Home Technologia Shelley Duvall, legendarna Królowa Krzyku z „Lśnienia”, nie żyje

Shelley Duvall, legendarna Królowa Krzyku z „Lśnienia”, nie żyje

17
0


Shelley Duvall, samotnicza i legendarna aktorka, która zasłynęła z roli BlaskWendy Torrance, nie żyje.

Reporter z Hollywood mówi, że Duvall zmarł w swoim domu w Blanco w Teksasie z powodu powikłań wywołanych cukrzycą.

Duvall, który regularnie współpracuje z reżyserem Robertem Altmanem, ma na swoim koncie liczne role filmowe, m.in. 3 kobiety, Nashville, Papież, Brewster McCloud mi McCabe i Sra. Wśród gatunkowych osiągnięć Duvalla znajdują się także filmy Stanleya Kubricka Blask,Terry Gilliam Bandyci czasuTim Burton FrankenweenieGuy Maddin Zmierzch lodowych nimfRussell Mulcahy Opowieść Mumii mi Matka Gęś Rock ‘n’ Rhyme.

Duvall, który jest również producentem, stworzył i prowadził dziecięcy serial telewizyjny Teatr bajkowy mi Fantastyczne opowieści i Legends, a także krótkotrwała seria antologii grozy, Koszmar Klasyka.

Duvall ostatnio pojawił się w zeszłorocznym filmie o wilkołakach Wzgórza lasupo dwudziestoletniej przerwie w aktorstwie. W zeszłą niedzielę skończyła 75 lat.

Być historia jest aktualizowana…


Chcesz więcej wiadomości od io9? Sprawdź, kiedy spodziewać się najnowszych wiadomości Marvela, Gwiezdne Wojny, mi Star Trek premiery, nadchodzące nowości filmowe i telewizyjne w uniwersum DC oraz wszystko, co musisz wiedzieć o przyszłości Doktor Kto.

Źródło linku