Home Technologia Spotify dodaje funkcję „komentarzy” i podejmuje kroki, aby stać się siecią społecznościową

Spotify dodaje funkcję „komentarzy” i podejmuje kroki, aby stać się siecią społecznościową

52
0


Spotify wykracza poza granice muzyki, oferując twórcom i słuchaczom nowe możliwości zaangażowania.

We wtorek (9 lipca) serwis streamingowy ogłosił wprowadzenie komentarzy i nazwał je „zupełnie nowym sposobem interakcji twórców podcastów z fanami”.

Oznacza to, że słuchacze mogą bezpośrednio komentować odcinki podcastów, których słuchają. Jednocześnie firma uruchomiła nową aplikację o nazwie „Spotify for Podcasters”, która ma na celu ułatwienie twórcom treści zarządzania ich programami.

Funkcja ta rozszerza funkcjonalność pytań i odpowiedzi oraz ankiet wprowadzoną w 2021 r. zespół mówi komentarze była „funkcją, o którą długo prosili podcasterzy i słuchacze Spotify”.

Sekcja komentarzy ma podobny design do tej z YouTube’a i TikToka i działa na tej samej zasadzie.

Jednak po napisaniu wiadomości słuchacze zobaczą wyskakujące okienko z informacją: „Komentarz zostanie opublikowany. Za każdym razem, gdy polubisz komentarz, oryginalny komentarz i Twoje polubienie zostaną opublikowane na Spotify”.

Twórca podcastu „How to Take Over the World”, Ben Wilson, wyjaśnia, dlaczego komentarz dodaje jego audycjom nowego wymiaru: „Ponieważ podcast skupia się na lekcjach, jakie możemy wyciągnąć od największych przywódców w historii, zawsze jestem ciekaw, jakie wnioski najbardziej trafiają do moich słuchaczy.

„Komentarze na Spotify dostarczają mi nieocenionych informacji zwrotnych, dzięki którym tworzenie podcastów jest o wiele bardziej satysfakcjonujące i pozwala mi budować silniejszą więź ze słuchaczami”.

Czym jest nowa aplikacja do podcastów Spotify?

Z drugiej strony aplikacja do podcastów zapewni większą przejrzystość spostrzeżeń i statystyk, dzięki czemu twórcy będą mogli śledzić swój rozwój w czasie rzeczywistym.

„Dotrzymujemy obietnicy zarządzania Twoim programem i aktualizowania go z dowolnego miejsca, ale przebudowaliśmy aplikację mobilną Spotify for Podcasters tak, aby działała dla wszystkich podcasterów, niezależnie od tego, gdzie hostowany jest ich program” – napisał zespół w komunikacie prasowym.

Będą również powiadomienia o otrzymaniu opinii, jeśli program trafi na listy przebojów Spotify lub osiągnie nowy kamień milowy. Możliwość zarządzania komentarzami pozostawionymi przez fanów będzie również możliwa.

Obraz wyróżniony: Via Komunikat prasowy Spotify