Home Technologia Jak Etsy postawiło na Nowy Jork i przeciwko szybkiej modzie — i...

Jak Etsy postawiło na Nowy Jork i przeciwko szybkiej modzie — i wygrało

14
0


W erze taniej, bezdusznej mody typu fast fashion i dropshippingu, Etsy z siedzibą w Brooklynie stawia na ideę, że klienci chcą wyjątkowych, spersonalizowanych produktów tworzonych przez prawdziwych ludzi.

Na początku tego tygodnia firma ogłosiła nowe zasady, które mają na celu zwiększenie przejrzystości w kwestii pochodzenia przedmiotów, wyeliminowanie śmieci z platformy i zagwarantowanie, że wszystko, co się tam znajduje, jest tworzone przez prawdziwych ludzi.

To odważne posunięcie w czasach, gdy giganci e-commerce, tacy jak Walmart i Amazon, prześcigają się w obniżaniu cen i oferowaniu szybszej wysyłki, a chińskie firmy, takie jak Temu i Shein, cieszą się coraz większą popularnością.

Raina Moskowitz dołączyła do Etsy w 2018 roku jako dyrektor operacyjny. W 2024 roku objęła również stanowisko dyrektora ds. marketingu. Park Emmy

„Naprawdę zależy nam na dalszym wyróżnianiu się, a nie na… konkurowaniu” — powiedziała Raina Moskowitz, dyrektor ds. marketingu i dyrektor operacyjny Etsy.

Doświadczeni klienci coraz częściej dostrzegają wartość w wyjątkowych ofertach Etsy, nawet jeśli muszą czekać od trzech do siedmiu dni roboczych na ich otrzymanie pocztą.

W 2023 roku około 92 miliony kupujących wydało na platformie 13,2 miliarda dolarów, co zwiększyło roczne przychody firmy do rekordowej kwoty 2,7 ​​miliarda dolarów.

Biuro Etsy o powierzchni 200 000 stóp kwadratowych w Dumbo jest udekorowane przedmiotami zakupionymi od sprzedawców za pośrednictwem strony internetowej. Park Emmy

„Im więcej ludzi doświadcza tych masowo produkowanych, ujednoliconych doświadczeń zakupowych, tym więcej ludzi będzie pragnąć czegoś innego” – powiedziała Moskowitz dla The Post z siedziby firmy w Dumbo. siedziałem na krześle z drewna orzechowego przez macedońską projektantkę Katerinę Trpkovską, która była ozdobiony poduszką z napisem „Proszę opuścić lokal do godz. 9” autorstwa Shawny Moore z New Hampshire.

Etsy zostało założone przez trzech przyjaciół — Roba Kalina, Chrisa Maguire’a i Haima Schoppika — w mieszkaniu w Brooklynie w 2005 roku. Ich celem było stworzenie strony internetowej, na której rzemieślnicy tacy jak oni mogliby sprzedawać swoje wyjątkowe towary.

Raina Moskowitz pozuje w szafie Etsy, w której firma przechowuje tysiące ubrań, poduszek, okularów i innych akcesoriów Park Emmy

Do 2007 roku sprzedano milion produktów. Kiedy weszła na giełdę w 2015 r.wyceniono ją na 1,8 miliarda dolarów — była to największa oferta publiczna wspierana przez kapitał wysokiego ryzyka, jaka kiedykolwiek miała miejsce w Nowym Jorku.

W 2016 roku firma przeniosła się do swojej obecnej siedziby, przestrzeni o powierzchni 200 000 stóp kwadratowych wypełnionej światłem, roślinami z odzyskanego drewna i meblami od sprzedawców z serwisu Etsy.

Obecnie kapitalizacja rynkowa firmy wynosi 6,7 miliarda dolarów, a jej zatrudnienie wynosi 2500 pracowników, co czyni ją największą firmą technologiczną na Brooklynie.

Etsy podwoiło wysiłki w celu „zachowania ludzkiej natury w handlu”, dbając o to, aby wszyscy sprzedawcy byli prawdziwymi ludźmi tworzącymi oryginalne dzieła. keBu.Medien – stock.adobe.com

Chociaż na platformie Etsy działają sprzedawcy i kupujący z 234 krajów na całym świecie, Moskowitz stwierdził, że Wielkie Jabłko jest kluczowym elementem tożsamości tej platformy.

