Home Technologia Trener pracy AI na LinkedIn może napisać Twoje listy motywacyjne i edytować...

Trener pracy AI na LinkedIn może napisać Twoje listy motywacyjne i edytować Twoje CV

24
0


W zeszłym roku LinkedIn zaczął udostępniać na swojej platformie narzędzia oparte na sztucznej inteligencji dla osób poszukujących pracy. Teraz firma dodała kilka dla subskrybentów premium, którzy są #OpentoWork, w tym spersonalizowane CV, listy motywacyjne wspomagane sztuczną inteligencją i bardziej konwersacyjne wyszukiwanie ofert pracy.

Zmiany mają na celu przyspieszenie niektórych bardziej uciążliwych aspektów poszukiwania nowej roli. Na przykład ulepszona funkcja wyszukiwania ofert pracy umożliwia teraz wyszukiwanie ofert pracy za pomocą zapytań takich jak „znajdź pracę w marketingu, która jest całkowicie zdalna i płaci co najmniej 100 000 USD rocznie” lub „znajdź role związane z rozwojem biznesu biotechnologicznego”. . Wszystkie te opisy są stosunkowo proste, ale każdy, kto szukał ofert pracy na LinkedIn (bez pomocy sztucznej inteligencji) wie, że często zawężanie ofert pracy za pomocą słów kluczowych może być trudne.

Gdy znajdziesz stanowisko, które Cię interesuje, wbudowany asystent może przekazać opinię na temat Twoich kwalifikacji i pomóc w aplikacji. Możesz przesłać kopię swojego aktualnego CV, a sztuczna inteligencja LinkedIn podpowie Ci, co zaktualizować na podstawie opisu stanowiska. Może to obejmować sugestie dotyczące konkretnych doświadczeń, które warto podkreślić, lub możliwość przepisania całych sekcji dokumentu. Podobnie LinkedIn może generować listy motywacyjne na podstawie Twojego doświadczenia i pracy, o którą chcesz się ubiegać.

LinkedIn

Firma dała mi podgląd tych narzędzi i pomyślałem, że jak na pierwszą próbę napisania listu motywacyjnego spisał się zaskakująco przyzwoicie. Zawierał określone szczegóły z mojego profilu, a ton nie wydawał się tak automatyczny jak tekst napisany przez sztuczną inteligencję, który znalazłem. Oczywiście jako dziennikarz lubię wierzyć, że nadal potrafię napisać lepszy list motywacyjny niż sztuczna inteligencja. Ale widzę, jak narzędzie mogłoby się przydać osobom aplikującym na kilkadziesiąt stanowisk jednocześnie, zwłaszcza, że ​​wiele firm i tak korzysta z oprogramowania AI do zawężania aplikacji.

Menedżer produktu LinkedIn, Rohan Rajiv, twierdzi, że narzędzia te mają być dla użytkowników raczej punktem wyjścia niż kompletnym rozwiązaniem. „Chcemy ułatwić ludziom, którym trudno jest opowiadać swoje historie, którym nie jest łatwo patrzeć na pusty ekran i próbować coś poskładać, żeby przynajmniej zacząć” – powiedział Engadget.

Zauważa jednak również, że firma jest wciąż na stosunkowo wczesnym etapie rozwoju sztucznej inteligencji i może ostatecznie zautomatyzować większą część procesu ubiegania się o pracę. „Następnym horyzontem będzie… możesz to dla mnie zrobić” – mówi. „Niemal można sobie wyobrazić, jak ludzie myślą o tym z perspektywy agenta i pomagają Ci w załatwianiu spraw”.

Ten artykuł zawiera linki partnerskie; Jeśli klikniesz ten link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać prowizję.