Home Technologia Kanye West twierdzi, że miał „uzasadnione” zwolnienie byłego ochroniarza z powodu Locsa

Kanye West twierdzi, że miał „uzasadnione” zwolnienie byłego ochroniarza z powodu Locsa

9
0


Kanye West broni swojej decyzji o zwolnieniu byłego pracownika za odmowę golenia zarostu w ramach umowy o pracę.

Benjamin Deshon Provo, były ochroniarz w Akademii Donda, złożył pozew przeciwko Ye w kwietniu za to, co jego zdaniem było niesprawiedliwym i rasistowskim zwolnieniem.

Jak wynika z nowych dokumentów opublikowanych przez Tygodnik w kontakcie w środę (12 czerwca) mieszkaniec Chicago i jego zespół prawny zwracają się do sędziego o odrzucenie pozwu, odrzucając wszelkie zarzuty o popełnienie przestępstwa

„Oskarżeni są poinformowani i wierzą, a na podstawie takich informacji i przekonań utrzymują, że pozwani mieli uzasadnione popełnienie któregokolwiek i/lub wszystkich czynów zarzucanych w skardze” – czytamy w odpowiedzi.

Szef Yeezy podobno zaprzeczył także, że „autoryzował, kierował lub ratyfikował jakiekolwiek rzekome niewłaściwe zachowanie” oraz że jego decyzje zawsze były „podejmowane w dobrej wierze i w uzasadnionym celu biznesowym”.

Jego zespół prawny oskarżył także Provo o „bezzasadne niestosowanie, wykorzystywanie i/lub przestrzeganie procedur składania skarg/zakwaterowania pozwanych”.

Demo Kanye Westa „All Mine” ujawnia pochodzenie tekstu Horny Stormy Daniels

Ye chce oddalenia skargi i pokrycia kosztów obsługi prawnej – sędzia nie wydał jeszcze orzeczenia w sprawie tej propozycji.

Dokumenty sądowe uzyskane przez Strona szósta i złożony wiosną w Sądzie Najwyższym w Los Angeles zarzuca Provo, że doznał „poważnego cierpienia emocjonalnego” w wyniku zachowania Westa.

„Kanye i członkowie jego zespołu kierowniczego poddali Provo i innych czarnoskórych pracowników mniej przychylnemu traktowaniu niż ich biali odpowiednicy” – czytamy w pozwie. „W szczególności Kanye często krzyczał i krytykował czarnych pracowników, podczas gdy dla kontrastu nigdy nawet nie podnosił tonu głosu w stronę białych pracowników”.

Zarzucił również, że Kanye wyśmiewał swoich czarnoskórych pracowników ze względu na ich lokalizację, mimo że Provo wspomniał, że robił to, ponieważ było to częścią jego wiary muzułmańskiej.

Oprócz tego, że został zmuszony do obcięcia włosów, West zarzucił także zakaz wydawania książek wybitnych czarnoskórych przywódców, w tym Malcolma X i Martina Luthera Kinga Jr.

Provo w swoim pozwie nie żądał konkretnej kwoty odszkodowania.

Source link