Home Świat América-MG pokonuje Paysandu i dołącza do G4

América-MG pokonuje Paysandu i dołącza do G4

13
0

Coelho wygrał u siebie, pozostaje niepokonany w swoich domenach i nadal marzy o awansie

19 zestaw
2024
– 00:19

(aktualizacja o 00:19)

O Ameryka-MG osiągnął ważny wynik grając w Independência. Coelho pokonał Paysandu 2-0 i dzięki temu zespół Lisci ma duże szanse na wejście do G4 w następnej rundzie.

Zespół Minas Gerais zdobył 41 punktów, zajmując szóste miejsce, o dwa punkty mniej niż zespół, który zajął czwarte miejsce, Sport.

Gra

Coelho wykorzystał przewagę własnego boiska, aby wywrzeć presję na Paysandu i udało mu się otworzyć wynik po pięciu minutach. Juninho podał do Brennera. Napastnik pojawił się sam w polu karnym i oddał pierwszy strzał, otwierając wynik. Pierwsza połowa należała do América-MG, która stworzyła główne okazje. Paysandu prawie wyrównał wynik z João Vieirą, który oddał strzał z dystansu i niemal zaskoczył bramkarza Eliasa.

Druga połowa była bardzo podobna do pierwszej. América zaczęła naciskać i udało jej się zwiększyć przewagę po sześciu minutach. Brenner wykonał dośrodkowanie, Matheus Henrique wymienił podania z Juninho i podał piłkę do Rodriguinho, który przypieczętował zwycięstwo Minas Gerais.

Paysandu szukał odpowiedzi i znalazł ją w 13. minucie. Po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne Nicolas skierował piłkę głową, ale Elias wykonał imponującą obronę. To była jedyna świetna gra w drugiej połowie. América-MG wymieniali podania do końca meczu.

Nadchodzące gry

Paysandu zmierzy się ze Sportem w poniedziałek (23), o 18:30, w domu. We wtorek (24), o 21:30, América-MG odwiedzi Czarny Mostu Moisésa Lucarelliego.