Home Technologia Pentagon publikuje raport na temat materiałów pochodzących z rzekomego obcego statku powietrznego

Pentagon publikuje raport na temat materiałów pochodzących z rzekomego obcego statku powietrznego

16
0


Oddział Pentagonu, którego zadaniem jest badanie UFO, opublikował nowy raport na temat pochodzenia czegoś, co od dawna uważano za część obcego samolotu. Spoilery: to nieprawda.

Biuro ds. rozwiązywania anomalii w każdej domenie (AARO) — badacze UFO z Departamentu Obrony —wysłałem próbkę podejrzewanego pozaziemskiego statku do Oak Ridge National Laboratory w 2022 r., zgodnie z czwartkowym komunikatem prasowym. Oak Ridge badało materiał przez dwa lata i złożyło swój raport do AARO w kwietniu, a wniosek jest taki, że próbka prawdopodobnie nie jest obca. Prawdopodobnie jest to tylko jeden z długiej serii materiałów eksperymentalnych z XX wieku stworzonych w celu stworzenia lżejszego, mocniejszego statku.

„Publicznie twierdzi się, że ten okaz jest elementem odzyskanym z rozbitego pojazdu pozaziemskiego w 1947 r. i podobno wykazuje niezwykłe właściwości, takie jak działanie jako falowód terahercowy do generowania zdolności antygrawitacyjnych” – powiedział AARO w komunikacie prasowym. „Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne dowody, AARO ocenia, że ​​ta próbka jest prawdopodobnie przedmiotem testu, produktem lub produktem ubocznym produkcji lub elementem materiałowym badań wydajności lotniczej w celu oceny właściwości stopów (magnezowych)”.

Według raportu, domniemana część UFO to po prostu normalny związek magnezu.

„Chociaż pochodzenie, łańcuch dostaw i ostateczne przeznaczenie tego okazu pozostają niejasne, współczesna i dokładna analiza jego składu chemicznego i strukturalnego oraz właściwości nie wskazują, że jego pochodzenie jest pozaziemskie, a dane nie wskazują, że wcześniej badany materiał zawierał warstwę czystego monokrystalicznego bizmutu, który mógł działać jak falowód terahercowy” – powiedział Oak Ridge. powiedział w swoim raporcie.

Źródłem badanego okazu jest To The Stars Academy, niezależna organizacja badawcza kierowana przez lidera Blink-182 i fanatyka UFO Toma DeLonge’a. Organizacja stwierdziła w Informacja prasowa że „materiał jest wyraźnie zaprojektowany z odrębnymi warstwami MgZn i Bi o strukturalnej grubości wynoszącej zaledwie mikrony” i „nie ma precedensu dla takiej strukturalnej kombinacji materiałów”.

Oak Ridge zgodził się zbadać materiał po tym, jak To The Stars wyraziło na to zgodę.

„Chociaż nie można zweryfikować długiego łańcucha dostaw tego okazu, zainteresowanie opinii publicznej i mediów okazem uzasadniało przejrzyste dochodzenie zgodne z metodą naukową” – stwierdzono w raporcie. „Twierdzi się, że właściwości fizykochemiczne okazu sprawiają, że materiał jest zdolny do „bezwładnościowej redukcji masy” (tj. lewitacji lub funkcji antygrawitacyjnej), co prawdopodobnie można przypisać warstwom bizmutu i magnezu materiału działającym jako falowód terahercowy”.

AARO i Oak Ridge twierdzą, że materiał ten jest prawdopodobnie jednym z pierwszych testów nowych stopów lotniczych XX wieku. „Od 1915 r. prowadzono szeroko zakrojone badania krajowe nad stopami (magnezowymi) do płatowców, silników, broni i systemów przenoszenia, które osiągnęły apogeum w czasie II wojny światowej” – podały organizacje.

„Wiele eksperymentalnych stopów (magnezowych) uległo awarii z przyczyn, które nie były dobrze znane w czasie testów, np. pękanie korozyjne naprężeniowe” – poinformowało AARO w swoim komunikacie prasowym. „Nie jest zaskakujące, że zapisy dotyczące nieudanych projektów stopów (magnezowych) są skąpe. Ani AARO, ani ORNL nie były w stanie zweryfikować historycznego pochodzenia okazu. Sprzeczne i niemożliwe do zweryfikowania osobiste relacje komplikują nieudokumentowany łańcuch dostaw”.

Ani komunikat prasowy, ani raport Oak Ridge nie wspominają o Roswell w Nowym Meksyku, ale ustalenie daty odzyskania materiału na 1947 rok pozwala przypuszczać, że osoba, która przekazała próbkę To The Stars, twierdziła, że ​​stamtąd ona pochodzi.

Katastrofa w Roswell to podstawowy mit wśród entuzjastów UFO i teoretyków spiskowych. W skrócie, coś rozbiło się na pustyni za Roswell w Nowym Meksyku. Siły Powietrzne odzyskały części i stwierdziły, że był to balon meteorologiczny. Jednak inni od dawna wierzyli, że był to obcy statek kosmiczny.

Ten incydent wywołał dekady paniki i zainteresowania dziwnymi światłami na niebie. Zainteresowanie to ponownie wzrosło w ostatnich latach po serii głośnych obserwacji pilotów US Navy i opublikowaniu odtajnionych nagrań dziwnych zjawisk powietrznych. Amerykańscy prawodawcy zlecili Pentagonowi ustalenie, dlaczego tak wiele osób zgłaszało, że widziało dziwne światła na niebie. W odpowiedzi Pentagon utworzył w 2022 r. AARO i od tamtej pory bada to, co nazywa niezidentyfikowanymi zjawiskami powietrznymi (UAP).

Opublikował kilka raportów, lecz jak dotąd nie udało mu się znaleźć dowodów na obecność istot pozaziemskich lub międzywymiarowych w Ameryce.