„Nowy Jork jest naszą siedzibą główną i jesteśmy naprawdę dumni, że jesteśmy częścią tutejszej sceny kreatywnej i uważamy, że to faktycznie przyczynia się do sukcesu Etsy” – powiedziała. „Tak wiele osób chce mieszkać i pracować w Nowym Jorku… udało nam się przyciągnąć najlepsze talenty, które chcą tu być”.

Kluczem jest filozofia Brooklynu — utalentowani młodzi rzemieślnicy tworzący gustowne, zgodne z najnowszymi trendami, wysokiej jakości przedmioty.

„To naprawdę ważna część naszej kultury” – powiedział Moskowitz.

Aktorka i prezenterka talk-show Drew Barrymore niedawno dołączyła do Etsy jako dyrektor ds. darowizn. drewbarrymore/Instagram

Jako spółka publiczna musi zrównoważyć tę filozofię z głodem zysków akcjonariuszy. Sprytny marketing i mądre partnerstwa były kluczowe.

W lutym Drew Barrymore została zatrudniona jako dyrektor ds. prezentów. Aktorka, a obecnie prowadząca talk-show, będzie zajmować się selekcją jej ulubionych produktów na stronie.

Beyonce udzieliła w zeszłym roku naturalnego poparcia, mając na sobie kowbojski kapelusz o wartości 215 dolarów od sprzedawczyni Abby Mishbin w kampanii reklamowej promującej jej trasę koncertową Renaissance.

Misbin, 25 lat, mieszkająca w Filadelfii, musiała tymczasowo zamknąć swój sklep Etsy po tym, jak została zalana zamówieniami. W ciągu nocy liczba zamówień wzrosła z pięciu lub sześciu tygodniowo do ponad 60 w ciągu jednego dnia.

Beyonce kupiła kowbojski kapelusz z lustrzanymi płytkami za 215 dolarów od 25-letniej twórczyni serwisu Etsy, Abby Misbin, która mieszka w Filadelfii w Pensylwanii. @Beyonce
Po tym, jak Beyonce założyła kapelusz w kampanii reklamowej swojego światowego tournée Renaissance, Misbin musiała tymczasowo zamknąć sklep, ponieważ miała mnóstwo zamówień. beyoncé/Instagram

Podczas gdy niektórzy sprzedawcy odnotowują gwałtowny wzrost popularności swoich produktów, inni narzekają, że Etsy zostało zalane tańszymi, masowo produkowanymi towarami, które cieszą się większą popularnością w wynikach wyszukiwania.

Aby rozwiać te obawy, firma wymaga teraz od wszystkich sprzedawców wyraźnego oznaczenia sposobu wytworzenia produktu — wskazującego, czy przedmiot został znaleziony na pchlim targu, czy też został wykonany ręcznie.

Moskowitz powiedział dla The Post, że nowe zasady, a także świeża kampania marketingowa zaprezentowana na początku tego tygodnia, ożywią platformę.

Nowa kampania Etsy promuje lokalnych sprzedawców, takich jak mieszkająca w Brooklynie Juliana Pache, umieszczając ich reklamy na billboardach w całym Nowym Jorku.

Działania marketingowe — polegające na umieszczaniu nowojorskich sprzedawców na billboardach w całym mieście — są sposobem na wyróżnienie lokalnie wytwarzanych towarów i pokazanie kupującym, że ich wkład jest ceniony.Niniejszy artykuł jest częścią NYNext, nowego cyklu artykułów redakcyjnych, w którym omawiane są innowacje w różnych branżach w Nowym Jorku, a także osobowości osób, które wyznaczają trendy.


„Zamiast Jennifer Lopez mamy Julianę” – powiedział Moskowitz o decyzji zwrócenia uwagi na lokalnych sprzedawców, takich jak Juliana Pache z Brooklynukto robi kolczyki z gliny. Etsy umieszcza również takich twórców na górze strony, aby łatwo znaleźć i kupić reklamowanych twórców.

„Chcemy, aby znalezienie tych sprzedawców było naprawdę bezproblemowe i łatwe” – powiedziała.

Kiedy pociąg linii F dudnił pod siedzibą Etsy, Moskowitz się zatrzymał.

„Jesteśmy dość przyzwyczajeni, że w trakcie spotkania po prostu czekamy, aż trąbienie (zakończy się) lub przejedzie metro” – zażartowała. „Ale my to tutaj uwielbiamy”.Source link