Home Technologia Roger Goodell rozmawia o transakcjach private equity w NFL, Bill Gates zauważony...

Roger Goodell rozmawia o transakcjach private equity w NFL, Bill Gates zauważony z dziewczyną w Sun Valley

22
0NFL może wkrótce zezwolić prywatnym firmom kapitałowym na zakup znaczących udziałów w drużynach, powiedział komisarz Roger Goodell w wywiadzie, który zainaugurował drugi dzień „letniego obozu dla miliarderów” Allen & Co. w czwartek.

Goodell, jeden z kilkudziesięciu potentatów ze świata technologii, mediów, biznesu i sportu, którzy zgromadzili się na prestiżowej konferencji Sun Valley, powiedział, że NFL zamierza do końca roku zmienić zasady dotyczące własności zespołów.

„Mieliśmy ogromne zainteresowanie (ze strony firm private equity) i uważamy, że mogłoby to mieć dla nas sens w ograniczonym zakresie, prawdopodobnie nie więcej niż 10% zespołu” powiedział Goodell w wywiadzie dla CNBC. „Myślimy, że mogłoby to uzupełnić naszą politykę własnościową i wesprzeć ją”.

Roger Goodell powiedział, że NFL jest otwarta na umożliwienie prywatnym firmom kapitałowym przejęcia udziałów w drużynach. CNBC

Kupno drużyny NFL stało się w ostatnich latach coraz droższą inwestycją, ponieważ wszyscy, oprócz najbogatszych ludzi na świecie, nie mogą sobie na to pozwolić. Goodell powiedział, że próg 10% może zostać podniesiony z czasem, jeśli liga będzie zadowolona z tego posunięcia.

Na liście uczestników tegorocznej konferencji Sun Valley znalazł się kontrowersyjny współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates, którego sfotografowano, jak spaceruje po terenie ośrodka ze swoją dziewczyną Paulą Hurd.

Bill Gates spaceruje ze swoją dziewczyną Paulą Hurd. Agencja Reutersa

Gates i Hurd zaczęli się spotykać po jego rozwodzie z Melindą French Gates, która w 2022 r. oświadczyła, że ​​jej były mąż miał związek ze zmarłym przestępcą seksualnym Jeffrey Epstein odegrał pewną rolę w ich rozstaniu.

Jeff Bezos i Lauren Sanchez spędzali czas w samochodzie golfowym na terenie ośrodka. Agencja Reutersa

Inne znane pary, które można było zobaczyć w Sun Valley, to współzałożyciel Amazona Jeff Bezos i jego narzeczona Lauren Sanchez, którzy między spotkaniami wypoczywali w wózku golfowym, a także supermodelka Karlie Kloss i jej mąż, szef Thrive Capital Josh Kushner.

Josh Kushner i jego żona, Karlie Kloss. Agencja Reutersa

Legendarny trener drużyny Pittsburgh Steelers, Bill Cowher, został sfotografowany podczas rozmowy z miliarderem i właścicielem drużyny Boston Red Sox, Johnem Henrym, natomiast dyrektor generalna Alice + Olivia, Stacey Bendet Eisner, pojawiła się w stylowym stroju, w kowbojskim stylu, w dużych okularach przeciwsłonecznych i płaszczu przeciwdeszczowym.

John Henry, Linda Henry i Bill Cowher rozmawiają na konferencji Sun Valley. Zdjęcia Getty’ego
Stacey Bendet Eisner, dyrektor generalna Alice + Olivia, zwróciła na siebie uwagę stylową stylizacją. Zdjęcia Getty’ego

Była dyrektorka Facebooka Sheryl Sandberg była pogrążona w rozmowie z byłym burmistrzem Nowego Jorku Michaelem Bloombergiem.

Michael Bloomberg spaceruje z Sheryl Sandberg i jej mężem Tomem Bernthalem. Zdjęcia Getty’ego

Legenda mediów Oprah Winfrey została sfotografowana na spacerze w białym swetrze i dżinsach u boku swojej wieloletniej przyjaciółki, prezenterki CBS News Gayle King oraz Vana Jonesa i Erin Burnett z CNN.

Gdzie indziej, umowa Shari Redstone o połączeniu Paramount Global ze Skydance Media zdominowała rozmowy w Sun Valley, gdzie najwyżsi rangą dyrektorzy zbierają się co roku, aby pogawędzić na nieoficjalnych wydarzeniach. Co ciekawe, NFL ma umowę telewizyjną z CBS, spółką zależną Paramount.

Oprah została zauważona podczas rozmowy z Gayle King, Erin Burnett i Van Jonesem po wydarzeniu w środę. Zdjęcia Getty’ego

W swoim wywiadzie Goodell nie wykluczył możliwości, że NFL ponownie rozważy swoją współpracę z CBS, jeśli umowa dojdzie do skutku.

„Przyjrzymy się strukturze umowy” – powiedział komisarz. „Zobaczymy, jak to na nas wpłynie. Zobaczymy, jak to wpłynie na nasz biznes. I wtedy podejmiemy najlepszą decyzję dla NFL”.

Umowa Paramount-Skydance obejmuje 45-dniowe okno „go shop”, które pozwala Redstone rozważyć oferty z zewnątrz. Paramount zapłaci 400 milionów dolarów opłaty za zerwanie, jeśli otrzyma inną ofertę, a Skydance zdecyduje się jej nie dorównać.

W potencjalnie ostatniej chwili zaskakującym zwrocie akcji miliarder i prezes IAC Barry Diller zasugerował reporterom zgromadzonym w Sun Valley, że nie wyklucza złożenia oferty.Source link