Home Technologia Sparaliżowany szczeniak znów chodzi dzięki wydrukowi kręgosłupa w 3D

Sparaliżowany szczeniak znów chodzi dzięki wydrukowi kręgosłupa w 3D

12
0


Sparaliżowany szczeniak otrzymał „drugą szansę na życie” i znów może chodzić – po tym, jak jego kręgosłup został unieruchomiony za pomocą śrub wydrukowanych w 3D.

Arthur, sześciomiesięczny Cockapoo, nie był w stanie się poruszać po tym, jak jego kończyny nagle osłabły i upadł.

Jego właścicielka, Natalie Jones, przewiozła go do szpitala weterynaryjnego Chestergates w Chester w Cheshire, gdzie weterynarze przeprowadzili rezonans magnetyczny i prześwietlenia kręgosłupa.

Odkryli, że część kręgosłupa Arthura nie była prawidłowo połączona, co uciskało rdzeń kręgowy i powodowało utratę funkcji kończyn.

Weterynarze odkryli, że część kręgosłupa Arthura nie jest prawidłowo połączona, co powoduje ucisk na rdzeń kręgowy i utratę funkcji kończyn. Szpital Weterynaryjny Chestergate

Następnie pies przeszedł czterogodzinną operację, podczas której chirurdzy umieścili w jego kręgosłupie wykonane na zamówienie śruby kręgosłupa i cement chirurgiczny.

Teraz, trzy miesiące po operacji, Arthur powoli chodzi i może „znowu być szczeniakiem”.

Natalie powiedziała: „To była długa droga, ale w ciągu ostatniego tygodnia zaczął się bawić i stał się sobą”.

„To najwspanialsze uczucie patrzeć, jak znów jest szczeniakiem”.

„Chcemy podziękować Chestergatem – i Fusion Implants – za wszystko, co zrobili.”

„Dali naszemu pięknemu chłopcu drugą szansę, a to dotyczy całego świata”.

Natalie mówi, że po raz pierwszy zorientowała się, że coś jest nie tak z Arthurem, gdy ten nagle krzyknął i leżał na podłodze oparty o sofę i ciężko dyszał.

„W ciągu ostatniego tygodnia zaczął się bawić i stać się sobą” – mówi jego właścicielka, Natalie. Szpital Weterynaryjny Chestergate

Pożegnała Artura, nie wiedząc, czy wróci do zdrowia po operacji i trzy dni później została wypisana do domu, machając ogonem.

Natalie z Llanfairpwllgwyngyll w Walii powiedziała: „Kiedy Arthur upadł, wpadłam w panikę”.

„Niecałe sześć miesięcy wcześniej straciliśmy Ruperta, naszego pięknego dwuletniego kutasa, z powodu nagłej, krótkiej choroby”.

„Po przybyciu do Chestergate zauważono nas w ciągu kilku minut”.

„Weterynarze byli bardzo spokojni, co bardzo mnie pocieszyło”.

„Nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko Arthur musiał przejść operację. „

„Powiedziałam mu, jak bardzo go kocham i że potrzebuję, aby był silny, ale w myślach pożegnałam się, bo nie wiedziałam, czy wróci do domu”.

„Pięć godzin później odebrałem telefon, że udało mu się przeżyć”.

„Został wypisany trzy dni później, machając ogonem”.

„Chcemy podziękować Chestergates – i Fusion Implants – za wszystko, co zrobili” – mówi właściciel Arthura. Szpital Weterynaryjny Chestergate

„Byliśmy bardzo zadowoleni, ale posiadanie tak biednego psa było przerażające. „

„Miał ortezę od brzucha do głowy, nie mógł poruszać się kończynami i potrzebował całodobowej opieki”.

Główny lekarz weterynarii Rocio Orlandi, który kierował zespołem, twierdzi, że przed operacją stan Arthura „był bardzo poważny”.

Powiedział: „Stan Arthura był bardzo poważny, ponieważ te nieprawidłowości kostne mogły potencjalnie zagrażać życiu ze względu na bliskość pnia mózgu.

„Wykorzystanie technologii druku 3D zwiększa dokładność tej skomplikowanej operacji, która zakończyła się sukcesem, znacznie poprawiając rokowanie Arthura”.Source link