Home Technologia Wydarzenie Samsung Unpacked rewelacja Galaxy Ring, Z Fold 6, Watch e Buds

Wydarzenie Samsung Unpacked rewelacja Galaxy Ring, Z Fold 6, Watch e Buds

4
0


Samsung niedawno zaprezentował swoje najnowsze urządzenia ubieralne i składane telefony Galaxy Wydarzenie rozpakowane w Paryżu, prezentując nowe Galaxy Ring, Galaxy Watch Ultra, Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Z Fold 6.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o najnowszych produktach, w tym o ich innowacjach w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Pierścień Samsung Galaxy

Po miesiącach oczekiwania od czasu teasera w styczniu, Samsung Galaxy Ring został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie posiada trzy czujniki, które śledzą różne aspekty zdrowia użytkownika, takie jak sen, tętno i poziom aktywności. W przeciwieństwie do Oura Ring, oferuje spersonalizowane informacje bez konieczności subskrypcji. Pierścień jest zaprojektowany tak, aby stale synchronizować się z Samsung Health.

Samsung używa swojego Galaxy AI do analizy danych zebranych przez pierścień. Następnie dostarcza on „Energy Score” i „Sleep Score”, które oceniają jakość snu. Następnie użytkownik otrzyma wskazówki dotyczące dobrego samopoczucia dostosowane do jego konkretnych celów zdrowotnych. Podczas wydarzenia powiedzieli, że jest to „szczyt dyskretnej technologii zdrowotnej”.

Galaxy Ring oferuje również wygodną funkcjonalność dzięki gestom podwójnego szczypania, umożliwiając użytkownikom zdalne robienie zdjęć, drzemanie alarmów lub ich całkowite zatrzymanie. Zapewnia również alerty o braku aktywności, podobne do tych, które można znaleźć w smartwatchach, więc ostrzeże ludzi, aby się ruszyli, jeśli byli nieaktywni przez zbyt długi czas. Chociaż jest kompatybilny z dowolnym telefonem z Androidem 11, najlepiej działa z urządzeniami Samsung Galaxy.

Dzięki baterii o żywotności do siedmiu godzin i solidnej tytanowej konstrukcji pierścień można nosić nieprzerwanie. Za 399 USD jest z pewnością droższy niż obecna technologia noszona na ciele. Galaxy Ring można już zamawiać, a jego wysyłka jest zaplanowana na 24 lipca.

Samsung Galaxy Z Dobry 6

Samsung Galaxy Z Fold 6 i Galaxy Z Flip 6 to jedne z najnowszych gadżetów, które otrzymały Galaxy AI. Galaxy Z Fold 6, najnowszy z serii składanych urządzeń Samsunga w stylu książki, jest teraz najcieńszym i najlżejszym urządzeniem w historii, wyposażonym w większy wyświetlacz na obudowie i główny wyświetlacz wykonany z nowych, trwalszych materiałów. Główny wyświetlacz ma również zwiększoną jasność do 2600 nitów, w porównaniu z 1750 nitami w poprzednim modelu.

Oba urządzenia zawierają teraz funkcję „Circle to Search”, która umożliwia użytkownikom tłumaczenie tekstu na ekranie za pomocą długiego naciśnięcia. Może nawet zapewnić pomoc krok po kroku w rozwiązywaniu problemów matematycznych. Nowe modele są bardziej przyjazne dla środowiska i zawierają więcej materiałów pochodzących z recyklingu w swojej produkcji.

Galaxy Z Fold 6 jest napędzany przez układ Snapdragon 8 Gen 3, który zapewnia znaczną poprawę wydajności, w tym o 42 procent szybszą jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU), o 19 procent lepszą jednostkę przetwarzania grafiki (GPU) i o 18 procent lepszą wydajność jednostki centralnej (CPU). W tym modelu ulepszono również funkcje gier.

Kolejną cechą jest integracja Gemini firmy Google z telefonami Galaxy. Użytkownicy mogą aktywować asystenta za pomocą prostego polecenia „Hej, Google”. Zostało to rozszerzone na kilka aplikacji, takich jak YouTube i Mapy Google, co ułatwia wykonywanie wielu zadań jednocześnie.

Pomimo ulepszeń, specyfikacje aparatu i baterii pozostają niezmienione w porównaniu z poprzednimi modelami. Galaxy Z Fold 6 będzie dostępny od 24 lipca, a jego ceny zaczynają się od 1799 funtów. Będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, srebrnej i różowej.

Samsung Galaxy Z Flip 6

Galaxy Z Flip 6 został opisany jako „potężny środek autoekspresji”. Mniejszy model ma zaktualizowany system aparatu, który teraz obejmuje szeroki czujnik 50 MP — ulepszenie z poprzednich 12 MP — zasilany przez Pro Visual Engine. Oczekuje się, że ta poprawa uchwyci drobniejsze szczegóły i bardziej żywe kolory na zdjęciach. Sztuczna inteligencja aparatu optymalizuje warunki oświetleniowe i poprawia odcienie skóry, dzięki czemu wyglądają lepiej i jaśniej.

