Home Technologia Sytuacja z Nightmare Hotel w SDCC może wypchnąć Comic-Con z San Diego

Sytuacja z Nightmare Hotel w SDCC może wypchnąć Comic-Con z San Diego

10
0


Nawet jeśli nigdy nie byłeś na spotkaniu San Diego Comic-Conprawdopodobnie słyszałeś jak trudno jest znaleźć hotel na wydarzenie. Co roku fani biorą udział w loterii internetowej, która od dawna nazywana jest „Hotelpocalypse”, mając nadzieję na wygranie pokój blisko konwentu w rozsądnej cenie. Jednak w ostatnich latach wielu fanów — w tym personel tej właśnie strony — uważało loterię za coraz trudniejszą. Teraz możemy wiedzieć dlaczego, a Comic-Con nie jest z tego zadowolony.

Mówiąc do Forbes.comDavid Glanzer, Chief Communication and Strategy Officer w Comic-Con International, powiedział, że kilka hoteli w okolicy udostępniło mniej pokoi podczas internetowej loterii — która obejmuje wstępnie wynegocjowane stawki — wiedząc, że mogą sprawić, że goście zarezerwują pokoje bezpośrednio, poza loterią, po znacznie wyższej cenie. „Wiele hoteli w centrum miasta było dla nas niesamowicie wspaniałych” — powiedział Glanzer. „Pozwolili nam korzystać z przestrzeni konferencyjnej, dali nam ogromne bloki pokoi, utrzymali swoje stawki na bardzo konkurencyjnym poziomie. Ale jest ciężko, gdy te hotele oferują konkurencyjne stawki, a następnie hotel, który nie chce być w bloku pokoi, pobiera wygórowane opłaty. Oznacza to, że ludzie, którzy z nami współpracują, ostatecznie tracą”.

Oto przykład. Comic-Con jest obecnie dwa tygodnie przed nami i można by przypuszczać, że wszystkie hotele będą całkowicie wyprzedane. Cóż, od godziny 9 rano czasu pacyficznego w środę 10 lipca wyszukiwanie pokoju jednoosobowego na okres od 24 do 28 lipca nie dało wielu wyników, ale Coś jednak się pojawiło. Jeśli zarezerwujesz dziś, ceny w bezpośrednim centrum wahają się od 548 do 1184 dolarów za noc. Ta wyższa kwota jest w Hilton San Diego Gaslamp Quarter, który, podczas loteriipobiera tylko 326 dolarów za noc. Najdroższy hotel w całej loterii kosztuje 420 dolarów za noc.

„Jeśli uczestnicy zdecydują się nie przyjechać, bo nie stać ich na pobyt w hotelu, to pojadą na inny konwent” – kontynuuje Glanzer. „A jeśli tak się stanie, studia nie będą w stanie wywrzeć tak dużego wpływu i powstanie spirala spadkowa, w którą nikt nie chce się wciągnąć. Jeśli nie będziemy w stanie obsłużyć osób, które chcą wziąć udział w pokazie, to znajdziemy się w naprawdę złej sytuacji”.

Umowa najmu Comic-Con z San Diego Convention Center kończy się w 2025 r., a Glanzer uważa, że ​​jeśli ta praktyka będzie kontynuowana, konwent może poważnie rozważyć przeprowadzkę. „Nigdy byśmy chcieć odejść, ale jeśli sytuacja stanie się nie do utrzymania, to z pewnością będziemy musieli to rozważyć” — powiedział. „Jako organizatorzy wydarzeń, zawsze kontaktują się z nami różne miasta i byłoby lekkomyślne, gdybyśmy przynajmniej tego nie przyznali”.

Więcej o sytuacji można przeczytać tutaj: Forbes.com a jeśli pojawią się jakieś ważne aktualizacje, damy wam znać tutaj. Na razie jednak San Diego Comic-Con jest w pełni gotowy na 2024 r., a io9 będzie na miejscu. Sprawdź relację od przyszłego tygodnia.


Chcesz więcej wiadomości o io9? Sprawdź, kiedy spodziewać się najnowszych Podziwiać, Gwiezdne Wojny, I Star Trek wydania, co dalej DC Universe w filmach i telewizjii wszystko, co musisz wiedzieć o przyszłości Doktor Kto.Source link