Home Tenis Zwycięzcy World Tennis League znani po emocjonującym meczu z dogrywką

Zwycięzcy World Tennis League znani po emocjonującym meczu z dogrywką

9
0

Zespół Hawks wygrał finał World Tennis League pokonując Kites w emocjonującej rozgrywce na twardym korcie w Abu Zabi. Decydujący mecz przyniósł zwycięstwo Hawks, mimo że Andriej Rublow przegrał z Grigorem Dimitrowem. Kluczowy okazał się jednak gem w dogrywce, zdobyty przez Rublowa.

Po czterech grach finału, Hawks prowadził z Kites 25:19. W decydującym pojedynku Grigor Dimitrow z Kites zmierzył się z Rublowem z Hawks, stojąc przed wyzwaniem odrobienia straty dla swojego zespołu. Dimitrow musiał wygrać mecz z Rosjaninem, a następnie w dogrywce zdobyć kolejne gemy, aby wyrównać i wygrać w super tie breaku.

Dimitrow wygrał pierwszy etap, pokonując Rublowa 6:3. Następnie, w dogrywce, potrzebował trzech kolejnych gemów, ale udało mu się zdobyć tylko jeden. To spowodowało, że zespół Hawks zwyciężył w World Tennis League 2023.

Dimitrow rozpoczął mecz od straty podania, ale potem jego gra znacząco się poprawiła. Mimo gorącego wsparcia ze strony kolegów z zespołu, zdołał odrobić stratę i objąć inicjatywę na korcie.

Dimitrow zdobył kolejne przełamanie, osiągając prowadzenie 3:2. Następnie, w dziewiątym gemie, wypracował meczbola i zakończył pojedynek z Rublowem, wygrywając 6:3.

Dimitrow przedłużył nadzieję Kites, prowadząc mecz do dogrywki. Musiał wygrać trzy gemy z rzędu, aby decydujący tie break zadecydował o losach tytułu. Niestety, dla niego to nie udało się.

Mimo że Dimitrow wygrał pierwszy gem w dogrywce, drugi padł łupem Rublowa. Ostatni punkt rozstrzygnął Rosjanin, serwując asa i celebrując zwycięstwo zespołu Hawks w World Tennis League.

Spotkanie pomiędzy Dimitrowem i Rublowem zakończyło się wynikiem 6:3, 1:1, a cała rywalizacja pomiędzy drużynami Eagles i Kites zakończyła się wynikiem 29:26.