AI aparatu obsługuje teraz do 10x zoom i wprowadza doświadczenie FlexCam, dzięki czemu możesz robić zdjęcia bez użycia rąk. Galaxy AI rozszerza również możliwości wideo o funkcje takie jak Instant Slo-Mo, ułatwiając zwalnianie i udostępnianie klipów.

Samsung po raz pierwszy zintegrował również komorę parową w Z Flip, łącząc ją z większą baterią o pojemności 4000 mAh. Ten model jest reklamowany jako „najmocniejszy Flip jak dotąd” pod względem trwałości, według Samsunga. Urządzenie jest wyposażone w FlexWindow, który usprawnia zadania takie jak wysyłanie odpowiedzi tekstowych, dokonywanie płatności i inne, podczas gdy AI sugeruje możliwe odpowiedzi.

Opcje personalizacji zostały rozszerzone o filmy na żywo dla tapet i dynamiczne zdjęcia, które dostosowują się do pory dnia i warunków pogodowych. Rozmiar baterii jest teraz taki sam jak w najnowszym telefonie Motorola Razr Plus 2024, który jest znany z imponującej żywotności baterii, co jest ulepszeniem w stosunku do Galaxy Z Flip 5.

Samsung dodał chłodzącą komorę parową do Galaxy Z Flip 6 – kolejna nowość w przypadku telefonów z klapką. Telefon zostanie wprowadzony na rynek 24 lipca, w cenie od 1049 funtów, i będzie dostępny w kolorze niebieskim, srebrnym, żółtym i zielonym. Live Translate i Note Assist, już dostępne w S24, wraz z inteligentniejszymi sugerowanymi odpowiedziami, będą również dostępne w Galaxy Z Fold 6 i Z Flip 6.

Samsung Galaxy Watch Ultra i Galaxy Watch 7

Galaxy Watch Ultra firmy Samsung jest dostosowany do entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu, w tym do dwuczęstotliwościowego systemu GPS, który wykorzystuje dwa sygnały satelitarne dla lepszej dokładności lokalizacji. Oferuje do 100 godzin pracy na baterii i wodoodporność 10 ATM. Ten model, wyceniony na 650 USD, jest bardziej przystępny cenowo niż Apple Watch Ultra 2 za 800 USD, ale ma podobne funkcje high-end, takie jak tytanowa obudowa.

Zegarek ma zatwierdzony monitoring zdrowia dla określonych regionów, taki jak monitorowanie ciśnienia krwi dostępne w UE, podczas gdy amerykańska FDA zatwierdziła go do testów EKG i wykrywania bezdechu sennego. Zawiera również funkcję wykrywania zaawansowanych produktów końcowych glikacji.

Galaxy Watch Ultra oferuje również sterowanie gestami za pomocą dwóch szczypiec. Został zaprojektowany tak, aby wytrzymać ekstremalne temperatury i głębokość wody do 100 metrów, spełniając potrzeby poszukiwaczy przygód i triathlonistów. Zegarek zawiera konfigurowalny przycisk szybkiej akcji do obsługi wielu gestów, takich jak długie naciśnięcia i podwójne stuknięcia.

Urządzenie będzie dostępne w rozmiarze 47 mm, w kolorze szarym, białym lub srebrnym, standardowo wyposażone w LTE. Premiera odbędzie się 24 lipca. Nadchodzący Galaxy Watch 7 będzie wyposażony w pierwszy na świecie procesor 3 nm, który obiecuje trzykrotnie większą prędkość niż jego poprzednik i lepszą dokładność czujnika.

Samsung Galaxy Buds 3 i Galaxy Buds 3 Pro

Niedawno wprowadzone na rynek słuchawki Galaxy Buds 3 Pro firmy Samsung mają kształt ostrza, który bardzo przypomina AirPods. Pomimo podobieństw, Samsung podkreśla ogromny wysiłek, jaki włożył w uczynienie ich bardziej poręcznymi, o lepszym kształcie i dopasowaniu do uszu. Słuchawki Buds kosztują 249 USD.

Samsung Galaxy Buds 3 Pro zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać inteligentne wrażenia dźwiękowe, wykorzystując uczenie maszynowe, aby zapewnić wyraźniejsze połączenia. Mają adaptacyjną kontrolę hałasu, aby usuwać hałas tła, ale obejmują tryb wykrywania syreny, aby ostrzegać użytkowników o krytycznych dźwiękach, takich jak pobliskie karetki pogotowia.

Specyfikacja słuchawek Buds 3 Pro jest imponująca, z zaawansowanymi głośnikami i wzmacniaczami, a także głośnikami niskotonowymi i wysokotonowymi, które optymalizują wyjście audio. Podczas prezentacji w Luwrze Samsung zademonstrował jakość dźwięku tych słuchawek, odtwarzając muzykę przez głośniki kinowe, prezentując „studyjne wrażenia słuchowe” z czystym, wyraźnym dźwiękiem.

Obraz wyróżniony: Samsung