurentom, co miałoby zakończyć czteroletnie dochodzenie, które mogło zakończyć się nałożeniem na firmę wysokiej grzywny.

Komisja Europejska, która działa jako organ egzekwujący przepisy antymonopolowe UE, stwierdziła, że ​​oferta Apple będzie ważna przez 10 lat. Ponad 3000 banków i wystawców w Europie oferuje Apple Pay.

„Od teraz Apple nie może już wykorzystywać swojej kontroli nad ekosystemem iPhone’a, aby wykluczać z rynku inne portfele mobilne” – powiedziała Vestager.


Portfel Apple na iPhonie
UE przyjęła ofertę Apple’a dotyczącą udostępnienia systemu płatności mobilnych typu „zbliż i przejdź” konkurentom, kończąc w ten sposób czteroletnie dochodzenie, które mogło zakończyć się nałożeniem wysokiej grzywny. picsmart – stock.adobe.com

Technologia Apple’a typu tap-and-go, zwana komunikacją bliskiego zasięgu, lub NFC, umożliwia płatności zbliżeniowe za pomocą portfeli mobilnych. Teraz umożliwi ona deweloperom dostęp do NFC w celu wstępnego tworzenia aplikacji płatniczych dla konkurencyjnych dostawców usług mobilnych.

Firma Apple poinformowała, że ​​jej oferta umożliwi europejskim deweloperom umożliwienie płatności zbliżeniowych za kluczyki do samochodów, komunikację miejską w obiegu zamkniętym, identyfikatory firmowe, klucze do domów, klucze do hoteli, programy lojalnościowe/nagrody dla sprzedawców i bilety na wydarzenia z poziomu aplikacji na iOS.

Norweska aplikacja do płatności mobilnych Vipps MobilePay, która złożyła skargę na Apple Pay, przyjęła ustępstwa firmy z zadowoleniem, twierdząc, że dają jej one możliwość konkurowania na równych warunkach z Apple i innymi dostawcami.

Apple dostało w twarz Kara pieniężna w wysokości 1,84 mld euro w marcupierwszą karę antymonopolową nałożoną przez Unię Europejską za blokowanie konkurencji ze strony Spotify i innych rywali z branży streamingu muzyki poprzez wprowadzenie ograniczeń w App Store.

Jeśli chodzi o umowę Microsoftu z organizacją świadczącą usługi w chmurze CISPE, która ma na celu rozstrzygnięcie skargi antymonopolowej i uniknięcie dochodzenia UE, o którym ogłoszono w środę, Vestager powiedziała: „Myślę, że to obiecujący wynik”.Source link