Home Technologia Snapchat nie ostrzegł prawidłowo przed „programami wymuszenia na tle seksualnym” skierowanymi do...

Snapchat nie ostrzegł prawidłowo przed „programami wymuszenia na tle seksualnym” skierowanymi do nieletnich użytkowników: pozew

17
0



Jak wynika z niezredagowanej wersji pozwu opublikowanej we wtorek, Snapchat nie ostrzegł odpowiednio swoich użytkowników o zasięgu szalejących „programów wymuszenia na tle seksualnym” skierowanych do nieletnich użytkowników – nawet gdy pracownicy debatowali wewnętrznie na temat tego, jak zaradzić kryzysowi bez wywoływania paniki, jak wynika z niezredagowanej wersji pozwu opublikowanej we wtorek.

Nowe szczegóły pojawiły się pierwotnie w skardze złożony w zeszłym miesiącu przez prokuratora generalnego Nowego Meksyku Raúla Torreza.

Zarzuca, że ​​popularna wśród dzieci aplikacja do udostępniania zdjęć jest główną platformą internetowych drapieżników seksualnych, którzy zmuszają nieletnich do wysyłania graficznych obrazów, a następnie wykorzystują je do szantażu.

Wewnętrzne dane wykazały, że Snap otrzymywał „około 10 000 raportów użytkowników co miesiąc o molestowaniu na tle seksualnym” – stwierdził członek zespołu ds. zaufania i bezpieczeństwa firmy w e-mailu z listopada 2022 r., zgodnie ze zaktualizowanym pozwem. Pracownik określił sytuację jako „niezwykle niepokojącą”.

Wewnętrzne dane wykazały, że Snapchat otrzymywał „około 10 000 raportów użytkowników co miesiąc o molestowaniu na tle seksualnym” – powiedział członek zespołu ds. zaufania i bezpieczeństwa firmy w e-mailu z listopada 2022 r. dpa/picture Alliance za pośrednictwem Getty Images

Inny pracownik odpowiedział, że dane, choć „ogromne”, prawdopodobnie stanowiły „mały ułamek nadużyć”, które faktycznie miały miejsce w aplikacji, ponieważ według skargi zgłaszanie tego przez użytkowników jest „kłopotem wstydliwym”.

„To przygnębiające widzieć, że pracownicy Snapa podnieśli wiele sygnałów ostrzegawczych, które nadal są ignorowane przez kadrę kierowniczą” – stwierdził Torrez we wtorkowym oświadczeniu.

Niezredagowany pozew zawierał także wewnętrzne briefingi marketingowe Snapa przesłane w grudniu 2022 r., w których przyznano, że „seksting lub wysyłanie aktów stało się powszechnym zachowaniem”, które może „prowadzić do nieproporcjonalnych konsekwencji i poważnych szkód” dla użytkowników.

Jak wynika z pozwu, w dokumencie wezwano Snapa do przekazywania użytkownikom informacji o zagrożeniach „bez wzbudzania strachu wśród użytkowników Snapchata”.

„Nie możemy powiedzieć naszym widzom, żeby NIE wysyłali aktów; takie podejście jest prawdopodobnie daremne, „głuchy” i nierealistyczne” – stwierdzono w dokumencie. „To powiedziawszy, nie możemy również powiedzieć: «Jeśli TO zrobisz: (1) nie pokazuj swojej twarzy na zdjęciu, (2) nie noś tatuaży, kolczyków ani innych charakterystycznych cech fizycznych w polu widzenia, itp.”

Rzecznik Snap powiedział, że aplikacja została zaprojektowana z „wbudowanymi barierkami ochronnymi” i „przemyślanymi wyborami projektowymi, aby utrudnić nieznajomym znalezienie w naszym serwisie osób nieletnich”.

„Nieustannie rozwijamy nasze mechanizmy i zasady bezpieczeństwa, począwszy od wykorzystania zaawansowanej technologii do wykrywania i blokowania określonych działań, poprzez zakaz zawierania znajomości z podejrzanymi kontami, po współpracę z organami ścigania i agencjami rządowymi i wiele więcej” – oznajmił rzecznik w oświadczeniu. .

W skardze prokuratora generalnego Nowego Meksyku Raula Torreza zarzucono, że Snapchat jest główną platformą dla internetowych drapieżników seksualnych, którzy zmuszają nieletnich do wysyłania graficznych obrazów w celu wykorzystania ich do szantażu. Getty Images dla odpowiedzialnej technologii

„Bardzo troszczymy się o naszą pracę tutaj i boli nas, gdy nieodpowiednie podmioty nadużywają naszych usług” – dodała w oświadczeniu.

Snapchat — znany z wiadomości znikających w ciągu 24 godzin — to jedna z kilku aplikacji społecznościowych, która wzbudziła gniew prawodawców za rzekome zaniedbanie ochrony dzieci w Internecie.

Jak donosi „Post”.Snap zerwał z innymi firmami zajmującymi się mediami społecznościowymi i poparł ustawę o bezpieczeństwie dzieci w Internecie, ponadpartyjną ustawę, która nakładałaby na firmy prawny „obowiązek staranności”, aby ich aplikacje nie przyczyniały się do wykorzystywania seksualnego dzieci i innych szkód w Internecie.

W marcu 2022 r. konsultant Snapa ostrzegł pracowników firmy, że „efemeryczny charakter Snapów” może uśpić młodych użytkowników w „fałszywym poczuciu prywatności”.

W innym miejscu skargi złożonej w Nowym Meksyku w 2022 r. dyrektor Snapa wysłał e-mail do kolegów, wyrażając zaniepokojenie zdolnością firmy do „faktycznego weryfikowania” wieku użytkowników – pomimo twierdzenia, że ​​nie pozwala ona dzieciom poniżej 13 roku życia korzystać ze Snapchata.

„Aplikacja, podobnie jak wiele innych platform, nie korzysta z systemu weryfikacji wieku, więc każde dziecko, które wie, jak wpisać fałszywą datę urodzenia, może założyć konto” – powiedział dyrektor.

W sierpniu 2022 r. pracownik Snap omówił znaczenie podjęcia kroków, które „zapewnią, że zgłoszenia użytkowników dotyczące uwodzenia i molestowania seksualnego nie będą w dalszym ciągu pomijane”.

Nowy Meksyk pozwał Snapchata za rzekomy brak ochrony nieletnich przed programami dotyczącymi molestowania na tle seksualnym. ijeab – stock.adobe.com

Inni pracownicy odpowiedzieli na e-mail, przy czym jeden z nich powołał się na przypadek, w którym od października 21 października 2021 r. na konto konkretnego użytkownika zgłoszono „75 różnych raportów, w których wspominano o nagościach, osobach nieletnich i wymuszeniach, mimo że konto było nadal aktywne”.

W pewnym momencie znudzony pracownik Snapa wyznał, że aplikacja została „przejęta przez te sekstorsje – właśnie teraz”.

„Przez cały ten cholerny rok kręciliśmy kciukami i załamywaliśmy ręce” – zeznał pracownik w skardze.

W grudniu ubiegłego roku biuro prokuratora generalnego Nowego Meksyku pozwała Meta, rodzicielkę Facebooka i Instagrama, za brak ochrony dzieci przed zasięgiem drapieżników seksualnych w aplikacjach.



Source link