Home Technologia Jak uniknąć podwyżki cen Xbox Game Pass – przynajmniej na razie

Jak uniknąć podwyżki cen Xbox Game Pass – przynajmniej na razie

10
0


Nie chcieliśmy spędzić pierwszego akapitu dzisiejszego dnia na narzekaniu na wczorajszą podwyżkę cen Xbox Game Pass. Zamiast tego postanowiliśmy spróbować zrobić coś proaktywnego i spróbować zatrzymać część twoich pieniędzy w kieszeni, a nie na stale rosnącym koncie bankowym Microsoftu. Szukaliśmy najlepszych sposobów, aby trzymać wilki z dala od drzwi, przynajmniej tak długo, jak to możliwe, ponieważ czasy są trudne dla niektórych ludzi, a gry mogą być niezbędną ucieczką.

Wczoraj opisaliśmy zastrzeżenia dotyczące niektórych podwyżek cen i sposób, w jaki system jest podzielony tak, aby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od abonentów, zwłaszcza tych w gospodarstwach domowych, w których przy stole siedzi więcej niż jeden gracz. Przeczytaj to, jeśli chcesz poznać naszą opinię.

Same podwyżki cen nie są nieistotne, a utrata gier pierwszego dnia w nowym, niższym poziomie sprawia, że ​​wszystko to staje się trochę bezcelowe. Chcielibyśmy zobaczyć akceptację tego. Zamiast tego, ten poziom prawdopodobnie istnieje, aby wpychać ludzi do wyższych poziomów cenowych. To stara taktyka marketingowa, która sprawia, że ​​myślisz, że dostajesz więcej, niż dostałbyś w niższym poziomie, gdy w rzeczywistości dostajesz dokładnie to samo, co wcześniej, ale teraz płacisz za to więcej. Psychologia, co?

Tak czy inaczej, chociaż ostatecznie wszyscy ulegniemy rosnącym cenom, istnieje metoda, która pozwoli nam płacić tyle samo, przynajmniej przez jakiś czas, i przy okazji zaoszczędzić trochę pieniędzy, choć będzie to wymagało pewnego wysiłku.

Tani Xbox Game Pass

Metoda, którą zastosujemy, nie jest przełomowa, ani nie jest podejrzana, ale jest to coś, co na co normalnie byś nie zwrócił uwagi, ale być może byłbyś bardziej skłonny się tym zainteresować w obliczu zbliżającej się podwyżki.

Wadą jest to, że początkowo będzie to kosztowało nieco więcej, ale ochroni Cię to przed częściowym wzrostem cen.

Rzeczy zmieniają się w zależności od poziomu członkostwa, więc bądź uważny, ale założenie jest takie samo.

Xbox Game Pass umożliwia „kumulowanie” kart podarunkowych w celu opłacenia subskrypcji w określonych okresach czasu. Na przykład, jeśli jesteś subskrybentem Game Pass Ultimate, możesz kumulować do 36 miesięcy płatności z góry, kupując karty subskrypcji i dodając je do swojego konta.

Załóżmy więc, że kupujesz trzyletnią subskrypcję – co często można zrobić stosunkowo tanio w porównaniu do miesięcznej opłaty – możesz zamrozić cenę na obecnym poziomie przez ten okres.

Aby temu zapobiec, Microsoft wprowadził zmianę w poziomie Game Pass dla konsoli, więc jeśli to robisz, ta część jest dla Ciebie. Przenoszenie subskrypcji jest teraz ograniczone do 13 miesięcy dla tych użytkowników, ale nadal możesz uzyskać 13 miesięcy wcześniej i zachować tę samą cenę, ciesząc się tymi samymi korzyściami. Poziom konsoli nie będzie dostępny dla nowych subskrybentów Game Pass, ale jeśli jesteś już obecnym, nie będą mogli się z Tobą skontaktować.

Masz więc następujące możliwości:

  1. Zaakceptuj podwyżkę ceny
  2. Uzupełnij swoje członkostwo za pomocą kart zakupionych w supermarkecie lub online
  3. Szukaj tańszych subskrypcji na najważniejszych stronach sprzedaży

Co powiesz na ostatnią rzecz? Cóż, jeśli odwiedzisz strony takie jak CDKeys.com, możesz kupić karty członkowskie online taniej niż u zwykłego sprzedawcy. To wszystko szara strefa, ale istnieją od dawna i mają dobrą obsługę klienta. Uważaj tylko, gdy kupujesz kartę dla swojego regionu – jeśli jest to karta brytyjska, nie będzie działać na koncie w USA itp.

Obecnie 3-miesięczna subskrypcja Game Pass Ultimate w Wielkiej Brytanii kosztuje 24,99 GBP. To oszczędność około 15 GBP w stosunku do obecnej ceny, ale gdy cena wzrośnie do 14,99 GBP miesięcznie, mówimy o znacznej oszczędności. Więc jeśli kupisz cztery z nich za 100 GBP i wykorzystasz je, gdy cena wzrośnie, zaoszczędzisz 80 GBP w ciągu roku. Lepiej mieć pieniądze w kieszeni, to pewne.

I tak, Game Pass Ultimate będzie kosztował 180 funtów/240 dolarów rocznie od września – to dużo, gdy się to wszystko zsumuje, czego oni nigdy nie robią.

Jeśli więc możesz to zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego nie miałbyś tego zrobić.