Home Technologia Costco po raz pierwszy od 2017 roku podnosi opłaty członkowskie

Costco po raz pierwszy od 2017 roku podnosi opłaty członkowskie

8
0


Costco planuje podnieść opłaty członkowskie o 5 dolarów od 1 września, poinformowała firma w komunikacie Informacja prasowa Czwartek. To pierwsza podwyżka ceny abonamentu od 2017 r., ale na szczęście cena zestawu hot dog i cola to zaledwie 1,50 USD, czyli tyle samo, ile wynosiła od 1985 r.

„Dzięki tej podwyżce wszyscy członkowie Gold Star, Business i Business Complementary w USA i Kanadzie będą płacić roczną składkę w wysokości 65 dolarów” – ogłosiła firma w środę.

„Od 1 września roczne składki członkowskie dla członków zarządu w USA i Kanadzie wzrosną ze 120 do 130 dolarów (65 dolarów za członkostwo podstawowe plus 65 dolarów za awans na stanowisko kierownicze), a maksymalna roczna nagroda w wysokości 2% związana z członkostwem na stanowisko kierownicze wzrośnie z 1000 do 1250 dolarów” – czytamy dalej w oświadczeniu.

Nowe ceny wpłyną na około 52 miliony członków, z których około połowa to członkowie zarządu, według Costco. Podwyżki stawek dotyczą tylko klientów w USA i Kanadzie, które mają odpowiednio 609 i 108 magazynów. Ale Costco ma również oddziały w Meksyku, Japonii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Australii i Chinach, między innymi.

Konkurent Costco, Sam’s Club, ostatnio podniósł podstawową opłatę członkowską z 45 do 50 dolarów w 2022 roku, ale niedawne ogłoszenie firmy, że podniesie minimalną kwotę wymaganą do bezpłatnej wysyłki w ramach członkostwa Plus, rozgniewało niektóre osoby, jak wynika z USA dziś. Członkowie płacą roczną opłatę członkowską w wysokości 110 USD, ale będą musieli wydać co najmniej 50 USD na zamówienie, aby uniknąć opłaty za wysyłkę w wysokości 8 USD.

Inflacja jest kluczowym problemem niezadowolenia amerykańskich konsumentów od czasu pandemii Covid-19, wraz ze wzrostem kosztów podstawowych dóbr. Jednak w ostatnich miesiącach pojawiły się pozytywne sygnały, że inflacja zaczyna być pod kontrolą. Według najnowszych danych opublikowanych w czwartek inflacja bazowa wyniosła w zeszłym miesiącu 3% w ujęciu rocznym. Było to w dół z 3,3% w maju i 3,1% oczekiwanych przez ekonomistów, zgodnie z New York Times.